Ďaľší trapas portálu Ateisti.sk

Portálu Ateisti.sk  sa podaril zase kúsok priečiaci sa ľudskej logike. Na svojom fejsbúkovskom účte sa vytešujú z odlivu tisícov veriacich z evanjelickej cirkvi po tom, čo táto umožnila svojim veriacim overiť si svoju príslušnosť k náboženskej obci. Súčasne toto internetové zjednodušené overovanie umožňuje jednoduchým spôsobom z cirkvi vystúpiť alebo aj do nej vstúpiť. Vstúpilo do nej cez 500 nových členov, no vystúpilo viac než 15000. Zdieľaný článok z 20. augusta 2016 uvádza, citujem:

Pouhé čtyři dny stačily na to, aby protestantská církev v Norsku přišla o více než 15 000 svých členů. A to díky tomu, že umožnila proces snadného odhlašování prostřednictvím internetu, informovala v pátek agentura AFP.

Pokračujem citáciou z toho istého článku:

Představitelé církve dali najevo, že tento vývoj očekávali. Jen malou útěchou jim je, že se za stejnou dobu k církvi naopak 549 osob přihlásilo.

“Nadále budeme přívětivou a lidovou církví,” sdělila její představitelka Kristin Gunleiksrudová Raaumová v prohlášení.

“Ale nikdo nesmí být členem proti své vůli, takže jsem ráda, že bylo zavedeno toto samoobslužné řešení,” dodala.

12. apríla 2016 denník Pravda prináša článok o povolení homosexuálnych sobášov v evanjelických kostoloch patriacich miestnej ECAV. Citujem:

Nórska cirkev v pondelok odobrila cirkevný obrad pri sobášoch medzi osobami rovnakého pohlavia, čím skončila dlhoročné diskusie o tejto záležitosti. Informovala o tom agentúra DPA.
Za návrh hlasovalo 88 zo 115 členov prítomných na generálnej synode, ktorá je hlavným rozhodovacím orgánom štátnej evanjelicko-luteránskej cirkvi.

V čom tkvie nelogičnosť radosti militantných ateistov utekajúcich pred slušnou a vecnou diskusiou?

Slovenskí ateisti uvideli v ideológii LGBT nástroj na mlátenie kresťanov a RKC. Bez toho, aby problematike porozumeli, túto ideológiu rozvratu podporujú. Odliv evanjelikov z nórskej cirkvi je spôsobený nesúhlasom jej členov s akceptáciou homosexuálnych sobášov. To, čo by malo humanistov desiť, im spôsobuje radosť. Kresťania z nórskej protestantskej cirkvi totiž nevystupujú preto, že by boli ateistami, ale preto, že sú pobúrení liberálnou agendou svojich biskupov. Bude zaujímavé sledovať, koľkí z nich vstúpia do RKC.

Nuž tak to vyzerá, keď si ateista vidí len po špičku nosa. 🙂

Ateisti.sk a nórska cirkev

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s