Konečné riešenie ateistickej morálky

Do biela rozpálení ateisti sa nedokážu zmieriť s tvrdením, že ich ateistický svetonázor neprináša morálku. So závisťou hľadia na kresťanské Desatoro a snažia sa ho odkopčiť vynechávajúc boha. Napr. tu ateist.717.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Lenže vynechaním boha ich morálne koncepty strácajú zmysel. Nastupuje egoizmus, pôžitkárstvo a evolúcia. Darwinizmus premietnutý na ľudské spoločenstvo odhodivšie náboženstvo tak vrhá civilizáciu to neľútostného boja o moc, priečku, kariéru, postavenie, benefity, ctižiadosť.

Sekta českých ateistov OSACR slovami svojho hlavného guru Petra Tomka priznáva, že citujem: “…Ateismus nemá morálku.
Mimochodem, je to pravda, jenže co to znamená?” Koniec citátu. Zdroj: www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
V tom istom článku nájdete tučne zvýraznenú myšlienku vtierajúcu sa ako základ ateistickej morálka: <b>Největší štěstí největšího počtu je základ morálky i zákonodárství.</b>

Ani ďaľší web holbachia.sweb.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk nepoteší tu prítomných ateistických antikrižiakov. Citujem:
Jestli máš na mysli “Má ateismus charakteristický morální kód?”, potom je odpověď ne. Ateismus sám o sobě neimplikuje nic moc o tom, jak se má osoba chovat. Většina ateistů se chová podle mnoha stejných “mravních zásad” jako teisté

Ano, ateisti majú morálku – kresťanskú.

Komunista Peter Jilemnický ma na akomsi pamätníku napísanú vetu o morálnom kompase v srdci. Kde sa vzal morálny kompas v srdci ateistu, sa na pamätníku nedočítame. Veriaci kresťania majú vysvetlenie – je to pečať Stvoriteľa v každom z nás. (Ateisti besnia).

Rastisav Škoda v preloženom texte www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sleduje líniu morálky ako zdedené intuície po predkoch v dávnej minulosti. Použil termín sada (morálnych) intuícií. Problém je, že intuícia ako pojem pre skeptika je nepoužiteľný. Ten istý sekhumanista zverejnil text dehonestujúci Desatoro s názvom Chráňte moje deti pred Desatoro! – link www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Bohužiaľ ani pán Škoda ako prekladateľ a ani autor nespomínajú, že Desatoro funguje nie ako diktát, ale iba so svedomím. Slovo svedomie a výhrada vo svedomí však sekulárnych humanistov dráždi ešte viac ako všetky príčiny ich rozpaľovania do biela.

Ateistov nepovažujem za nemorálnych hajzlíkov správajúcich sa vypočítavo a nepredvídavo. Správanie ateistov je v spektre správania spoločnosti a ich morálka je definovaná spoločenskými pravidlami konzervatívnej spoločnosti osvojenými v dávnej minulosti svoje mladosti. Ako veriaci ich správanie vnímam práve cez pečať Stvoriteľa, no taká argumentáccia v diskusii sa neujme. Ak sa ateista začne zamýšľať nad pohnútkami vedúcimi k morálnemu správaniu podobného druhu, ako majú kresťania, zostane bezradný stáť na mieste. Dospeje pre neho k zarážajúcemu zisteniu. Morálka je príťaž a jej odhodenie je zbavením okov. Kdesi v kútiku svojho vedomia sa ale bráni predstave, že jeho ateistická morálka je len gýč – v podvedomí sa mu vynárajú obete holokaustu, gulakov, roztrhané potratené deti,..

Aká je to teda ateistická morálka? Aké sú jej body? Peter Tomek už jeden východiskový bod našiel : Největší štěstí největšího počtu je základ morálky i zákonodárství.
Nájdete aj iné filozofické tézy použiteľné ako zdroj morálnych zásad ateistu: Sem s nimi !!!

Zdroj: http://www.diskusneforum.sk/tema/konecne-riesenie-ateistickej-moralky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s