Ateisti.sk: Radšej brutálne znásilniť ako milovať

Moja nevyčerpateľná studnica podnetov a nápadov – portál česko-slovenskej komunity neznabohov Ateisti.sk – zase predviedli excelentný dôkaz úrovne vlastného presvedčenia. Tentokrát zdieľajú článok portálu Bezhranicna.sk s názvom Prečo nechodiť s mužom, ktorý nepozná Boha?

Najprv pár slovami o portále. Ide o projekt tímu mladých aj starších ľudí, zadaných aj nezadaných, ktorí sa venujú témam životného súžitia na kresťanských hodnotách.

Na jednej strane sekularizácia prináša slobodu rozhodovania a znížený prah pre zodpovednosť, na druhej strane sa egoistický životný štýl odzrkadľuje aj na rozvodovosti. Štatistiky sú hrozivé a nikto nad nimi nadšene netlieska.

hruba-miera-rozvodovosti

Zdroj: File:Graf 4 Vývoj počtu rozvodov a hrubej miery rozvodovosti v SR, 2000 – 2013.png

Na stránkach Eurostatu nájdete aj ďaľšie ukazovatele dotýkajúce sa partnerského životného súžitia na Slovensku. Mimoriadne hrozivé čísla sú počty detí narodené mimo manželstva. Každé dieťa je osobitným príbehom aj tragédiou a drámou jednotlivca. Pôrodnosť dosahuje čísla hlboko pod štandartami životaschopnosti krajiny.

Portál psychologia.sk prináša zaujímavé fakty o príčinách rozvodovosti. Tu z nej predkladám štatistický výpočet tých najčastejších príčin rozvodu:

1. nevera,
2. rozdielnosť pováh a záujmov,
3. neuvážený
sobáš,
4. opilstvo,
5. hrubosť,
6. opustenie
spoločnej domácnosti,
7. sexuálny nesúlad,
8. nezáujem o rodinu,
9. veľký vekový rozdiel,
10. oddelenie bydliska od pracoviska,
11. vmešovanie tretích
osôb,
12. finančné nezhody,
13. nadmerná žiarlivosť,
14. odsúdenie pre trestný čin

Tento prehľad je staršieho dáta (1965), no je stále aktuálny. Iný prieskum urobili v USA  – problému sa venoval prieskum amerického inštitútu National Fatherhood Initiative. Tu je stručný prehľad:

Nedostatok odhodlania
Pričasté hádky
Nevera
Príliš nízky vek
Nerealistické očakávania
Nerovnosť partnerov
Nepripravenosť
Násilie

Takže to je z USA. Pozrime na dostupnú štatistiku zo susedného Česka v prehľadných tabuľkách – ide o kultúrne porovnateľný región ako je Slovensko. Citujem z bakalárskej práce Rozvod manželství a jeho příčiny od Miroslavy Rezovej

Z grafů vyplývá, ţe stále více rozvodů je zaviněno „rozdílností povah, názorů a zájmů“. Toto procento rok od roku roste, v roce 2008 uţ dosáhlo na hranici 70 % všech uváděných důvodů rozvratu manţelství.

Portál Teraz.sk s odvolaním sa na Šatistický úrad našej krajiny uvádza:

Slováci sa v roku 2014 najčastejšie rozvádzali z dôvodu rozdielnosti pováh, názorov a záujmov. Tento dôvod uviedlo pri rozvode až 63 percent rozvádzajúcich sa párov.

Je teda dôležitý výber partnera pre manželstvo?

Kresťanský portál Bezhranicna.sk v tom má jasno. Pôsobí na verejnú mienku s cieľom byť zodpovedným vo výbere partnerov. Snahám správcov portálu sa však oplzlo vysmievajú samozvaní stúpenci zdravého rozumu. Opäť ateisti na Slovensku neskryte prejavujú svoju nenávisť voči iným občanom a diskriminujú ich za svoje postoje. Správanie tejto komunity tak pripomína tie najprimitívnejšie vyjadrenia antisemitsky ladených kotlebovcov a fašistov. Zatiaľ bez pozornosti orgánov činných v trestnom konaní.  Pre ilustrácii mentality tejto skupiny archivujem ich diskusiu.

ateisti-a-vztahy

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s