Poliačik stúpil aj druhý raz do toho istého… alebo vták nie je zviera

 

Martin Poliačik na svojom fcb oznamuje, citujem:

Presne pred rokom šlo ZVIERA NIE JE VEC prvýkrát do parlamentu. Neprešlo. Podali sme ho znovu. Držte palce.
Dnes predkladám svoje tri zákony. Aby zviera nebolo viac v legislatíve vecou, aby množiteľom psov štát tvrdo udrel po prstoch a aby deti mohli byť vzdelávané doma alebo v komunitných kolektívoch aj na druhom stupni základnej školy. Som zvedavý, ako to dopadne a ako zahlasujú kolegovia. Držte palce.
02102016

Nuž opäť mu pripomeniem, čo si o jeho nedôslednosti myslím:

Ako Martin Poliačik viaže legislatívu na Bibliu

Je naozaj taký problém legislatívny návrh upraviť, aby bol v súlade s vedeckými poznatkami tejto doby? Napríklad preštylizovaním návrhu tak, aby zastrešoval všetky formy života. Teda aby zaväzoval všetkých účastníkov právnych konaní ako aj občanov pri výkone svojich práv prihliadať k jedinečnosti živej prírody a rešpektoval právo najrozmanitejších foriem života v súlade s ich potrebami a nárokmi na vlastnú existenciu, predchádzal zbytočnému utrpeniu cítiacich bytostí a ničeniu ich životného prostredia. Schváliť zákon, ktorý bude iba vlámaním do otvorených dverí je nezmyslom. Zviera ani dnes nie je považované za vec v zmysle možnosti ho vystavovať utrpeniu hladom, stresom alebo hladom. Ide len o formálnu predefiníciu zaužívaných foriem vyjadrovania, kedy návrh pána Poliačika síce urobí zo zvieraťa- veci aj názvoslovím zviera, no súčasne urobí z vtáka alebo ryby – zvieratá.

Pritom prírodopisne správne by mala byť reč o stavovcoch. Nuž ale vysvetľujte to politikovi.

Mimochodom je zvláštne čítať o snahách ochraňovať zvieratá a súčasne nepodporiť Poliakov v ich jedinečnej odvahe legislatívne chrániť človeka v jeho prvotných štádiách života. Je to pozoruhodný morálny kontrast, kedy zabehnutá besná a prašivá suka bude mať viac práv ako najmenší ľudia prežívajúci svoje životy v maternici a dúfajúci, že ich mama ich nezabije a dá im aspoň toľko lásky, ako svojim štvornohým chlpáčikom.

Povedzme si to priamo – liberalizmus je opium morálne skazených.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s