Vznešené dary ateizmu: gilotína, gulag a plynové komory

Matej Gavlák je bloger z blogoviska Pravdy. Zaujal ma jeho starší blog venovaný spojeniu ateizmu a násilia. Krátky exkurz do dejín násilia vychádzajúceho z ateistickej bázy.

Citujem:

Aj keby sme porovnali „účinnosť“ náboženských vojen – ktoré aj tak len spustošili kresťanskú civilizáciu – s tými ateistickými; náboženské vojny blednú v porovnaní s hrôzami, ktoré priniesol tento nový druh vojen vedených „v mene rozumu.“

Celý článok je tu: http://mpgavlak.blog.pravda.sk/2015/08/03/vznesene-dary-ateizmu-gilotina-gulag-a-plynove-komory/

2 thoughts on “Vznešené dary ateizmu: gilotína, gulag a plynové komory

 1. Zabudol si na komantáre, jeden z nich je takýto: vznešené dary kresťanstva a židovstva.. kameňovanie, sťatie mečom, upálenie, mučenie na všetky spôsoby, zabíjanie v krížových výpravách a pre rozšírenie náboženstva, vyvraždenie a zničenie kultúr indiánov v amerike aj černochov v afrike.. vyhnanstvo gulag nie je ateistický vynález.. ale kresťanský.. tam posielali už ruskí cári a to boli kresťania.. ani jeden ateista tam nebol :).. a to reagujem na nadpis a už vôbec nie na obsah.. skrátka už v tom hrubom podnadpise KLAMEŠ.. ktorá vojna bola ateistická?? doteraz žiadna.. ani stalin neviedol ateistickú vojnu.. vo veľkej miere použil pravoslávnu cirkev na zvýšenie uvedomenia svojichh vojakov..

  Like

  • Lenže tu riešime ateizmus a nie kresťanstvo. Ale aby ste neboli ukrátený o pranierovanie kresťanstva, na blogspote mám tiež blog z moťnosťou diskutovania – TvojOponent – Obrana kresťanstva.

   Všetky vojny sú ateistické.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s