Ďaľší trapas tzv. Inštitútu ľudských práv

Inštitút ľudských práv Petra Weisenbachera vyzýva ľudí podpísať petíciu ohľadom diskriminácie a dodržiavania ľudských práv v Maďarsku. Má to ale jeden háčik. Vlastne poriadny hák. Ani Weisenbacher a ani Andrej Lúčny nevedia vysvetliť, o aké konkrétne zmeny v maďarskej ústave ide a citovať tie paragrafové znenia z maďarskej ústavy, ktoré sú diskriminačné. Namiesto konštruktívneho dialógu robia zo seba nevedkov a zosmiešňujú diskutujúceho snažiaceho sa zistiť podrobnosti.

 

Nuž hanbou je veru tento Inštitút.
Na prečítanie pripájam text výzvy:

EÚ musí brať na zodpovednosť všetky členské štáty, ktoré porušujú jej princípy a hodnoty

Táto iniciatíva je motivovaná hlbokým znepokojením mnohých občanov Európy z narastajúceho počtu politických a sociálnych hnutí odchyľujúcich sa od európskych zásad demokracie a základných práv. Sme presvedčení, že najmä maďarská vláda sa príliš vzdialila od svojich záväzkov voči demokracii bez toho, aby bola inštitúciami EÚ seriózne vedená k zodpovednosti.

Od roku 2010 bola v Maďarsku významne obmedzená sloboda médií, podkopaná sloboda náboženského vyznania a došlo k ohrozeniu individuálnych ľudských práv na základe ústavného zakotvenia diskriminácie zdravotne postihnutých, žien, LGBTI ľudí a bezdomovcov. Brutálny a neakceptovateľný spôsob ktorým maďarská vláda zaobchádzala s imigrantmi a utečencami na svojich hraniciach so Srbskom taktiež neostal medzi demokratmi v Európe bez povšimnutia. A čo je ešte horšie, toto správanie začalo ovplyvňovať ďalšie členské štáty, kde je demokratická kultúra mladšia a potenciálne krehkejšia.

Doterajšie reakcie Európskej únie preukázali svoju neschopnosť zastaviť toto smerovanie k autoritárstvu a situácia predstavuje vysoké riziko pre zachovanie európskych demokratických hodnôt. Z tohoto dôvodu výbor občanov EÚ prišiel s iniciatívou vyzývajúcou Európsku komisiu, aby vzala maďarskú vládu na zodpovednosť za porušovanie ľudských práv a demokratických hodnôt.

„Prebuď sa, Európa!“ nie je petíciou proti maďarskému ľudu a nemá za cieľ vylúčiť Maďarsko z Európskej únie. „Prebuď sa, Európa!“ je silným apelom za obranu demokracie a ochranu základných práv ľudí v Európe. Boli to práve tieto princípy ľudskej dôstojnosti, slobody, právneho štátu, slobody prejavu, rovnosti a rešpektovania práv minorít, ktoré urobili Európu krajinou mieru a demokracie.

Tvárou v tvár rastúcemu nacionalizmu, populizmu a reakčným silám celej Európy, voláme demokratov všetkých európskych krajín nevynímajúc ľud Maďarska, ktorí by to chceli zmeniť, aby sa pripojili k tejto výzve podpisom petície na sign@act4democracy.eu a šírili toto posolstvo svetom.

Výzva IĽP

Zdroj: https://www.facebook.com/ludskeprava/posts/1084889788187745

 

2 thoughts on “Ďaľší trapas tzv. Inštitútu ľudských práv

 1. Pod zástavami na ktorých bolo napísané: demokracia, ľudské práva, diktátor, sloboda slova, bola pod vedením USA “humánne” bombardovaná Juhoslávia, Líbya, Irak, Kuvajt, Sýria, vyvolané nepokoje na Ukrajine a teraz je na rade zrejme Maďarsko a možno aj Poľsko. A to je zrejme aj cieľom tejto aktivity, vyvolať nevraživosť, nepokoje, voči Maďarsku. Sú to nekalé masmediálne praktiky.

  Like

  • Nie tak celkom. Komunista a ateista a vojnový zločines Miloševič – inak najvyšší predstaviteľ Komunistickej strany Juhoslávie – vyhnal tisíce obyvateľov z domovov v Kosove. Spomínam si na večerné hlásenie v pezinskom rozhlase, keď katolícka charita naliehavo prosila o potravinovú a humanitárnu pomoc pre vyhnancov. Utečenecká kríza sa riešila v zárodku a páchateľ bol potrestaný. Nepatrím medzi stúpencov politiky USA, ale ani nepatrím medzi tých, čo USA prehnane démonizujú – teda ľavicová ateistická lúza.
   Čo sa týka útokov na Maďarsko, som prekvapený Vaším postojom – vietor totiž fúka z Vašich ateistických ľavicových radov – od Weisenbachera. To je Vaše “dieťa”.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s