Si ateista? Musíš nenávidieť Alexandrovcov!

Hystéria okolo vystúpenia Alexandrovcov v Česku vyústila do protestu, ktorý jej organizátori nazvali prvým narušením koncertu od roku 1928, kedy bol súbor založený.

Blog organizátora menom Tomáš Peszyński tu: http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/480833/akce-alexandrovci.html

Kto je Tomáš Peszyński? Je to hlboko presvedčený ateista. Citujem:

Ale to papež František sám o sobě je dobrá zpráva.

Jsem ateista. Hluboce přesvědčený ateista. Věřím v teorii, že duch je produktem hmoty, nikoliv naopak. Uznávám filozofickou linii, která směřovala k materialismu, jehož vyvrcholením byla teorie Marxe. To však neznamená, že bych uznával Marxe i v jeho sociálních a politických názorech. Ale myslím si, že co se týče přírody a vesmíru mají marxisté pravdu. Tím to hasne.

Přesto všechno věřím v přínos náboženství. Náboženství sehrálo a stále hraje nezbytnou morální úlohu. Je to tmel společnosti. I já jako skalní ateista žiju dle křesťanských zásad a to, co je dobré a co ne mi řeklo křesťanství. To je ten pocit toho, co je dobré a co zlé, nad kterým nemusíme přemýšlet a co někde tam hluboko cítíme v podvědomí a ten, kdo to necítí, toho nám může být akorát líto.

Papež František je záležitost jen jedné víry a jen jedné církve s těch všech náboženství a církví, které existují. Přesto jeho skutky a slova toto přesahují. I to uznávám jako skalní ateista. Například díky němu už vím, že kdybych se ve svém přesvědčení pletl a pravdu by měla katolická církev, nikoliv já, tak pokud jsem žil dobře, Pánbů mě můj omyl odpustí. Což dříve církev vylučovala. Tím udělal František církvi nejlepší reklamu, jakou mohl udělat a pomohl ji víc než všichni ti kteří se ji více či méně násilně nebo propagandisticky snažili prosadit po světě. Tak chápu vlídnou tvář církve, jak o ní František mluví a i ateistu tato vlídná tvář zapůsobila pozitivně. A to je taky dobrá zpráva.

Zdroj: Lemmy, http://www.diskusneforum.sk/tema/zakazali-matusku-nech-zakazu-aj-alexandrovcov#post16

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s