Sekulárnohumanizmofašizmus v Česku alebo českí ateisti obdivujú Hitlera

Podľa štatistiky patrí Česko medzi najateistickejšie krajiny sveta. Sekta českých ateistov OSACR s veľkou pompou vyhlasuje Česko za skutočne najateistickejší štát na svete a prináša zaujímavé grafy a čísla. Za posledných 10 rokov pribudlo až 18.4% ateistov (údaj z článku z roku 2012). Počet tých, čo nikdy neverili v Boha je cez 51% a počet veriacich je len čosi cez 16%.

Tyzden.cz nie až dávno urobil anketu s otázkami k tematike utečencov. Jedna z nich znela:

Ak by Adolf Hitler vstal z mŕtvych, a sľúbil by zastaviť vlnu utečencov, volili by ste ho? Výsledky si môžete pozrieť na nižšie vloženom obrázku:

Ankety na Tden.cz

58% hlasov za proti 42% proti. Mrazivý výsledok. A to sa Česi hrdia tým, že sú sekulárni HUMANISTI. Portál O médiách prináša aj možné zdôvodnenie tohoto hanebného výsledku, citujem:

V pôvodnom článku Týden písal aj toto: Jistě, někteří mohli své “kliknutí” brát jako vtip, se založenýma rukama také bezpochyby nezůstali sedět (placení) trollové, kteří se snaží podněcovat radikalismus a nenávist. Snad je mlčící většina již unavená tím, jak média toto téma do poslední kapky ždímají, a na nějakou anketu kašle. Přesto je ten výsledek zarážející a naznačuje, kam se naše společnost dostala.

Zdroj: http://www.omediach.com/tlac/item/7301-tyden-sa-ospravedlnil-za-anketu-o-vzkrieseni-hitlera-a-utecencoch

Je smutné, že pre ateistov Gestapo, SS či NSDAP je prijateľnejšie ako Katolícka cirkev s príkazmi Nezabiješ! či Neoklameš! Opäť sa dokazuje môj predpoklad, že sekulárny humanizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami filozofického ateizmu.

Prečítajte si tiež: Hitler bol humanista!

13 thoughts on “Sekulárnohumanizmofašizmus v Česku alebo českí ateisti obdivujú Hitlera

 1. V Čechách sa niekoľko stovák (maximálne 2-3 tisícky) ľudí v nezáväznej internetovej ankete vyjadrilo, že by volili Hitlera. Je však možné aj to, že to bolo len pár ľudí, ktorí prišli na to, ako oklamať anketový server a hlasovali viackrát za sebou.
  Na Slovensku pred dvoma rokmi vyše 70000 riadne overených voličov v regulérnych voľbách zvolilo politika, ktorého názory a spôsoby sú veľmi blízke Hitlerovým. Keďže na Slovensku je prevaha veriacich a hlavne katolíkov, tak použijúc Vašu logiku z toho vyplýva, že katolicizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami katolíckej cirkvi.

  Like

  • Poznám pár ľudí, ktorí volili pána Kotlebu. Sú to všetko vysokoškolsky vzdelaní ľudia. Profesorka, policajti, lesbička, dokonca aj jeden vysokopostavený úradník. Nikto z nich nie je praktizujúci katolík.
   Zúženie voľby Kotlebu na voľbu medzi demokraciou a fašizmom je demagógia. Tak typické pre ateistov.
   Ľudia voľbou Kotlebu sa vzbúrili proti diktatúre moci a povýšenectvu strany Smer. Maňka chcel byť županom a lietať do Bruselu. Chcel sedieť na dvoch stoličkách, pohŕdal ľuďmi, o ktorých hlas sa uchádzal. Voľba Kotlebu nebola vyjadrením túžby po fašizme, ale fackou voličov pre úradnícku nadutosť.
   Za druhé – Kotleba je demokraticky zvolený a jeho vytláčanie z verejného priestoru je pošliapaním zásad demokracie. Ak s niekým nesúhlasíte, máte povinnosť oponovať podobne, ako to robíte tu na diskusii. Otočením sa chrbtom ku Kotlebovi iba preukážete nevyzretosť slobodomyseľného občana.
   Mimochodom Kotleba zastavil zadĺženosť mesta. Pri voľbe Maňka a Kotleba by som asi Maňku nevolil. Je to príučka, ale ako vidím, mnohí sa nevedia poučiť z takýchto lekcií.

   Like

   • Píšete, akoby som sa vyjadroval k voľbe Kotlebu alebo k postojom iných politikov voči nemu. Nič z toho som neurobil. Ja som len vychádzajúc zo známych skutočností a použijúc Vás absurdný logický postup dospel k absurdným záverom. Cieľom bolo ukázať Vám absurdnosť Vášho logického postupu.
    Mimochodom, ako mohol Kotleba zastavil zadĺženosť mesta, keď má na starosti župu a nie mesto?

