Keď sa ateista Andrej Lúčny “hrá na svätého”

Je všeobecne známe, že ateisti sa snažia premeniť Vianoce tak, aby neniesli žiadne náboženské posolstvo. A tak vyhlasujú, že Vianoce sú sviatky pohanské a zabúdajú, že pohania veru neboli ateisti. Tí veru s ateistami inakšie zaobchádzaôi. Ján Parada na svojom blogu Humanisti.sk podsúva doternú myšlienku, aby sa Vianoce premenovali na HumanLight… a zabúda, že to svetlo má opäť magický charakter. Akoby to nebolo dosť, Andrej Lúčny, militantný ateista spájaný s tzv. Inštitútom ľudských práv a nenávidiaci všetko kresťanské, ku koncu roku si oblečie červený kabát, dá si biskupskú čiapku a deťom v práci hrá – Santa Klausa. Presnejšie Mikuláša. Nie Dzurindu ani Černáka, ale Mikuláša Svätého. A vôbec mu nie proti srsti mať na lebeni čiapku s obrovským krížom.

hakl1

Reklamy

5 thoughts on “Keď sa ateista Andrej Lúčny “hrá na svätého”

 1. No však jasne, že mi to nie je proti srsti, keď si Mikulášsky oblek na seba dám. V Inšitúte ľudských práv sú rozumní ľudia, nie fanatici ako vy.

  Like

   • Ktohovie prečo sa tu zatiaľ žiadne vysvetlenie o fanatizme neobjavilo…

    V súvislosti s vyššie uvedenými vetami sa zamýšľam asi takto –
    Pokiaľ je mi známe, tak nick TvojOponent je určitá forma virtuálneho 🙂 iluzionizmu a teda väčšine čitateľov článkov a komentárov od TO nie je jasné, aký je v skutočnosti človek, ktorý používa nick TvojOponent. No stalo sa, že AndyLucny namiesto len čisto vecnej (hoc aj nesúhlasnej) reakcie na článok od TO, sa tu podujal zhodnotiť (osočiť?) aj niekoho, koho zrejme nepozná.
    Navonok to vyznieva podobne, ako keby niekto osočoval na ulici nejakého herca ako vraha, a to len preto, že ten osočovateľ videl v nejakom filme toho herca hrať niekoho, kto je podozrivý z vraždy. Ak si niekto mýli ilúziu s realitou, ako sa nazýva taký postih?

    Ak pisateľ AndyLucny naozaj zamieňa ilúziu za realitu a ak na základe toho je schopný osočovať niekoho nepodložene ako fanatika, nie je potom sám pisateľ AndyLucny fanatik?

    Like

   • 🙂 je ešte veeeeeľa toho, čo zatiaľ neviem a tak sa mám stále čo učiť.
    __
    …a učiť sa dá rôzne… Napríklad pri naozaj múdrom učiteľovi jeho žiak nie je odkázaný len na poučenie zo spleti vlastných, či cudzích chýb… ( aj keď aj tie mávajú svoj prínos 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s