Dawkins sa bráni – Bibliou!

Viete, že majetok militantného ateistu Dawkinsa má krvavý pôvod? Zaujímavú informáciu o Dawkinsovi priniesol portál židovských náboženských obcí – Delet.sk. Citujem:

Aj rodinný majetok známeho propagátora ateizmu Richarda Dawkinsa pochádza z obchodu s otrokmi a jeden z jeho priamych predkov vlastnil v roku 1744 viac než tisíc otrokov. Dawkins akúkoľvek zodpovednosť za minulosť svojej rodiny samozrejme odmieta. „Jeden z veršov v Biblii, s ktorým vôbec nesúhlasím, je ten, že trest za hriechy otcov dopadne na hlavy ich pravnukov,“ vyhlásil v tejto súvislosti.

Otrokárstvo určite nie je jediným kostlivcom v britskom šatníku. Raz ministerstvo zahraničných vecí hádam odtajní všetky dokumenty týkajúce sa povstania v Mau Mau a naša krajina bude stáť pred rovnakým problémom ako Nemecko, čo tí naši starí otcovia a prastrýkovia naozaj robili pred toľkými rokmi v Afrike? Nakoniec bude musieť každá krajina zaplatiť za hriechy svojich otcov. Otázka ale znie, aká vysoká má byť tá cena a ako dlho ju treba platiť…

(Delet.sk podľa Daily Telegraph z roku 2014)
Reklamy

2 thoughts on “Dawkins sa bráni – Bibliou!

  1. V polemice s Dawkinsem bych očekávala nějaké logické protiargumenty. Vytahovat minulost jeho předků je opravdu ubohé. Asi jako když za komunistů někdo nemohl studovat, protože jeho dědeček měl živnost a jednoho učedníka. Ve skutečnosti tento článek dává za pravdu Dawkinsovi. Tento článek mě odradil od čtení dalších na tomto webu. Předpokládám, že to jen další žumpa plná nenávisti a slabomyslných útoků.

    Like

    • 🙂 Tento blog nemá za cieľ presviedčať niekoho o ateizme – či je dobrý alebo zlý. Jeho cieľ je čisto alibistický. Berie ateistom , tým nenávistným s vulgárnym slovníkom, ako ste napríklad aj Vy, berie im argument, ktorý tak radi používajú – a že s nimi veriaci nechcú besedovať. Ateisti tak radi zapárajú do veriacich až do okamihu, kedy sa s nimi veriaci začnú baviť na úrovni. V tom okamihu je ich vedomostný rozhľad ako nahý cisár – aj malé dievčatko pochopí, kto je primitív a kto má v hlave žumpu. Nedoporučujem Vám nič čítať na tomto blogu. Články tu nie sú určené pre slabomyseľných, hlúpych a inak poškodených tzv. sekulárnych humanistov. Heš! Heš!

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s