    Like

   • Myslel som, že tu riešime Vašu zaujatosť voči ateistom. Celý tento web je o tom.
    Voči komu alebo čomu som podľa Vás zaujatý ja?
    A mimochodom, pochopili ste absurdnosť Vášho logického postupu? To, že sa k tomu nevyjadrujete znamená, že so mnou súhlasíte?

    Like

   • Logický postup nie je o konkrétnych vetách, ale o premisách a závere, ktorý z neho vyvodzujete a vzťahu medzi nimi. Ale skúsim to vysvetliť.
    1. premisa: Podľa štatistiky patrí Česko medzi najateistickejšie krajiny sveta. Počet tých, čo nikdy neverili v Boha je cez 51% a počet veriacich je len čosi cez 16%.
    Proti tomu ťažko niečo namietať, to je fakt.
    2. premisa: Časopis Týden uverejnil anketu o vzkriesení Hitlera a utečencoch.
    Aj to je fakt.
    A teraz čo z toho vyplýva. Pravdepodobne v tej ankete hlasovali hlavne ateisti a aj za toho Hitlera hlasovali ateisti. Isté to však nie je, pretože internetové ankety nie sú zabezpečené proti viacnásobnému hlasovaniu a iným formám zneužitia. Podľa Vás to však “dokazuje predpoklad, že sekulárny humanizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami filozofického ateizmu.” To je záver, ku ktorému ste dospeli.
    Aby som Vám priblížil absurdnosť Vášho uvažovania, použil som ho na analogický prípad zo Slovenska:
    1. premisa: Podľa štatistiky patrí Slovensko medzi veriace krajiny. Väčšina veriacich sú katolíci. Väčšina Slovákov sú katolíci.
    2. premisa: Vo voľbách do VUC v roku 2013 získal Kotleba vyše 70000 hlasov.
    3. premisa: Zo všetkých slovenských politikov má kotlebov politický program najbližšie k nacizmu a jeho osobné názory sa podobajú Hitlerovým.
    Prvé dve premisy sa dajú spoľahlivo dokázať údajmi zo štatistického úradu. Tretia je vec názoru, ale nepoznám nikoho, kto by si myslel opak. Poďme teda k záveru. V duchu Vašej logiky by mal znieť takto: “Katolicizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami katolíckej cirkvi.”
    Mne sa ten záver zdá byť rovnako absurdný, ako ten Váš vyššie uvedený. Problém je v nekorektnosti myšlienkových postupov, ktoré z pôvodných premís dovolili odvodiť tieto závery.

    Like

   • Katolicizmus nemôže mať najbližšie k nacizmu, pretože práve katolicizmus najhlasnejšie pranieroval Hitlera. Ako môže byť nacizmus kresťanský, ak sa rozchádzajú vo svojich ideách a súčasne platí, že Hitler chcel RKC zničiť?
    Za druhé – to, že anketa nie je pravdivá, je len domnienka. Kedysi som dával na Azete podobné ankety s otázkou, či by ste si priali riešenie cigánskej otázky cez plynové komory, ak by to viedlo k riešeniu cigánskej kriminality. Na Azete sa nedá hlasovať 2x z toho istého nicku a tej iste IP adresy. Ten pomer odpovedí bol výrazne iný, nie fifty-fifty, ale cca 1:9 v prospech riešenia problému v duchu holokaustu. Nemyslím si, že by nám vám malo stačiť sebauspokojovanie tak, že si budeme navrávať, že niekto hlasoval 2 či 5x.

    Like

   • Netušil som, že keď si Tiso podával ruku s Hitlerom, že tým vlastne hlasno pranieroval. 🙂
    Ale vážne. RKC je taká veľká a stará, že zažila už skoro všetko. Jej predstavitelia zastávali toľko rôznorodých postojov a v jej mene bojovali za toľko rôznorodých vecí, že mi to pripadá ako trúfalosť mať na ňu nejaký konkrétny názor.
    Za druhé, dôveryhodnosť internetovej ankety je rádovo nižšia, ako u volieb. A keby aj presne odrážala myslenie ľudu, neoprávňuje Vás to vyvodzovať z toho záver, ktorý ste vyvodili.

    Like

   • Ale oprávňuje a rovnako vás oprávňuje to spochybniť. Vy by ste demokraticky zvolenému panovníkovi ako prezident malej krajinky ruku nepodal? Ale no… Tiso okrem toho sa čosi spýtal Hitlera a ten mu odpovedal. Spomeniete si na ten rozhovor? Tiso jednoducho chcel pre budúcnosť postaviť Hitlera pred nespochybniteľný výrok a to aj urobil.

    Like

   • Zase zabiehate do nepodstatných maličkostí.
    Ak ste z hlasovania v tej ankete vyvodili, že “sekulárny humanizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami filozofického ateizmu.”, tak potom by pre Vás malo rovnako platiť aj to, že “katolicizmus je bratranec nacizmu a idey Hitlera sú v mnohom zlúčiteľné s ideami katolíckej cirkvi.”
    Obe veci tvrdíte Vy, pretože v oboch prípadoch ide o Vašu logiku aplikovanú na všeobecne známe skutočnosti.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s