Okénko pro neznabohy

http://www.kubak.cz/bible/neznaboh.htm

3 thoughts on “Okénko pro neznabohy

 1. Keď som si to prezrel, napadla ma otázka : prečo to tí autori tých stránok robia? Čo je ich cieľom? Zrejme majú záujem osloviť hľadajúcich, váhajúcich, aby sa stali kresťanmi. S.J. to robia osobne, po bytoch a nie sú veľmi úspešní, skôr na smiech. Ja sa nesmejem, je mi skôr smutno, že v 21. stor. sa takéto anachronizmy ponúkajú vraj neznabohom, ako by tí, čo to ponúkajú, boli znabohmi. Ktorí z nich má kontakt na iluzórneho jedného boha všetkých náboženstiev, ako sa o ňom píše v texte. Prihláste sa!! Ak dáte adresu prídem sa na vás pozrieť, možno máte svätožiaru.

  Like

  • Jeden z dôvodov, prečo to tí ľudia robia(me) je možno ten, že nemajú radi lži, ktoré ateisti o kresťanoch šíria. Vy máte rád lži? Netuším, čo motivuje ateistu prekrúcať biblické texty a hľadať v nich to, čo v nich nie je. Tá snaha ateistov oklamať veriacich ale má jeden kladný účinok. Ateisti neodmietajú kresťanského boha, ale len svoju predstavu o bohu, ktorá je veľmi vzdialená biblickej zvesti. A to je dobre. Tiež odmietam ateistického boha v jeho najrozmanitejších podobách.

   Like

 2. O tej lži, mi to pripadá, ako keď zlodej kričí, chyťte zlodeja. Ale to sú bežné praktiky teológov, ktorí majú plné ústa tzv. božích právd. A môj jeden pohľad na biblické pravdy ti predkladám, tak ako som ho dal na posúdenie veriacim viackrát. Na položené otázky len raz arogantne niekto odpovedal. Skús uplatniť svoj pohľad na túto biblickú pravdu:
  Celkove, čo sa týka Evanjelií, určite majú jednotlivé príbehy zo života Ježiša, akýsi reálny základ, ktoré boli pisateľmi – evanjelistami, interpretované ako legendy s nádychom zázračnosti a poznačené úrovňou ich poznania reality v čase života pisateľov. A to zázračno, oslovuje aj súčasného kresťana. Pokúsim sa to ozrejmiť na tomto evanjeliovom príbehu:
  Matúš 3,16-17 Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vyšiel z vody. A hľa, otvorili sa nebesá, i videl Ducha Božieho, ktorý zostupoval ako holubica a prichádzal na neho. A hľa, z neba hovoril hlas: „ Toto je môj milý syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.“
  Ak tento text príjme nábožensky veriaci ako pravdivý, no nie je to rukolapný dôkaz, že Ježiš je boží syn? A najtragickejšia na tom je skutočnosť, že kresťania, na základe takýchto evanjeliových a biblických „právd“, reálne konajú. Pokiaľ by to bolo len v polohe osobnej viery, nie aktívneho konania, budiž, ale je tu vybudovaný obrovský celosvetový koncern – cirkevné spoločenstvá, ktoré vyrábajú veriacich s využívaním psychických manipulácií, školia ich, získavajú majetky a osobujú si právo zasahovať do občianskej spoločnosti.
  Aký je reálny základ tejto legendy, v čom je neznalosť vesmíru a v čom je zázračnosť, čo sú očividné klamstvá?, by určite dokázal odhaliť aj náboženský veriaci 21. storočia, keby chcel. Mám skúsenosť, že nechce. Ak sa takýto nachádza na týchto stránkach, nech sa prejaví a pravdivo odpovie!!

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s