Signatári DiEM25: Priveďme slovenských kresťanov na mizinu!

Citujem z FCB Petra Weisenbachera:

Peter Weisenbacher, Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute.
28 február, 16:34 · Bratislava, Slovakia ·
KDH, ktoré kandiduje v DEMOKRATICKÝCH voľbách nazýva ľudí s iným názorom “vyznávačí kultúry smrti”, ich arogantnosť a drzosť skutočne nepozná hraníc. Vlastnú nevedomosť, spočívajúcu v tom, že ochranu požívajú jednotlivci, alebo skupiny ľudí, nie politické strany, alebo ideológie, považujú za cnosť. Patrne by chceli postaviť mimo zákon akýkoľvek iný názor ako svoj, veď predsa ako by bolo možno tolerovať “kultúru smrti”, proti tomu treba zakročiť (v ich videní určite). Podľa môjho názoru by však skôr stálo za zváženie postaviť mimo zákon túto partičku za zneužívanie náboženského vyznania, alebo aspoň priviesť na mizinu. Čo ak by každí/á čo nesúhlasíme s KDH podali žalobu o 1 000 000 eur za na cti utrhánie označením “vyznávač kultúry smrti”?

Weisenbacher o KDH.PNG

Sekulárny humanista Peter Weisenabcher podnecuje nenávisť voči skupine osôb pre ich politické názory. Navrhuje zaviesť vykonštruované súdne procesy s cieľom priviesť na mizinu tých ľudí, ktorí zastávajú iný názor. Pritom Weisenbacher v čase referenda o zadefinovaní rodiny odmietol diskutovať s organizátormi referenda a Pochodu za život o dôležitých otázkach z oblasti etiky, morálky a ľudských práv. Je to divné – riaditeľ Inštitútu ľudských práv sa odmieta baviť o ľudských právach a ten istý riaditeľ toho istého inštitútu chce proti názorovým oponentom zriadiť tribunály a vo vykonštruovaných procesoch ich zničiť.
Pritom Alena Krempaská aj Peter Weisenbacher, ktorí vyjadrili súhlas s prenasledovaním kresťanov vo vykonštruovaných procesoch, sú obaja signatármi Manifestu za demokratizáciu Európy DIEM25
http://www.ludskeprava.sk/diem25/.

IĽP vykonštrované procesy.PNG
V Manifeste sa okrem iného píše, citujem:
“Európska Únia by mohla byť povestným majákom, ukazujúc svetu, že solidarita a mier môžu prospievať po storočiach vojen a náboženského fanatizmu.”

Je toto podľa slovenských sekulárnych humanistov tá správna cesta, ako nastolovať mier a porozumenie v EU aj vo svete? Šírením nenávisti voči kresťanom a dovolávaním sa ich nezákonného prenasledovania?

Skúste si na chvíľu predstaviť, že by volanie po súdnych procesoch s cieľom diskriminovať ktorúkoľvek minoritu vyslovil najvyšší predstaviteľ RKC na Slovensku alebo nejaký radový kňaz v kostole. Viete si predstaviť tú mediálnu hystériu? Ako to, že ateista Weisenbacher s akousi kamarátkou môžu verejne vyzývať k porušovaniu ľudských práv a nič sa nedeje?

Je to tým, že ste si zvykli. Slovník sekulárnych humanistov je zo svojej podstaty slovníkom primitívov a hulvátov. Preto to nepoburuje – je to ich značka, stopa, charakterová vlastnosť. Rovnako, alebo podobne, ako protižidovské a protikresťanské vjadrenia Hitlera už časom nikoho nepoburovali, rovnako ani vyjadrenia tzv ľudskoprávnych aktivistov nečeria hladinu. A mali by.

A žiaľ mlčí aj zakladajúci a prominentný člen DiEM25 Eduard Chmelár.

2 thoughts on “Signatári DiEM25: Priveďme slovenských kresťanov na mizinu!

 1. Vyzerá to tak, že P. Weisenabcher sa chytil slovného spojenia “vyznávači kultúry smrti”, ktorým KDH zrejme označuje protagonistov propotratovej agendy… Ak by teda myslel, že za hanlivé označenie má vracať niekomu v zmysle “oko za oko…” Tak nech si teda určí nejaké adekvátne pomenovanie pre tých, ktorí používajú to pomenovanie.
  P. Weisenabcher však ide nad rámec “oka za oko…” , pretože zákerne a drzo vymýšľa nepodloženú fabuláciu touto svojou vetou – “Patrne by chceli postaviť mimo zákon akýkoľvek iný názor ako svoj.”

  Nemyslím si, že členovia KDH by chceli postaviť mimo zákon akýkoľvek iný názor ako svoj. Ak on týmto preháňaním chce niečo vyvolávať v ľuďoch je to jeho nezodpovednosť a nekompetentnosť.

  Poznámka – Nestotožňujem sa ani s odplácaním v zmysle “oko za oko…”, lebo v tom prípade by sme po čase boli za všetci bez očí…. Myslím, že múdri ľudia vedia správne odpúšťať, vedia byť vecní, nevymýšľajú si blbosti a vedia sa venovať podstate… Z toho, čo som si od P. Weisenabchera my vyplýva, že mu chýbajú vlastnosti zmienené v predchádzajúcej vete.

  Like

  • Pardon, pozerám, že “Poznámka” mi gramaticko-štylisticky úplne 🙂 nevyšla. Takže takto opravujem –
   ” …lebo v tom prípade by sme po čase boli asi všetci bez očí…”

   “Z toho, čo som si od P. Weisenabchera prečítal, mi vyplýva, že mu chýbajú vlastnosti zmienené…”

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s