“Prajem ti dlhú a bolestivú menštruáciu!” – vrieskal na diskutérku prominentný ateista Peter Tomek z OSACR.

Tomek

Viete, čo je OSACR?

Je to skratka občianskeho združenia. Konkrétne sa jedná o Občanské sdružení ateistů České republiky. Vzniklo v roku 2012 so sídlom v Prahe Ve žlíbku 1621/104, Horní Počernice. Toľko štatistika.
V stanovách združenia, ktoré sú dostupné aj na portále najväčšieho sekulárneho klebetníka Jána Paradu, sa dočítate, že cieľom združenia je:

• prosazování principů sekulární společnosti,
• reprezentace ateistických pohledů na svět,
• informační činnost v oblasti ateismu a religiozity,
• vzdělávání v oblastech dotýkajících se hlavních cílů sdružení,
• reprezentace českého ateismu v zahraničí,
• navázání spolupráce s dalšími subjekty s podobnými zájmy v ČR i v zahraničí,
• podpora ateistů v zemích, kde jsou pronásledováni.

Na túto “bohumilú” činnosť vyberajú peniažky od blúdiacich okoloidúcich.
OSACR prevádzkuje aj rovnomenný portál. Ten je spájaný s viacerými menami. Najhlasnejší je Peter Tomek, ktorý sa definuje ako “jako militantní ateista, ač v životě razí heslo: „nejdůležitější je, abychom se všichni navzájem nezabili“.

Portál OSACR som príležitostne navštevoval. Články neslávnej až bulvárnej úrovne priťahovali názorovo pestrú spoločnosť diskutujúcich. Diskusie boli pravidelne výživnejšie ako samotné blogy.

OSACR sa mení na sektu.

Peter Tomek nepatrí medzi slobodomyseľných ľudí. Je to zatrpknutý egocentrik zle znášajúci kritiku. Aj preto kritické komentáre zle niesol. Postupne začal diskusie moderovať. Prekvapením bolo zabanovanie vynikajúceho a rozhľadeného diskutéra s nickom “protestant”. Veriaci diskutér evanjelického vyznania intelektuálne výrazne prevyšoval adminov. Ich výhrady s vtipom vyvracal a zamotával ich do pavučín logickej argumentácie… Zakrátko som poletel z diskusie aj ja – paradoxne z diskusie o ľudských právach. Svojvoľné konanie Petra Tomka pobúrilo niektorých čitateľov. Napr:

netuším, napadají mne tři možnosti:
a) měl jiný názor
b) nedosahoval vulgarity a primitivismu toliho
c) kombinace obojího

Vykonštruované obvinenia ako za komunistov.

Vnútorná zúrivosť Tomka sa stupňovala. Potreboval zdôvodniť ban a nevedel ako a súčasne chcel vyzerať pred publikom ako …ehm… humanista. Zámienku našiel zakrátko. Slušne besedujúca dáma s nickom Luise Pompe bola pre správcu ako červené súkno. Napriek tomu, že má prístup k IP adresám diskutujúcich, lživo ju obvinil z faľšovania nickov. vyhlásil, že som to ja so ženským nickom, čo si ale mohol overiť, že to pravda nie je:

Komentár Petra Tomka

Petr Tomek Post author
05.07. 2015
TO alias Luise Pompe byl zablokován. Tímto mu přeji nepravidelnou bolestivou menstruaci za to, že měl tolik drzosti vydávat se za ženu.

Tomek dobre vie, že to nie je pravda. Je to otvorená lož. Rovnako, ako ma obviňuje z hulvátstva. V mojich komentároch totiž nieto vulgarizmov.
To, čo Tomek a spol. vlastne konajú, je čistenie diskusného priestoru od kritických diskutérov. Vytvárajú ilúziu názorovej jednoty likvidáciou názorovej opozície. Pritom práve stret besedujúcich rôznych vyznaní zvyšoval návštevnosť blogu. Iróniou toho všetkého je, že pred týmto incidentom i po ňom ateisti debatovali o slobode slova a vôbec im nebolo divné, že v priamom prenose bez udania skutočného dôvodu bola vzatá diskutérovi i diskutérke možnosť účasti na diskusii či obhajoba voči nepravdivému osočeniu.

