Český ateista volá po legalizácii sexuálneho zneužívania žiakov učiteľkami 8-O

Iste si tu mnohí rozspomeniete na morálnu paniku súvisiacu s medializovanými prípadmi sexuálnych deliktov katolíckych kňazov v SŠA. Emócie verejnosti boli vybičované do krajnosti, verejná mienka hojne masírovaná ľavicovým bulvárom a komerčnými periodikami. Sekulárni humanisti sa na tejto protikresťanskej vlne nielen s radosťou zviezli, ale si radi aj zaveslovali.

Dožadovanie sa drakonických trestov bolo možné počuť zo všetkých strán a kútov. Fanatici už nerozlišovali medzi násilím na maloletých deťoch a ohrozením morálnej výchovy, ak k sexu došlo medzi páchateľom a mladistvým pred hranicou dospelosti. Svoju úlohu tu zohráva aj nesúlad v zákonoch, kedy v rôznych krajinách je rôzne nastavenie veku prípustnosti na pohlavný styk.

OSACR prináša zvesť o odsúdení cca tridsaťročnej učiteľky na Floride len preto, že je žena. Príležitostný čitateľ blogov sekty českých ateistov by s prevrátenými očami musel okamžite nadávať na celú zlú júeséj. Zabrnkanie na city – to je cieľom Petra Tomka, autora toho zavádzajúceho textu. Čo nám teda Tomek zatajil?

Najprv pre porovnanie ale to, čo napísal, citujem:

Jennifer Fichter není hrdinka, nepostavila se governmentu, nebojovala proti totalitě, ale ani nevraždila, nekradla, nenastražila žádnou bombu, neplánovala teroristický útok. Přesto dostala trest jako kdyby to udělala. Vím nechovala se vzorně, ale je trestána za to že je žena. 22 let vězení dostala za to, že svedla tři sedmnáctileté kluky. Ve státě Florida je to tak velký zločin, že prý stojí za to zničit život třicetileté ženy.

Je trestána podle náboženstvím diktovaných zákonů, které neberou ohledy na to zda údajný trestný čin měl či neměl nějaké negativní následky. Je trestána proto, že to „tak má být“. Trest má horší následky než provinění. Jennifer Fichter už není pachatel, je oběť.

Víte, jsou v životě chvíle, kdy jen tak nezávazně plácáme o rozdílu mezi konsekvencionalistickou (z důsledků vyplývající) a náboženskou-direktivní morálkou. Zdá se to nepodstatné.  Jednou za čas se pak tohle dilema vrátí v podobném případu a vyrazí nám dech.

Pokud jsou zákony přijímany na základě toho že by to tak „mělo být“ a nikoli s rozumem a ohledem na následky, může být na jejím místě příště kdokoli. Dnes je tam žena jménem Jennifer, ale svým způsobem jsme tam všichni.

Trest je zaiste prehnane prísny. No trestný systém v SŠA funguje inak. V USA funguje trestný systém tak, že každý skutok je trestaný samostatne a výsledný trest je potom súčtom jednotlivých trestov. Na vytvorenie obrazu o právnom systéme v SŠA si prečítajte napríklad tento text: Proč jsou některé tresty v USA tak dlouhé? Zacitujem z neho len kúsok:

Odsouzení není jen o tom rozhodnout, jak dlouho by někdo měl být za mřížemi, ale má také symbolickou, teatrální funkci, řekl profesor práv Kalifornské univerzity Franklin Zimring, který se tomuto tématu dlouhodobě věnuje.

“Odsouzením (bankéře) Bernieho Madoffa ke 150 letům vězení, se mu soudce snažil sdělit: ‘Vy jste opravdu špatný člověk.’ A pro tento účel počet let může být nekonečně pružný,” uvedl Zimring.

