Aké korene má moderný ateizmus?

Aké korene má ateizmus?

Pozrime sa na niektoré ateistické osobnosti.

Dawkins, Clinton Richard, *1941. Dostal kresťanskú výchovu v anglikánskej viere. Do dnešných čias prechováva úctu k najvyššiemu predstaviteľovi anglikánskej cirkvi, ktorou je britská kráľovná. Slovenská a ani česká wikipédia toto neuvádzajú, ale anglická už ano. Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins

Darwin, Charles, *1809 – † 1882. Kresťan vychovaný v anglikánskej viere. Študoval teológiu. Aj po strate náboženskej viery prechovával úctu ku kresťanom a sám sa považoval skôr za agnostika.

Albert Einstein… židovského náboženského vyznania. Bol odporcom ateistického systému nacizmu a zastával sa kresťanov aj keď stratil vieru.

Oľga Pietruchová… v diskusii priznáva, že bol krstená. Militantná kresťanofóbna ateistka, s ktorou bolo kedysi možné rozumne diskutovať.

Voltaire, (François Marie Arouet), *1694, Paříž – † 1778. Náboženským presvedčením nebol ateista, ale deista. Zaujímavý citát: “„jsme-li toho mínění, že je Bůh, narážíme na obtíže, ale při opačném mínění docházíme k absurdnostem”

Horárik, 1808 – 1864. Prvý slovenský ateista bol – katolícky kňaz.

Veľká francúzska revolúcia predstavuje míľnik v dejinách ateizmu a dnešní ateisti sa k tejto tragickej udalosti radi hlásia. Osobnosti Jean Jacques Rouseau i Robespierre však odmietali ateizmus. Nahradil kresťanstvo kultom Najvyššej bytosti.

Stalin… najznámejší ateista študoval teológiu a mal byť kňazom.

Pilát. Správca Pontie. Najstaršie meno ateistu poznáme práve z Biblie.

Hitler. Formálny katolík šíril sekulárnu spoločnosť založenú na zásadách eugeniky a darwinizmu (nadradenosti a podradenosti rás a národov).

Eduard Chmelár. Pochádza z evanjelickej rodiny.

 

Nerozumiem, prečo ateisti tak usilujú o zničenie kresťanstva, keď práve ono im dáva vitálny životný priestor na svoju existenciu. Jediný kút na tejto zemi, kde nie sú ateisti prenasledovaní, je práve kresťanský svet. Ateizmus sa zrodil v lone katolíckej cirkvi a korene moderného ateizmu sú kresťanské.

4 thoughts on “Aké korene má moderný ateizmus?

  1. Rovnako ako niektorí z tých čo si uviedol v texte, aj ty, ak začneš logicky a kriticky uvažovať o náboženstvách, sa staneš filozoficky presvedčeným ateistom. Tu nejde o to či v niečom boli a sú náboženstvá užitočné, či škodlivé, ale o ich nepravdivú podstatu, ktorá pokoruje ľudské racionálne poznanie a uprednostňuje klamlivú abstrakciu s reálnymi nesplniteľnými sľubmi, nádejami. Mám za to, že každý racionálne mysliaci človek, poznajúci náboženské učenie, ktorému prikladá určitú vážnosť a zmysel sa stane chtiac – nechtiac ateistom odmietajúcim náboženské blúznenie.
    Po zhliadnutí včerajšieho filmu o Černákovi som začal vidieť RKC ako podobnú mafiu s historicky podobnými praktikami (vydieranie, teror, vraždenie).

    Páči sa mi

    • Vaša reakcia je ukážkovým príkladom logického klamu a poukazuje na predsudky ateistov. Môj predpoklad Vášho sebaklamu upevnil aj posledný odsek Vášho príspevku. Je smutné, že učitelia trpia týmto druhom predsudkov. Ak by ste naozaj logicky mysleli, nikdy by ste nenapísali to, čo ste napísali. Necharakterizuje Vás logika, ale mentálna obmedzenosť.

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s