Ateistický predsudok o vlastnej rozumovej nadradenosti

Neviem, kam tí páni z komunity nenávistných ateistov chodia na tie argumenty.

Tak opäť jeden unikát. Nie že by taký postoj bol ojedinelý. To nie. Je to hlúposť a klišé tak výrazne vytŕčajúce z davu, že v tom prehľade ateistických predsudkov mu patrí naozaj výnimočné miesto. Pre svoj častý výskyt zdôvodnený navyše vlastnou hlúposťou. Je to kvadratická hlúposť, teda hlúposť umocnená na druhú.

Citujem:

Andrej HarušťákPostupne sa upiera možnosť usmrtiť neveriaceho, preto sa začali hromadiť myšlienky a fakty…. neveriaci majú možnosť dospieť a preskúmať svoju vlastnú myseľ, nejeden z nich v minulosti mal aj príležitosť či odvahu aj konfrontovať veriaceho otázkami: nakoniec to všetko skončilo davovou psychózou a tvrdením že všetko zlé spravil diabol… je jedno čo pred veriaceho predložíte – všetko zlé na diabla, kacíra či vás obráti… alebo vytiahne spochybniteľné “fakty” ktoré vám nedá príležitosť vyvrátiť a diskusiu jednoducho ukončí.

Mám opačnú skúsenosť. S ateistami dlhodobo vediem debaty v snahe ich pochopiť a poukázať na nerozumnosť ich tvrdení. Mnohí to skúšali. Mnohí. Odvážne sa postavili k otázkam. No hromadiace sa rozpory v ich tvrdení nakoniec ich postavili pred jedinú možnú odpoveď a ňou je priznanie si prinajmenšom obmedzeného rozhľadu. Ateisti sa ma boja ako čert kríža. Alebo ateista svätenej vody. Nespochybniteľné fakty pána Harušťáka som nikdy nepotreboval používať. Kresťanstvo a predovšetkým katolicizmus sú náboženstvami zdravého rozumu. Neargumentujem diablom ani večným zatratením. Pán Harušťák má priestor a čas v necenzúrovanej diskusii – dožaduje sa príležitosti a tak mu ju vytváram.

Moja skúsenosť je iná – ateisti vždy zutekali zo slušnej debaty. Diskusii s rozhľadeným katolíkom sa vyhýbajú ako… ale to by som sa už opakoval.

Zo skúsenosti si môžme vytvoriť pravidlo:
Iba hlúpy človek sa potrebuje obhajovať zdôrazňovaním vlastnej vzdelanosti a rozumu. Múdri oponenti to nepotrebujú – ich múdrosť je totiž neprehliadnuteľná aj bez kŕčovitého prízvukovania vlastnej logiky, postavenia, zdravého rozumu.

Dovolím si otázku na autora toho príspevku: Kedy som mal možnosť beztrestne zavraždiť nejakého ateistu?

Ateisti! Neblbnite! Toto už nie je ani na smiech. Vrtím hlavou ako pes chvostom. Dám vám preplatiť zodraté krčné stavce, prisámbohu! 😀

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s