Rodia sa deti ako ateisti?

Slovenský ateista Ján Parada naložil českým. Neviem, kto ako prvý prišiel s bludom, že každý sa rodí ako ateista. Kedysi tento úsmevný nezmysel zastával aj zmieňovaný ateista. Ale nakoniec uznal, že ateizmus nie je iba neprítomnosť viery v nadprirodzeno, ale ide o uvedomelý postoj.

Môžme zaiste riešiť príslušnosť ku konkrétnej cirkvi alebo vyznaniu na základe rôznych kritérií. Z kontextu ale vyplýva, že sa preberá náboženstvo na základe osobnej viery. Preto Parada správne oponuje, ak píše:

Za choré považujem tvrdohlavé presadzovanie výrazu ateista kdekoľvek, bez ladu a skladu, teda bez rozumu. Čiže choré je: „Děcka se rodí na svět jako ateisti.“ Lebo sa nerodia ako ateisti, a proti tomu protestuje mnoho ľudí na svete, ktorí hovoria: Nedávajte deťom ideologické nálepky.http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2009110016

Ateista: Tedy pokud do kategorie ateista zahrneme i člověka
Jasné, a zahrnieme aj embryo? :)
Je to žalostné, kde všade chcú natlačiť pojem ateista. :(

 

Pozorovatelnik
29.04. 2016

Děcka se rodí na svět jako ateisti,

To je hlúposť, s ktorou rozumní ateisti nesúhlasia. Ak má byť niekto ateistom, tak najprv musí poznať význam slova boh. Novorodenec nie je schopný chápať význam tohto slova, preto nemôže byť považovaný za ateistu. Takéto extrémistické názory na ateizmus sú choré, svedčia o nevzdelanosti, podobne ako sa raz vyjadril Daniel, že sú aj praktickí ateisti. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2016020029

Aj Ján Parada máva svetlé okamžiky a dá sa s ním rozumne diskutovať. Bol by ideálny kultúrny ateista. Ak by sa zbavil toho nutkavého pocitu považovať kresťanov za nepriateľov.

4 thoughts on “Rodia sa deti ako ateisti?

  • Ak máme byť slobodne-myseľnou krajinou, nemali by sme sa tváriť, že stránky ľudí s inými názormi neexistujú. Nemám problém s odkazmi na stránky ateistov. Nemám problém na ich stránky prispievať alebo im aj robiť osvetu a zvyšovať tak ich čítanosť.
   Sekulárni humanisti taký problém majú.
   Všetky moje aktivity na nete dotýkajúce sa apológie boli vyprovokované cenzúrou zo strany ateistov. Na začiatku to bola cenzúra na stránkach Ateizmus.sk. A nasledovali ďaľšie, ako Prometheus, OSACR. Lemmy môže slobodne oponovať aj na týchto diskusiách. Neurobí to – radšej bude klebetiť na ateistickom fóre pri portále Humanisti.sk. On si zvolil iný druh cenzúry – ignoráciu. Podobne, ako nacisti ignorovali onoho času židovské obchody.

   Vážim si Vás, “starky”, za Vašu odvahu oponovať. Čím je to, že ste jediný?

   Vytvoril som stránky o ateizme a pre ateistov. A boja sa týchto stránok ako čert kríža. A vraj ateisti na čertov a kríže neveria 😀

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s