Sekulárny humanista Adam Roman obhajuje potraty učením Krista !!!

Neuveriteľné kotrmelce dokážu porobiť naši neveriaci bratia. Niektoré argumentačné kúsky by si zaslúžili medailu za kuriózne premety.
Adam Roman v článku s názvom Prečo nezakázať potraty Google drive obhajuje morálnu prijateľnosť týchto vrážd najmenších detí slovami, citujem:

Katechizmus katolíckej cirkvi nachádza pre každú príležitosť argument v citátoch z Biblie. Preto je zvlášť pozoruhodné, že v prípade zákazu potratov sa správa odlišne:

Cirkev už od prvého storočia učila, že každý vyvolaný potrat je morálne zlo. Toto učenie sa nezmenilo. Ostáva nemenné. Priamy potrat, to znamená chcený ako cieľ alebo ako prostriedok, závažne protirečí morálnemu zákonu: „Nezabiješ zárodok potratom ani neusmrtíš novonarodené dieťa.“ 49 (KKC § 2271)

Hádajte, odkiaľ pochádza citát označený číslom 49: zo Starého zákona, či z niektorého evanjelia, alebo epištoly? Nie, pochádza z nekanonickéhoDidaché a v poznámke pod čiarou sa uvádza: „Porovnaj aj Epistula Pseudo-Barnabae, Epistula ad Diognetum“. Naraz sú ako argumenty dobré aj spisy, ktoré neboli uznané za inšpirované bohom! Prečo Kristus na tému potratov necekol ani slovko? Tak málo vedel predpovedať budúcnosť, či tak neochvejne veril, že koniec sveta nastane už za života jeho poslucháčov, a že teda na takej banálnosti, akou je potrat, nemohlo už v takej krátkej dobe priveľmi záležať?

Uvedený citát usvedčuje jeho autora z neznalosti problematiky.
Súčasťou Biblie sú kanonizované texty a apokryfné evanjeliá z 1. až 4. storočia nespĺňali požiadavku ústrednej myšlienky, ktorá sa ťahá všetkými textami a spája ich v jeden celok. To neznamená, že sú odmietané v každej vete a myšlienke. Preto nie je dôvod necitovať z tých textov myšlienky zapadajúce do kontextu obsahom alebo formou. Spis Didaché bol až do roku 1883 celkom neznámy.

Ani výhrada pána Adama Romana ohľadom času konca sveta sa nezakladá na pravde.To, že priami svedkovia udalostí života Krista predpokladali koniec sveta počas ich života, nie je predsa vina Ježiša.

A teraz to najdôležitejšie. Adam Roman tvrdí, že:

Prečo Kristus na tému potratov necekol ani slovko?

Ježiš Kristus ako ľudská bytosť sa počal v lone Panny Márie . Adoptívny otec Jozef chcel Máriu prepustiť – veď nebol jej biologický otec. Chcel ju prepustiť s prepúšťacím listom, čo bola vtedy prax. Sekulárny humanista by si v tejto chvíli a v tomto storočí dával logickú otázku – prečo Jozef neposlal Máriu na potrat? Veď si Mária takto zničila život a Jozef nepredal svoje gény, čím ukončil svoju evolúciu. Ospravedlňujem sa veriacim za takýto slovník, ale snažím sa priblížiť na úroveň myslenia ateistu. Biblický príbeh nám teda prináša zvesť prijatia nebiologického dieťaťa adoptívnym rodičom s láskou a úctou a ukazuje nám to ako vzor správania. Život, počatie a narodenie ako aj prijatie dieťaťa Ježiša jeho rodičmi za okolností popísateľných jazykom liberálov ako nevhodných na založenie rodiny tak ukazuje čitateľovi spôsob, ako má žena aj muž prijímať život dieťaťa narodeného aj za neštandartných okolností.
Naozaj Biblia mlčí o zadefinovaní človeka ešte pred narodením? Veru nemlčí. Výpis veršov nájdete na stránke http://stare.krestania.sk/potrat-nogfx.Google drive

Sekulárny humanista Adam Roman teda zavádza a cielene manipuluje s mienkou čitateľa v snahe podlosťou pomýliť veriacich či hľadajúcih.

Reklamy

One thought on “Sekulárny humanista Adam Roman obhajuje potraty učením Krista !!!

  1. Ako na druhej strane RKC pripúšťa a nerobí účinnú kampaň aby jej ovečky, bratia a sestry sa vzájomne nevraždili v nezmyselných vojnách kde masovo zomierajú mladý ľudia s oveľa rozvinutejším vedomím ako majú embryá Nie som za potraty, ale prečo je RKC proti plánovanému rodičovstvu, ochranu pred počatím? Ľudský intelekt v 21. stor. vie posúdiť čo spôsobuje preľudnenosť na Zemi a vie kontrolovať pôrodnosť. Dogmy tu nemajú čo robiť. Je to ďalšie farizejstvo RKC..

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s