Chmelár: Napoleon bol masový vrah

Eduard Chmelár nakoniec prijal moju tézu o Napoleonovi. Ikona osvietenstva a ateistický mesiáš Napoleon Bonaparte je uctievaný ateistami ako boh. A Veľká francúzska revolúcia ako udalosť porovnateľná so Stvorením.

Moje výhrady voči Napoleonovi sa na ateistických fórach považovali za rúhanie. Dostával som ban a nebolo mi umožnené viac diskutovať. Napoleon dokázal nechať zabiť za jedno dopoludnie v akejsi dnes už bezvýznamnej šarvátke pri Waterloo toľkých ľudí, koľko zabila inkvizícia a hony na čarodejnice za poltisíročie. Hoci skutočné čísla sú ešte stále nadsadené v neprospech Cirkvi snáď aj o 400%.

Keď došla reč na Napolenona a začal som sypať jeho zločiny, ateisti argumentovali spôsobom, že šíril humanizmus, zakladal školy a šíril sekularizmus. O gigantických masakrách a gigantickom utrpení, ktoré nasledovalo po páde Bastily nič nevedia. Pritom tieto vojnové hrôzy si vyžiadali percentuálne viac obetí než nacistická mašinéria.

Citujem Eda Chmelára:

A potom vás v ich správaní niečo zamrazí (ak vám nestačilo už toto) – za najväčšie postavy dejín považujú Caesara, Džingischána a Napoleona, nadchýnajú sa „najväčšími vojenskými géniami všetkých čias“ a vy začnete rozmýšľať, či je to nedostatok vzdelania alebo morálnych vlastností, keď si vyberiete za svoje vzory masových vrahov a vlastne nerozumiete, prečo sa v tomto zozname neocitol aj Hitler (celkom pochopiteľne: lebo sa to dnes nepatrí a mainstream mu nepripisuje úlohy geniálneho vojvodcu, ale o dvesto rokov, ktovie).

Priznám sa, že z takýchto ľudí ma mrazí ešte viac ako z Kotlebových vagabundov. Lebo z nich nebudú nikdy nič viac ako obyčajní grázli, kým z týchto mladých metrosexuálov raz vyrastú ambiciózni ľudia, ktorí budú viesť tento štát a ovplyvňovať životy väčšiny z nás.

Ani časopis Prometheus v čísle 4/2015, ktorý sa tematicky venuje udalostiam Veľkej francúzskej revolúcii v článku od ateistu Hubeňáka, sa nezmieňuje o gigantickom násilí. Spomína vraždu “len” 54 kňazov. Aj taký dnešný sekulárny humanizmus. Milujúci historickú lož, bagatelizujúci zločiny v mene ateizmu.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s