Český nenávistný ateista Peter Tomek opäť klame

Portál občianskeho združenia OSACR sledujem len príležitostne. Domotané blogy so spleťou lží, poloprávd a osobnej zaujatosti najmä najaktívnejšieho blogera Petra Tomka sa dobre čítajú, no nie sú zdrojom hodnotných filozofických úvah. Je to český ateistický suterén, kde si Tomek s obľubou honi svoje psychopatické ego.
Niekedy sa u neho objaví záblesk zdravej sebareflexie. Ako napríklad po zverejnení článku o tragédii írskych detí v sirotincoch. Jeho ústrednou myšlienkou bolo tvrdenie, že katolícke jeptišky vraždili opustené a zverené deti v žumpe len preto, že pochádzali z nelegitímnych vzťahov. Keď mu diskutujúci dokázali, že opak je pravdou a mníšky poskytovali opusteným deťom maximum možnej opatery, blog bez ospravedlnenia zmazal. Zostala len trpká pachuť po podlosti aktívneho militantného ateistu.

Posledný text Petra Tomka je zmesou zaujatosti, nenávisti, kresťanofóbie, podnecovania k náboženskej nenávisti a prečudesných pohnútok vychádzajúcich z hlbín mysle tohoto psychopata. Článok s názvom  “Křesťanství není mírné, je umírněné. Proč křesťanství nadále představuje hrozbu?” bol zverejnený na konci septembra v roku 2016 a nájdete ho tu.

Peter Tomek si robí obavy, že občania budú prijímať kresťanov inak, keď budú konfrontovaní s realitou islamu. Tomek má strach, že stratí zmysel svojho blogovania, ak občania nebudú vnímať kresťanov ako nepriateľov. Teda nenávisť voči katolíkom treba udržiavať ako guláš na ohni. Citujem:

Vzpomínáte si, jak se vyjadřovali kněží i sám papež po vyvraždění redakce Charlie Hebdo? Víte jak se vyjadřovali v kauze karikatur Mohameda roku 2005?A konečně koho odsoudili při vyhlášení fatvy na Salmana Rushdieho v roce 1989? Ano, ve všech případech se snažili obvinit oběti.

Na nič také si nespomínam(-e). Dokonca ani podsunutý odkaz nesmeruje na stránku, kde by boli dôkazy o zvrátenom postoji katolíkov a pápeža. Práve naopak, pripomíname si principiálny postoj pápeža, keď teroristický útok v Charlie Hebdo odsúdil a postavil sa na stranu obetí. Teda nie na stranu páchateľov a nevinil obete – ako zavádzajúco tvrdí ateista Peter Tomek.

Dôkaz? Ano, mám, citujem z portálu Radio Vaticana zo dňa 08.01.2015:

Vatikán. Svatý otec František prostřednictvím státního sekretáře kard. Parolina vyjádřil soustrast rodinám, které oplakávají oběti včerejšího atentátu v redakci týdeníku “Charlie Hebdo”. Papež se v modlitbě spojuje s jejich bolestí a se smutkem všech Francouzů, čteme v kondolenci. Petrův nástupce opětovně odsuzuje násilí, které vede k mnohému utrpení, a prosí Boha o dar míru. Papežův soustrastný telegram se uzavírá prosbou o Boží požehnání pro zasažené rodiny a Francii.

Koho asi teda oplakávajú rodiny obetí? S kým sa to pápež spojuje v modlitbe?  Tomek sa dopustil argumentačného klamu:

Kvalifikující jazyk

Spojuje žádoucí výrok s pozitivním označením a vyvolává dojem, že jeho odmítnutím se posluchač automaticky řadí do opačné skupiny.

V článku Petra Tomka je viacero logických klamov a zavádzaní. Citujem ďaľší:

Opakuji:

V samotné Bibli návody k vražednému chování jsou, ale mírní je interpretace. Uvědomte si však komu je tato interpretace svěřována!

Kněží sexuálně zneužívající děti jistě byli a jsou pokřivené lidské kreatury, které nelze vydávat za průměrné věřící, přesto jim církev svěřila výklad víry (a s ním důvěru mnoha věřících) a toto právo jim nikdo neodepřel i když už bylo zjevné o jaké lidi jde. Do vypuknutí veřejného skandálu v podstatě nijak postihováni nebyli a i později se je pokusili vyšší představitelé církevní hierarchie hájit.

Nestranné médiá však tvrdia čosi iné. Katolícka cirkev prijala jedny z najtvrdších opatrení proti zločinom pedofílie a odborníci sa zhodujú, že štatisticky počet týchto prípadov v RKC je zanedbateľný. Útok na RKC cez tieto ojedinelé zločiny nebol motivovaný ochranou detí pred pedofilmi, ale cieľom bolo umlčať morálny hlas Cirkvi, ktorý v spoločnosti táto ustanovizeň jednoducho má. Tomek teda zavádza. Tomek sa dopúšťa klamstva aj podsúvaním názoru, že cirkev zverila výklad Biblie pedofilným kňazom. Kňazi nemôžu svojvoľne vysvetľovať Bibliu podľa ľubovôle, ale musia rešpektovať schválený výklad biblických textov. Bude snáď Tomek spokojný s tvrdením, že znevažovania katolíkov sa ujali ateisti zneužívajúci deti? Lacná propaganda Petra Tomka dokazuje, že nie je ani oponent ani ateista, ale človek s narušeným hodnotovým systémom – zjavný psychopat – ktorý v témach kresťanofóbnych nachádza priestor na ukojenie svojej psychopatickej nenávisti a zvráteného narcizmu.

Slovník sekulárneho humanistu Petra Tomka pripomína slovník národných socialistov spred pár desaťročí, kedy citáciami tých istých veršov zo Starého zákona usviedčali židov zo sklonov vraždiť z náboženských dôvodov. A vieme, ako to vtedy skončilo. Dnes si Tomek netrúfa odsúdiť židovskú náboženskú komunitu pre tie isté posvätné verše Starého zákona, pre ktorú tieto texty sú stále bez novozákonnej novely platné. Citácie tých veršov totiž nie sú smerodajné, sú len zámienkou na podnecovanie náboženskej nenávisti voči katolíkom. Peter Tomek si niekdajší nacizmus obalil do dúhy a biblické verše sú pre neho rovnako dobrou zámienkou ako pre Goebelsa a Hitlera. V RKC našiel úhlavného nepriateľa, rovnako ako Hitler, existencia ktorého ho napĺňa slastnou zmysluplnosťou so znakmi mesiášskeho komplexu. Snaží sa pred svojou predstavou nepriateľa zachrániť spoločnosť či svet a súčasne sa ten obraz nepriateľa snaží živiť aj u svojich verných čitateľov. Veď čo by bolo bez bojovníka, ktorý by nemal s kým bojovať?

Ano, tvrdím, že Peter Tomek je inteligentný človek. Ano, som presvedčený, že inteligencia Petra Tomka sa snúbi s psychopatiou. Na rozdiel od Hitlera však nemá charizmu a tak je odsúdený len na potlesk nie veľmi mentálne rozhľadenej komunity a polosekty OSACR. A to je dobre 🙂

 

Prečítajte si tiež: “Prajem ti dlhú a bolestivú menštruáciu!” – vrieskal na diskutérku prominentný ateista Peter Tomek z OSACR.

 

Reklamy

One thought on “Český nenávistný ateista Peter Tomek opäť klame

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s