Ateista R. Škoda zradil vlastné ideály

Ateista Rastislav Škoda je majiteľom Zošitov humanistov. Sú to zaujímavé stránky zľahka samoľúbeho starca, ktorý celý život nenávidel kresťanov. V hlavičke jeho portálu sa píše: Proti náboženmstvám. Proti vojnám. Proti kapitalizmu.

Možno som nedodržal poradie. Ale nechce sa mi to overovať a na podstatu toho, čo chcem napísať, to nemá zásadný vplyv.

Rastislav Škoda sa rozhodol dožiť svoj život v Nemecku. Je to zvláštne, lebo Nemecko je najkapitalistickejšou krajinou EU. Veľkého bojovníka za socializmus s komunistickou grimasou neláka dožívať v socialistickej či aspoň postsocialistickej krajine s nevľúdnym sekulárno-humanistickým personálom večne nasrdených sestričiek. Nuž prišiel na psa mráz a aj pes vie, pri ktorých dverách je najlepšie.

Ani s jeho zvolaním “Proti vojnám!” nie je všetko v poriadku. Kým dedo Škoda nadšene tlieska politike otvorených dverí a teší sa z rozvratu EU, ani slovíčkom sa nezmieni o hrôzach, pred ktorými utečenci utekajú. To, že príčinou je vojna v Sýrii, Škodu vôbec nezaujíma. Hlavne že sa rúca fungujúci systém národných štátov a vyspelej západnej kapitalistickej civilizácie.

Poslednou zaujímavosťou je jeho postoj k náboženstvám. Na starobu sa nakoniec priklonil k podpore kresťanských politikov – Merkelovej aj pápeža. Kým pápeža akosi zabúda pranierovať, o Merkelovej sa vyjadruje ako o vynikajúcej političke. Pripomeňme, že Merkelová a aj pápež sú kresťania. Postoje ateistu Škodu nezdieľajú mienkotvorní ateisti a liberáli, ako Sulík a SaS a aj iní ateisti už vyjadrujú obavy z toho, že ich ateizmus prevalcuje islam a ich frajerky budú musieť chodiť zababušené do kobercov.

Moja ľahká ironická zmienka o protirečení ideí a skutkov bola na stránkach Zošitov humanistov ocenená banom. Technický správca portálu Ján Parada urobil zo seba mŕtveho chrobáka Truhlíka a …a nič. Cenzúra je stále nástrojom umlčiavania kritických hlasov. Neviem, či to malo byť gesto hnevu alebo ješitnosti či prejav bezmocnosti. U nás sa vraví, že skapínajúci kôň najviac kope. A asi tak to aj bude. 🙂

 

One thought on “Ateista R. Škoda zradil vlastné ideály

  1. Proti náboženstvám. Proti vojnám. Proti kapitalizmu.
    Sú to tri pliagy, ktoré osudovo ovplyvňujú negatívne náš život. Pán Rastislav Škoda má odvahu tieto pliagy pomenovať a ako takých o nich písať. Želám mu veľa zdravia a nech mu to ešte aspoň trochu píše. Tiež, čo najviac vnímavých čitateľov, jeho Zošitov humanistov.http://www.zosity-humanistov.sk/

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s