Zvrátený liberalizmus. Sekulárni humanisti zakázali výstavu moderného umenia

Škandál, aký sa len tak nevidí, sa podaril prihorlivým učiteľom v talianskom Matteotti. A tento škandál opäť ukazuje, do akých groteskných a zdravým rozumom nepochopiteľných situácií môže zájsť liberálne bláznovstvo umocnené politickou korektnosťou. O čo išlo?

Do talianskej Florencie prišla veľkolepá výstava moderného umenia s názvom Božská krása. Je hitom roka a magnetom sú také zvučné mená ako Vincent van Gogh, Chagall, Munch, Matisse alebo Picasso. Kto by nechcel vidieť na vlastné oči takú nádheru? Decká zo základnej školy sa tešili a tešili sa aj ich rodičia. Celkovo ide približne o sto diel od významných umelcov novoveku. Výstava je zrkadlením náboženstva v sakrálnom modernom umení. Okrem obrazov sú na nej aj plastiky , všetko sú to diela špičkových umelcov, ktorých mená svet vyslovuje s nevýslovnou úctou. Je vôbec možné, aby sa na škole (!!!) našiel nejaký šialenec usilujúci sa o znemožnenie vzhliadnutia toľkej nádhery žiakmi základnej školy? Veru, je to možné a takých idiotov nájdete na základnej škole v Matteotti. Dôvod zákazu je priam neuveriteľný:

Návšteva výstavy porušuje sekulárnu výchovu a vzhliadnutím náboženských diel by mohli utrpieť žiaci z nekatolíckych rodín traumu. Vedenie školy výstavu žiakom jednoducho nepovolilo z ideologických dôvodov.

Do prípadu sa takpovediac obuli rodičia. Podali protest. Veci sa začali hýbať až potom, čo si prípad všimli médiá a škandál bol na svete. Celú kauzu už prešetruje aj talianske ministrestvo školstva. Podľa portálu http://firenze.repubblica.it/ boli rodičia pobúrení. Pýtali sa, či sa na škole už nebude môcť študovať umenie a jeho diela inšpirované náboženstvoím a či budú zakázané exkurzie do múzeí ?

“Sme vo Florencii! Bude sa teda zákaz vzťahovať aj na výlety do Santa Coumo. Uffizi či Duomo?” pýtajú sa právom rozhorčení rodičia.

Bude zakázané florentským deťom chodiť aj na vychádzky do centra historických miest len preto, aby ich oko nespočinulo na plastikách  motivovaných náboženstvom? A v prípade, že ste katolík a zájdete si na výlet do Izraela, budete mať právo sťažovať sa na židovské pamiatky len preto, že ste ich videli?? Veď to je ideologické šialenstvo!

Predstavitelia školy v Matteotti zostali zjavne zaskočení postojom rodičov. Na otázky médií odpovedali veľmi vyhýbavo a snažili sa zľahčovať prípad s tým, že stále prebieha určenie termínov výstavy. Inšpekcia školstva však má už jasno – sľúbila kontrolu na škole aj s pomenovaním vinníkov a vyvodením zodpovednosti. Nateraz je známe stanovisko starostu mesta a to je jasným posolstvom pre podobných liberálnych debilkov:

Ak je pravdou, že škola vo Florencii zrušila návštevu študentov jednej z najkrajších výstav moderného sakrálneho umenia za posledné roky z dôvodov precitlivosti na náboženské témy nekatolíckych rodín, bolo by to skutočne veľmi hlúpe. Nielen preto, že naše mesto je mestom medzináboženského dialógu, ale aj preto, že by bolo chybou vylúčiť z našich škôl učivo predávajúce dedičstvo kultúry a histórie samozrejme zahŕňajúce aj sakrálne umenie. A ním je u nás predovšetkým umenie kresťanské – povedal starosta Florencie Dario Nardella.

Ak by ste si náhodou zašli do stredného Toskánska, nezabudnite navštíviť túto jedinečnú výstavu moderného sakrálneho umenia vo Florencii v Palazzo Strozzi. Zabudnite na ideologické šialenstvo politickej korektnosti a vychutnajte si zručnosť týchto géniov umenia.

Božská krása

Výstava Božská krása potrvá až do 24. januára 2016 a je venovaná vzťahom medzi posvätnosťou a umením. Približne sto diel umelcov zvučných mien pochádza z obdobia od polovice 19. storočia do polovice 20. storočia a uvidíte tam diela autorov ako napríklad Pablo Picasso, Henri Matisse, Max Ernst, Vincent van Gogh, Lorenzo Viani a ďaľších.


Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s