OSACR má na triku už viacero podobných hanebností. V čase mediálnej kauzy o objavení pozostatkov detí v spoločnom hrobe v Írsku zverejnili článok vykresľujúci okolnosti ako topenie detí jeptiškami v žumpe len preto, že pochádzali od nelegitímnych otcov. Po argumentačnej porážke nakoniec OSACR článok stiahlo – ospravedlnenie sa nekonalo.
OSACR prehliada gigantické násilie páchanie na kresťanoch po celom svete, predovšetkým v priestore pôsobenia islamských extrémistov. Namiesto toho sa zaoberá hľadaním tzv. vnútorného nepriateľa (mimochodom toto slovné spojenie som počul naposledy pred rokom 1989) a vzápätí ho aj nachádza – je ním Katolícka cirkev. Citujem ten hanebný výrok Petra Tomka:

Pro nás Evropany je dokonce vlastně v tuto dobu útok ze strany katolíků nebezpečnější než výhrůžky muslimů, protože je to náš vnitřní nepřítel.

Tomek našiel svoj zmysel života v boji proti vnútornému nepriateľovi. Podobne ako Weisenbacher, smiešna postavička medzi ľudsko-právnymi aktivistami s politickým krytím stranou Smer-SD, vyhlasujúci vojnu kresťanom. Tomka i Weisenbachera spája tragická črta. Obaja o ľudských právach hovoria, no obaja ich porušujú spôsobom identickým. Obaja volajú po prijatí utečencov z vojnou postihnutých regionov a obaja nikdy neodsúdili prenasledovanie terajších utečencov v krajinách pôvodu. Schizofrénia aká sa len tak nevidí. Taký je dnešný ateizmus v susednom Česku. Jeho základnou črtou je patologická nenávisť kresťanov.

Argumentačné kotrmelce predviedol aj sekhumanista Ján Parada. Namiesto odsúdenia vulgárneho správania sekulárneho humanistu Petra Tomka a odsúdenia porušenia slobody prejavu tak argumenuje prtsc diskusie z tohoto portálu. Rozhovor prebiehajúci medzi mnou a nickom Luise Pompe tak vydáva za dôkaz diskusie mňa so sebou samým. Tu je link: http://forum.humanisti.sk/viewtopic.php?p=8986#8986
Nuž a tak si ťažké krčmové urážky a paranoidné podozrievanie osvojil aj tento správca mienkotvorného portálu Huamnisti.sk.  🙂

Vraj najlepší spôsob, ako porozumieť bláznovi, je pozorovať ho pri práci. Tomek i Parada nám poskytujú inšpirácií viac než dosť.

Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.skhttp://vybrali.sme.sk/c/Prajem-ti-dlhu-bolestivu-menstruaciu-vrieskal-na-diskuterku-prominentny-ateista-P-Tomek/

18 thoughts on ““Prajem ti dlhú a bolestivú menštruáciu!” – vrieskal na diskutérku prominentný ateista Peter Tomek z OSACR.

 1. Ta slušně besedující dáma s nickem Luise Pompe byl ve skutečnosti Tvoj oponent,,autor tohoto článku vydávající se za ženu,to je důvod proč mu p.Tomek přál bolestivou menstruaci..
  To slušně besedující dámu můžete vidět v následujícím opisu části diskuze kdy Tvoj oponent alias Luisa Pompe na stránkách OSACR nebyl schopný připustit že se může mýlit,nebyl schopný svá tvrzení doložit zdroji,dopouštěl se argumentů ad hominem kdy urážel přítomné.Dopouštěl se trollingu kdy neustále tapetoval heslem že Hitler byl humanista.V neposlední řadě při diskuzích slyšel jen svou pravdu.
  Malá ukázka
  :

  Je opat treba vediet rozlisovat cirkev a sekty a podla toho su aj vyklady Biblie.

  toli:Z pohledu sola skripta je ŘKC skutečně sekta se svými svatými,očistcem, mariánským kultem a dalšími hovadinami

  Napisat ja nieco takeho hanebneho na Humanismus v podani homosexualov, ci ateistov ci liberalov ………. som hned bloknuta……… to mi je jasne .
  Kym ty tu urcite zožneš velky potlesk. Tak si ho vychutnaj ale potom nebud v soku ked budes sa musiet pozriet pravde do oču.
  Zatial tu koncim lebo serioznu diskusiu tu viest neviete .
  Vysmech a urazky nie su v slusnej spolocnosti prednostou – skor opakom.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s