Ateista Dawkins vyzýva zabíjať deti s downovým syndrómom.

Ateista DOWNKINS: DĚTI s Downovým syndromem je třeba potratit. Sarah Palinová: MOJE DÍTĚ MÁ JEDINEČNÝ DRUH KRÁSY ‘

Bývalá kandidátka na vice-předsedkyni americké strany republikánů Sarah Palinová, jejíž syn Trig má Downův syndrom, nabídla nedávno na facebooku stručnou odpověď evoluční biologie Richardovi Dawkinsovi poté, co tento známý ateista řekl, že zvolit život pro dítě s Downovým syndromem je “nemorální”.

“Pane Dawkins, dovolila bych Vám setkat se s mým synem, pokud byste slíbili, že otevřete svou mysl, oči a srdce jedinečnému druhu dokonalé krásy,” napsala (klikni zde) Palinová. “Ale když Vás prosím o to, abyste byl tolerantní, musím upozornit Triga, že také musí být tolerantní, protože na povrchu může na Vás hledět jistým způsobem nevhodně. Ale ujišťuji Vás, že je zdvořilý!”

Palinová se stala něčím jako mluvčí rodičů hendikepovaných Američanů. V roce 2010 žádala o propuštění tehdejšího poradce Bílého domu Rahm Emanuela za jeho vyjádření, že plány liberálních skupin na vedení reklam proti umírněným demokratům byli “[vulgarizmus] retardované”.

Poslední komentáře Pavlinové přišly ve chvíli, kdy Dawkins čelí mezinárodnímu odsouzení ze strany aktivistů ligy Downova syndromu a pro-life lídrů.

Dawkins řekl na Twitteru, doporučil ženám které čekají dítě s Downovým syndromem,“aby šli na potrat a zkusily to znovu.” V jiném tweetovom příspěvku prohlásil, že potratit dítě s Downovým syndromem je projev civilizovanosti a soucitu.

Později omluvil za to, že způsobil toto pobouření, ale také obhajoval své vyjádření.

Zdroj: tu
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s