Českí komunisti schvaľujú miešanie sa Cirkvi do politiky!

Čo sa to deje?

Portál militantných ateistov OV KSČM Frídek Místek, ktorý nevyberavým spôsobom útočil na RKC, náhle robí reklamu katolíckej mariánskej púti v Šaštíne a nadšene tlieska arcibiskupovi Bobérovi.

Do rubriky  Postřehy k důvodům Víry zaradili upútavku na článok s názvom

Púť v Šaštíne, arcibiskup v kázni otvorene hovoril o problémoch Slovenska

Prešiel som si pár nadpisov a čo nevidím? Červení českí ateisti s uznaním referujú o Rusku, Putinovi aj o Iráne. Dočítate sa tam, že Pyramídy v Bosne a Mexiku vyžarujú energiu a nájdete tam aj upútavky na ruskojazyčné texty.

Čím ale upútal pozornosť kresťanofóbnych militantných ateistov kresťanský portál Medzičas? Zrejme to budú tvrdé vyjadrenia arcibiskupa a metropolitu Bobéra adresovanú aj prítomným politikom. A Bobér veru ťal do živého. Citujem:

“Chvíľami mám taký pocit, že ani my ako národ už nestojíme o to, aby sme zabojovali o našu budúcnosť.”

“Byť kresťanom v Európe nie je dnes ani bezpečné, ani žiadané. My sa však nehanbime za to, že sme veriaci, že sme katolíci! Ani nezapredajme svoj hlas pre výhody či postup v kariére. Ozvime sa, hoci nás budú považovať za tmárov, homofóbov či konzervatívcov.”

“Dnes sa robí všetko preto, aby sa umlčala Božia pravda a hlas Cirkvi. Lenže, zabúda sa na to, že okrem zdrojov skazenosti, si je Cirkev vedomá aj obrovského zdroja sily a obnovy – Ducha Svätého.”

“Ak však bude kresťanstvo aj naďalej úmyselne vytláčané z verejného života, čo potom nahradí kresťanské princípy a slobodu vôbec? Anarchia, alebo nový režim – peklo na zemi?”

“Nemôžem mlčať, keď vidím, ako cielene a takticky narastá tlak na veriacich ľudí aj v našom priestore. Iba pred nedávnom označila Rada pre vysielanie a retransmisiu moje vyjadrenia proti teórii o rodovej rovnosti a výzvu k účasti na referende o rodine za možné porušenie zákona. Výroky vraj mohli podnecovať k nenávisti a neúcte voči párom rovnakého pohlavia, resp. šíriť nenávisť. Bolo to v Nedeľu Svätej rodiny počas televízneho vysielania svätej omše pred dvomi rokmi. Jasný katolícky postoj v prospech rodiny a manželstva muža a ženy urazil dvadsať sťažovateľov, ktorí žiadali o prešetrenie. Bolo z toho veľké haló, ktoré sa snažilo zastrašiť všetkých, ktorí by podobne nesúhlasili a vyjadrili verejný odpor voči Gender ideológii.”

“To, že verejne vyjadríme nesúhlasný postoj s tým, čo sa nám podsúva a pretláča – akože – tým, podľa niekoho, propagujeme nenávisť a neúctu? Chýba tu logika! Keď nesúhlasím, znamená to, že nenávidím? Kde je záruka plurality názorov?”

“Drahí bratia a sestry! Strhol sa boj – nerovný boj! Preto nemôžeme zostať ticho. Hlasy pre pro-rodinnú politiku sú vysmievané, možno už z princípu preto, že sa s nimi stotožňuje Cirkev. Slovo skôr dostanú sociológovia a sociologičky, ktoré ponúkajú nový “nestereotypný” model rodiny.

Keď ide o pranierovanie politického protivníka, zdá sa, že aj stúpencom odluky a zásady nemiešania sa cirkvi do politiky príde vhod jasný a principiálny postoj RKC. Ano, je povinnosťou veriacich miešať sa do politiky.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s