Večne nespokokní ateisti s ateistickými vládcami

V susednom Česku majú ateisti na najvyššej pozícii – v kresle prezidenta – ateistu Zemana. No podľa prieskumu sú Česi – pripomínam, že Česko je zasľúbenou krajinou ateizmu – najnespokojnejšou krajinou v EU čo sa týka spokojnosti s hlavou štátu. Výskum zverejnil Slovenský rozhlas.
Ufrfľaní českí ateisti tak dávajú najavo, že ich ateizmus nenapĺňa.
Tieto paradoxy badáme aj u nás. Mnohí slovenskí ateisti dávajú hlas kresťanovi Kiskovi a volia pravicové strany s odôvodnením, že chcú sekulárny štát, hoci volebná matematika nepustí a všetky tieto ateistické strany nakoniec budú musieť ísť do koalície so stranami kresťanskými. Fico je socialista aj ateista. Podporuje sekularizmus a aj výbor LGBT u neho nájdete. Napriek tomu ho ateisti nemajú radi.

Podobne by sme mohli pokračovať naprieč časom a priestorom ľudskej civilizácie. Ateisti sa nehlásia ani k Hitlerovi, ani k Stalinovi, ani k Maovi, ani Hodžovi, ani ku Kastrovi. Ba ani náš prísny ateista Fico akosi ateistom nie je po chuti. Slovenskí ateisti volia kresťana Kisku.. Je vôbecnejaký ateistický vládca, na ktorého by ateisti boli hrdí???

 

10 thoughts on “Večne nespokokní ateisti s ateistickými vládcami

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s