Historická lož alebo svojské ponímanie odluky podľa strany SKOK.

25. marca 23016 sme si pripomenuli výročie Sviečkovej manifestácie. Pre mladších pár základných faktov z Wikipédie. Citujem:

Sviečková manifestácia alebo Sviečková demonštrácia alebo Bratislavský veľký piatok bola pokojná manifestácia občanov za náboženské a občianske práva a slobody v socialistickom Česko-Slovensku, ktorá sa odohrala 25. marca 1988 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Je dnes s odstupom času považovaná za jedno z najdôležitejších vystúpení občanov a veriacich proti komunistickému režimu v Česko-Slovensku. Táto manifestácia bola zavŕšením aktivít tajnej cirkvi v komunistickom Česko-Slovensku.
Sviečková manifestácia vznikla z podnetu veriacich, vyjadrila však aj požiadavku za úplné dodržiavanie občianskych práv v Česko-Slovensku pre všetkých občanov – veriacich aj neveriacich. Kvalitou občianskeho odporu, šírkou záberu požiadaviek, odvahou vzoprieť sa totalitnej moci a reálnym utrpením ju možno považovať za systémový začiatok definitívneho pádu komunistickej totality na Slovensku, ku ktorému došlo po 17. novembri 1989. Zásahom Verejnej bezpečnosti (vtedajšej polície) a Štátnej bezpečnosti (vtedajšia tajná služba) proti Sviečkovej manifestácii boli hrubo zasiahnuté občianske práva a slobody a najmä sloboda zhromažďovania, zaručená Ústavou ČSSR z roku 1960. Bol porušený aj Medzinárodný pakt o občianskych a politických právach, ktorý ČSSR prijala v roku 1976 a tiež boli porušené závery helsinského Záverečného aktu KBSE z roku 1975 a Záverečného dokumentu následnej madridskej konferencie z roku 1983.

A čo na to politickí skrachovanci zo SKOKu? Citujem:

Dnes si pripomíname Deň zápasu za ľudské práva, ktorý je spomienkou na sviečkovú manifestáciu, ktorá sa odohrala pred 28 rokmi v Bratislave. Ľudia vtedy vyšli od ulíc, aby bojovali za ľudské práva, ktoré by mal každý štát hájiť a podporovať. Bohužiaľ, vtedy proti nim zasiahla polícia s vodnými delami.

SKOK! bude vždy presadzovať princípy slobodnej, spravodlivej a otvorenej spoločnosti. Akékoľvek obmedzovanie slobody rozhodovania sa jednotlivcov, rodičov alebo menšín je neprípustné a treba sa voči nemu postaviť.

Skokani z jedinečnej historickej udalosti známej pod VLASTNÝM menom Sviečková manifestácia urobili obyčajnú sviečkovú. A v duchu odluky vyčiarkli zo zmienky o tejto udalosti skutočnosť, že sa demonštrovalo na podnet katolíckej Cirkvi a predovšetkým za požiadavky veriacich.
Spomínam si na učebnice niekdajšieho ateistického režimu, ktoré v životopisoch spisovateľov vynechávali zmienky o tom, že mnohí z nich boli kňazi. A tak sa z Jána Husa stal kazateľ a z Koperníka kanonik. A z mnohých iných sa stali nanajvýš tak humanisti. Včera rovnako ako dnes. A má to spoločného činiteľa – ateizmus.
Praktický ateizmus je systémom lží a fabulácií maskovaných do vznešených fráz humanizmu, pseudoľudskosti a zmyselného ukojenia. Je nepriateľom definície človeka tak, ako to predniesol syn kresťanského kňaza Karol Linné, keď nazval ľudský živočíšny druh ako homo sapiens. Človek rozumný. Lož je popretím rozumu a vzdaním sa jedinečnosti človeka v zápase s inými formami človeka. Ateizmus tak ponižuje človeka do živočíšnej ríše len ako stavovca, potkana či zabehnutú prašivú suku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s