Atlanka, čarodejnice a hoaxy.

Preč sú veru časy, keď sme na susedné kraje české a moravské s ľahkou závisťou nazerali ako ten vzdelanejší a prosperujúcejší kút zeme. V Česku kvitne paveda ako jarná lúka. Vznikajú nové a nové blogy, za ktorými sú anonymní majitelia s psychopatickými sklonmi. Okolo týchto stránok sa formujú čitatelia aj diskutujúci a tvoria tak spolky podobné sektám. Kedysi som skúšal s egocentrickou dámou čo by majiteľkou blogu http://www.atllanka.net/ viesť zmysluplný dialóg. Márne. Autorka zavádzajúcich textov túži len po hýčkaní a masturbovaní vlastného ega. Po tom, ako bola opakovane pristihnutá pri klamstve, mi v duchu ateistického ponímania slobody prejavu právo besedovať odňala.

 

V janurá  zavesila na portál YouTube video z nedôveryhodného zdroja zobrazujúce upaľovanie ľudí v stredných rokoch. Je dostupné tu https://www.youtube.com/watch?v=3_asBG_0i2U

Atlanka píše, citujem:

Pět nevinných lidí neuvěřitelně umučených pro slepou víru
Motto: Evangelizace jako u Anděla… jen zakončená trochu jinak, proč také ne, když jsou lidé v Africké Keni mnohem méně vzdělaní a nezkušení… To se to vymítá ďábel, jedna radost… že, páni pastoři?

Keňa – vesnička Nyamataro

Místní křesťané uškvařili na pomalém ohni pět mladých lidí, mezi nimiž nechyběly ani ženy. Smutné je, že na krutém zabíjení se podílejí i evangeličtí faráři, kteří podněcovali vesničany k násilí vůči těm, kteří nechtěli uvěřit v Ježíše Krista.
Kopance, bití, šílené nelidské týrání – takové scény doprovázely rituální vraždu pěti lidí. Toto zrůdné násilí zachytili na kamery.

Upozorňujeme – že záběry jsou drastické.
A výsledek křesťanského sn(m)ažení? Ten YouTube raději z piety smazal… Podívejte se tedy na film Zajatci bílého Boha, možná vám dojde, co to je náboženství a co způsobuje světu.

 

Atlanka tak vec vyriešila mávnutím niekoľkými klávesami. To, že sa patrí k takýmto obvineniam pridať aj nejaké správy z dôveryhodných zdrojov, nie je pre túto ateistku podstatné.

Atlanka si splnila. Kopla si do kresťanov. Opľula, pošpinila, ukojila svoju žiadzu nenávidieť.

Atlanka nepatrí medzi dôveryhodné zdroje. Video pochádza z roku 2009 a nie z roku 2015. Zdroj tu: http://sport.tn.nova.cz/bin/mobile/index.php?article_id=141411 Tvrdenie, že osoby boli zavraždené preto, lebo nechceli uveriť v Ježšia Krista nie je pravdepodobné. Rovnako chýbajú ďaľšie odkazy na iné oficálne zdroje. Ďaľšia vec, ktorú treba poznamenať, že sú to práve katolícki misionári bojujúci proti poverám aj proti vraždeniu čarodejníc. Aj preto mnohí Afričania konvertujú ku kresťanstvu, lebo v ňom vidia pokrok a ochranu pred prírodnými náboženstvami a šamanskými rituálmi. Kresťania do Afriky prinášajú predovšetkým Nový zákon. Nie prenasledovanie čarodejníc.Na úvahy takého druhu, hľadanie súvislostí a pátranie po príčinách však autorka mentálne nedorástla.

 

Príbeh si na internete žije už vlastným životom. To isté video zverejňuje aj iný portál s viac ako 6 ročným oneskorením a vydáva ho za aktuálne.  V novšej verzii sa dozvedáme, že išlo o päťčlennú rodinu pozostávajúcu z matky a otca a ich troch synov. Obvinenie z čarodejníctva je absurdné – vlastnili sovu.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s