Ďaľší trapas: Ateisti.sk nevedomky propagujú kresťanské tradície

Sekularny Valentin a Halloween

 

Ateisti si cenia Valentína a Halloween preto, lebo sú to sekulárne sviatky. Uvádzajú to ateistickí sektári združení v sektách Ateisti.sk a Ethos.

Oba sviatky sú v našej krajine ponovembrovou tradíciou.  Valentín je sviatkom zamilovaných a Halloween náhražkou za “dušičky”.

Citujem z Wikipédie:

…tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky kněziValentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února.

A Halloween? Taktiež sa pozrime na to, čo píše Wikipédia:

Pápež Bonifác IV. zaviedol sviatok Všetkých svätých na 1.novembra, odtiaľ pochádza aj názov „All Hallowed Evening” (Predvečer všetkých svätých) – zavedený protestantskou cirkvou v 16. storočí – zjednodušene „Halloween

Ateistom nepomôže dovolávanie sa na pohanské obyčaje. Budú snáď v rámci Halloweenu vraždiť oponentov a zaživa im odrezávať hlavy a ich telá páliť vo veľkých slamenných košoch? Tak ako to robili barbarskí Kelti?

Ateisti by sa mali zamyslieť nad novými obyčajmi. Napr. deň vraždenia nenarodených detí. Alebo sviatok pohŕdania rodičmi. Môžu zaloviť v už takmer zabudnutých sviatkoch a rituáloch ako je Rituál krvi alebo VOSR. Alebo Masaker krížov. Masaker neviniatok… A čo tak znovu oživiť Kult najvyššej bytosti? 😀

Ach jáj, vy ateisti…

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s