Pomáhal Vatikán nacistům na útěku?

Recenzia knihy “Čo je za čiernou legendou”  alebo ako ateistíkom namýšľajúcim si, že pojedli všetku múdrosť sveta, padla sánka v strete s historickou pravdou. Nuž páni sekulárni humanistíci, neodúvajte sa teraz ako očúraná preglejka a hor sa pozrieť pravde do očí:

Link: Pomáhal Vatikán nacistům na útěku?

Vatikánske archívy vyvrátili ďaľší z nespočetných mýtov ateistov. Po desaťročnom štúdiu historických dokumentov v prestížnych archívoch celého sveta taliansky historik Pier Luigi Guiducci označuje údajnú pomoc Vatikánu pri útekoch nacistických pohlavárov pred spravodlivosťou za idelologické lži a románové mýty. A tak sa naši sekulárno-humanistickí bratia môžu hanbiť až budú celí farební ako dúha. 🙂

Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk: http://vybrali.sme.sk/c/Pomahal-Vatikan-nacistum-na-uteku/

29 thoughts on “Pomáhal Vatikán nacistům na útěku?

 1. Ak by sa urobila reálna štatistika tak viac nenarodených detí zavraždili nábožensky veriaci ľudia, jednoducho preto, lebo ste vo väčšine. Je tragédiou ľudstva, že má náboženské učenia, ktoré hlásajú nezabíjať sa a predsa sa s chuťou zabíjajú ľudia už s rozvinutým vedomím, nielen nenarodené deti. Takže sa zabíjame komunisti aj veriaci. Prašť alebo uhoď, sme na tom rovnako. Zbytočne sa nadúvaš. Sme ľudské zvery.

  Like

 2. Ktorý svetonázor k tomu vedie? Sekulárny humanizmus. Viď Humanistický manifest 2000 -http://www.zosity-humanistov.sk/1999/11/humanisticky-manifest-2000/ ku ktorému sa hlásim aj ja.
  Pre kresťanov platí aj SZ a tam sa zabíja neúrekom. Ak dá príkaz boh, tak Abrahám zareže Izáka. A tie božie slová vymýšľa kde, kto. Aspoň ty sa spamätaj z toho náboženského ošiaľu. Život nie je o náboženstvách, ale o jeho správnom a šťastnom žití.

  Like

  • Niekedy aj najväčší zločinec môže mať pravdu. Neznamená to, že všetci zločinci majú vždy pravdu. Niekedy aj kňaz môže mať pravdu, neznamená to, že každý kňaz a vždy má pravdu. O tom je racionálne, kritické myslenie. Aké energetické zmeny vo vesmíre sa diali a dejú v priebehu času,sa môže domnievať akokoľvek orientovaný človek. V tomto smere, nikto nemá patent na pravdu. Ale náboženská viera je nerozumná.

   Like

 3. Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

  Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
  Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
  Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo, so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci.
  Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
  Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.

  Like

 4. Zakladateľka Planned Parenthood :Margaret Sanger. Tvrdila: Žiadna matka či otec by nemali mať dieťa bez povolenia štátu,
  Čo sa týka postoja k Bohu, bola ateistka.
  http://sk.metapedia.org/wiki/Margaret_Sangerov%C3%A1Margaret Sangerová (* 14. september 1879, Corning, New York, USA; † 6. september 1966, Tucson, Arizona, USA) bola americká zdravotná sestra a aktivistka za kontrolu pôrodnosti a eugeniku, zakladateľka Americkej ligy pre kontrolu pôrodnosti (American Birth Control League)

  Liked by 1 person

 5. Vedeli by ste uviesť percentuálne zastúpenie rodín podľa početnosti detí?

  Obmedzenie početnosti detí je porušením základných ľudských práv. Bez zmeny deklarácie to nepôjde. A ak zákonom pošliapete základné ľudské práva, dotknutí ľudia budú mať právo vás podrezať 🙂

  Like

 6. Dobrovoľná, štátom podporovaná antikoncepcia či sterilizácia, nie je porušovaním ľudských práv. Za socializmu u nás, bola úspešne realizovaná. Treba hľadať spôsoby, nie dôvody brániace riešiť tento problém. Prekážkou by mohli byť aj nezmyselné náboženské princípy, dogmy. Avšak v sekulárnom štáte, akým Slovensko je, by to nemal byť problém.

  Like

  • Jedine ak sterilizácia uhoriek. 🙂 Sterilizácia je závažný zásah do funckií organizmu, následkom čoho je človek neplodný. To nie je neškodnosť, ale nezvratné poškodenie organizmu.
   Z pohľadu platenia daní máte pravdu – daňovníkovi sa povinnosti nemenia.
   Zlaté pravidlo chirurgie je, že chirurg neodrežie nič, čo je zdravé a funkčné. Sterilizácia toto pravidlo porušuje.

   Like

 7. Takže z tvojej strany riešenie preľudnenosti je NERIESITEĽNÉ lebo sme si vymysleli pravidlá, ktoré nám to riešiť nedovolia. Aký máš ty návrh? Čo tak vojnovými konfliktmi? To áno?

  Like

  • Pravidlá, ktoré ste si vymysleli, doviedli EU k demografickému prepadu. K problému s preľudnenosťou prispieva aj marxistická politika rozvratu rodín. V prirodzenej rodine sa totiž rodičia rozhodujú aj pre počet detí vzhľadom na možnosti prostredia, v ktorom žijú. Odosobnenie detí a rodičov vedie k nezodpovednému sexuálnemu správaniu. Výsledkom sú stále zväčšujúce sa požiadavky na prídavky a náklady na výchovu. Vy ponúkate vraždiaci priemysel založený na ziskovitosti potratovej lobby, ktorá je motivovaná ziskom – čím viac potratov, tým väčšie zisky. Roztočili ste kolotoč – Ľudia sexujte, ľudia zabíjajte deti.

   Vlastním chalupu na cca 4 arovom pozemku a ročne skompostujem asi tonu nevyužitej zeleniny a ovocia. A to robím rezy proti plodnosti. Koľko len pôdy ste zničili neuváženou industrializáciou? Na koľkých hektároch sa pestuje palivo namiesto obilia? Kde sa strácajú stromy z našich miest, dedín, cintorínov, medzí?

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s