Prečo ateisti pohŕdajú (veriacimi) vedcami?

Peter Tomek z OSACR sa rozhodol, že bude provokovať na pôde Sisyfosu a tak tam prišiel ako vraj uznávaný odborník na ateizmus s prednáškou znevažujúcou kresťanov. Jeho prednáška viac pobúrila ako zaujala a dostala zaracha. Tomek sa cíti byť obeťou cenzúry – sám ten Tomek, ktorý premenil OSACR na sektu so sterilitou názorov a oponentov dôsledne vyhadzuje.

Predseda zmieňovaného českého spolku skeptikov Grygar sa tak stal nepriateľom číslo jedna. Tomek mu predtým venoval článok Grygarobijci a pověrčivost, kde sa snaží Grygara vykresliť ako samoľúbeho fanatika. O čo ide vlastne Tomkovi? Ide mu o ideologizáciu Sisyfa? A honenie si vlastného ega alebo mu nenávisť voči ľuďom s iným názorom natoľko vymyla mozog, že stráca schopnosť pre realitu?

V linkovanom článku sa píše:

Otázka: Z nedávných výzkumů vyplynulo, že Češi patří mezi národy, které nejvíce dají na pověry. Zároveň jsme ale „pyšní ateisté“ Není to paradox?
Odpoveď Grygara: Na první pohled to jako paradox vypadá, když víme, že česká veřejnost je zčásti agnostická a zčásti dokonce bojovně ateistická. Logiku to však podle mého mínění má: jestliže totiž začneme popírat smysl náboženství pro svůj život, tak do takto uvolněného prostoru vnikne pověra jako karikatura náboženské víry.

Tomek následne podsúva Grygarovi myšlienku, že ateistov považuje za poverčivých a ďalej s pompou si tento svoj blud rozoberá a vyvracia. Na portáli OSACR sa okrem iných osočení dočítame naozaj suterénne urážky. Napr: Jinak Sisyfos je právě pro svoje koketování s bezcenným blábolením o pánbíčkovi spolek naprosto nedůvěryhodných blbů.

Za Hitlera nacisti – z ideologických dôvodov – odmietli vedu a vedecké úspechy židovských vedcov. Dnes sa mnohí posmievajú kresťanom za “plochú Zem”,  no nacisti prišli s myšlienkou dutej Zeme a raketami V1 chceli priamo zaútočiť na USA – cez jej duté jadro. Za vlády inofarebných ateistov vo východnom bloku bola zakázaná kybernetika a robotika a čuduj sa svete aj teoria Veľkého tresku – lebo to všetko podkopávalo teóriu Engelsa o večnosti a nemennosti Vesmíru.

Nuž zdá sa, že mnohí vedci sa radšej budú vydávať za ateistov len preto, aby mali od týchto pakov pokoj.

7 thoughts on “Prečo ateisti pohŕdajú (veriacimi) vedcami?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s