Galileo sa vracia ako nočná mora ateistov

Nie je to tak dávno, čo internetový magazín In Vivo získal kontroverznú cenu za šírenie ateizmu a proticirkevnej propagandy od spoločnosti komunistických pohrobkov o.z. Prometheus – cenu, či presnejšie čestný titul (sic!) Humanista roka 2016. Z rúk bývalých eštébákov toto ocenenie za redakciu prevzala Pavlína Ilavská.

07. júna 2016 stránky zmieňovaného portálu In Vivo zverejnili kvalitný text od autorky Eviny Steinovej s názvom Mýty o význame Galilea pre vedecký pokrok. Pani Steinová je odborníčka na dejiny stredoveku. Dosť som bol milo prekvapený, že sa na stránkach tohoto magazínu objavil taký kvalitný text spochybňujúci, presnejšie veľmi jemne vyvracajúci ateistické bludy o jedinečnosti Galilea. Najmä ak si spomeniem na pavedecký suterén šéfredaktora Dušana Valentu, ktorý tiež prispieva svojimi akože múdrosťami. Konšpirácie Dušana Valentu onoho času pobúrili aj Jána Paradu s konkurenčnej ateistickej sekty sympatizantov stránok Humanisti.sk.
Prekvapením pre mňa je, že medzi autormi In Vivo je aj správca fcb stránok Ateisti.sk pán Tomáš Búran. Ten zvykne robiť reklamu článkom Dušana Valentu, no v prípade kvalitného textu odborníčky na stredovek sa zatváril, že taký článok vyvracajúci ateistický galileovský folklór ani neexistuje. Pristihnutie človeka pri klamstve a úmyselnom zavádzaní je zaiste nepríjemné aj pre pána Búrana.

Prečítajte si teda pravdu o Galileovi: Mýty o význame Galilea pre vedecký pokrok. Zacitujem záverečný odsek z článku ako odkaz fanatickým a netolerantným ateistom:

Galileovej povesti nijako neublížime, ak ju budeme prezentovať korektne, kriticky a v širších súvislostiach. Naopak,pokiaľ z neho robíme mytologického hrdinu, robíme tým medvediu službu vede a všetkým vedcom. Veda je v prvom rade o spolupráci, šírení myšlienok, inovácii, tvorení priaznivých podmienok pre jej rozvoj, a tiež o efektívnej komunikácii vedeckých myšlienok tým, ktorí nie sú odborníci.

Zdroje:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s