4 thoughts on “Ateista Poliačik propaguje blud homeopatie

  • Nikto nie je ateista. Ateista je pojem z filozofie. Tak, ako existujú primárne farby len v teorii farieb, v skutočnosti primárne farby v rýdzej podobe neexistujú. Podobne je to aj s ateistami.

   Takže Vaša odpoveď je správna. Niet ateistov.

   Ako teda naložiť s ateistami? Je to ich subjektívne vnímanie svetonázoru. Prípadne vnímanie správania z pohľadu tých druhých, kedy kategorizáciou slovom ateista zahrňujeme dotyčného pána do skupiny ľudí s istými vlastnosťami. Nuž vyjadrujete sa ako ateista, správate sa ako ateista, konáte ako ateista, ste v klube ľudí akože ateistov a presadzujete ideológie vychádzajúce z ateizmu ako filozofickej bázy. Potom ateistom ste.

   Ešte väčší zmätok v tom majú organizovaní českí ateisti, ktorí zahrňujú medzi ateistov aj ľudí veriacich na rozprávkové bytosti, kúzla a čary. A do tejto kategórie rozpoltených ľudských bytostí spadajú aj racionálne mysliaci ľudia uznávajúci homeopatiu. Z pohľadu vnímania Vášho správania ste ateistom teda aj Vy – a nadpis na to naráža. Na tú rozpoltenosť vyznávaných ideí.

   Zaujímavosťou je vývoj slova ateizmus. Prví kresťania – židokresťania a kresťania v Rímskej ríše boli prenasledovaní za ateizmus. Z pohľadu moslima sú kresťania rovnako ako ateisti neveriaci psi. (malá odbočka – sranda je, že ateistov vnímajú moslimovia ako križiakov)

   Vráťme sa ale k Vášmu svetonázoru. Tvrdíte, že nie ste ateista. Aká je teda Vaša viera?

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s