Vráťme sa teraz k tomu demagogickému článku českého ateistu Petra Tomka. Tomek si vopred stanovil cieľ manipulovať čitateľom zatajením závažných okolností prípadu a pôsobením na city čitateľa.
Tomek neuviedol, že dotyčná dáma sa už raz dopustila deliktu podobného druhu a bola preložená na druhú školu – relatívne jej porušenie mravných zákonov skončilo na poprvý krát beztrestne. V mieste nového pôsobiska sa dopustila rovnakého porušenia zákonov a mala pohlavný styk so žiakmi v pokračujúcom trestnom čine – súlož mala s deťmi viac ako 30 krát. Ako učiteľka nielen profesionálne zlyhala ale súčasne, aj napriek vedomosti, že porušuje zákon sexom s deťmi mladšími ako 18 rokov, tento zákon vedome porušila. Tomek pre efekt zatajil aj ďaľšiu dôležitú informáciu – učiteľka následkom svojho divokého sexuálneho štýlu otehotnela a bola na potrate.
Tomek tvrdí, že bola potrestaná za to, že je žena. Je to pravda? No nie je. Bola potrestaná v súlade s platnou legislatívou štátu Florida.
Vráťme sa teraz k prípadom deliktov kňazov v USA. Nikdy som si nevšimol, že by Tomek odsudzoval drakonické tresty za sex kňazov s dospievajúcim chlapcami slovami, že tí kňazi sú trestaní za to, že sú muži, navyše homosexuálni. Takáto argumentácia by nielen českých ateistov zdvihla zo stoličiek, hoci, ruku na srdce, je takéto porovnanie rodovo spravodlivé.
Tomek sa dopúšťa manipulácie.
Dovolávanie sa nižších trestov na základe situačných rozsudkov vnáša do právneho systému neporiadok. Pokiaľ sa aktivisti usilujú zmierniť tresty alebo znížiť vek na legalizáciu pohlavného styku, treba vyvíjať aktivity na zmenu legislatívy iným spôsobom, ako schvaľovaním nezákonného konania. Vek povoľujúci pohlavný styk je u nás 15 rokov, v Rakúsku 14. Bude Tomek rovnako nariekať nad učiteľkou ZDŠ, ktorá bude mať v Česku pomer so žiakmi vo veku 12 rokov a budú to s ňou robiť dobrovoľne? Právo musí stanoviť isté hranice a hold tí mimo nich sa buď budú ovládať, bude ich chrániť štát, alebo budú páchateľmi alebo obeťami.

Vzhľadom k tomu, že ma Tomek vyhodil z diskusie za nadšeného aplausu militantných ateistov, dovolím si “prevziať” najlepšie výroky smerujúce k podstate a vyvracajúce Tomkov blog napísaný pod vplyvom hormonálneho výkyvu a jeho osobných sympatií k pohľadnej delikventke.

Medea:

Podobne by sa mohol rozhorčovať aj občan krajiny, kde je minimálny vek pre legálny pohlavný styk nižší než 15 rokov, nad tým, že nejakého Čecha odsúdili, povedzme, na päť rokov zato, že mal styk so štrnásťročnou :)

Podľa mňa je rozumné zaviesť nejakú minimálnu hranicu pre legálny pohlavný styk. A niektoré krajiny ju majú trochu vyššiu a iné zase trochu nižšiu než Česko :)

Legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku: http://cs.wikipedia.org/wiki

Ešte v prvej polovici 19. storočia sa pohyboval prijateľný minimálny vek pre pohlavný styk (v manželstve) v rozmedzí 10-13 rokov. V mnohých štátoch USA bol ešte v roku 1880 minimálny vek pre legálny pohlavný styk (age of consent) 10 rokov.

Age of Consent Laws 1880-2007: http://chnm.gmu.edu/cyh/primary-sources/24

Teda stanovenie súčasného vysokého veku pre legálny pohlavný styk, platné v USA a EU, je relatívne nedávneho dáta.

Tomek: “Ona svou krásu věnovala několika sedmnáctiletým chlapcům. Necítím, že by za to zasloužila trest”

Medea: Peter, a čo keby svoju krásu “venovala” niekoľkým štrnásťročným chlapcom? Zaslúžila by si trest? Spoločnosť má jednoducho nejaké sexuálne mantinely. Môže sa stať, že aj 12 ročná osoba je psychicky a fyzicky dostatočne zrelá pre sexuálny styk, ale môže sa stať aj to, že ani 18 ročná osoba nie je dostatočne zrelá. Nejaká pohyblivá hranica zrelosti by však mohla viesť ku značným právnym komplikáciám, preto sa mi javí ako celkom vhodné zaviesť jednu pevnú hranicu. Na Floride je to viac ako 17 rokov. Ja by som napr. túto hranicu nastavila na 14. Ale toto je vecou spoločenskej zmluvy

Samotná diskusia ako obyčajne je výživnejšia než úvodný blog Tomka. Ale nepíšte to diskusie – Tomek je egocentrik neznášajúci kritiku a oponentov. 🙂


Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk : http://vybrali.sme.sk/c/Cesky-ateista-vola-po-legalizacii-sexualneho-zneuzivania-ziakov-ucitelkami-8O/

3 thoughts on “Český ateista volá po legalizácii sexuálneho zneužívania žiakov učiteľkami 8-O

  1. Aj mne sa zdá trest pre pani učiteľku enormne vysoký, veď nešlo o znásilnenie. Tiež by ma zaujímalo aký trest dostali tí 17 roční mládenci, veď v podstate porušili rovnaký zákon. Pohľad na vec nezáleží od toho či je niekto ateista alebo nábožensky veriaci. Je to záležitosť mravného cítenia, či výchovy. Zaujímalo by ma ako je tento prípad komentovaný na nábožensky orientovaných stránkach?
    Možno by bolo možné takéto činy prekvalifikovať ako priestupky, nie trestné činy. Asi mala slabého advokáta, alebo málo peňazí.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s