Nesmrteľnosť ako dôsledok filozofického ateizmu

Alebo

“Ateista nemôže zomrieť, lebo nežije”.

Lea na Diskusnom fóre otvorila tému o reinkarnácii. Reinkarnácia v podobe ako pokračovanie života po živote s tým istým vedomím, egom, ale v inej ľudskej schránke je lákavou témou pre mnohých, pre ktorých je kresťanstvo neprijateľné pre jeho prísnu morálku a súčasne títo ľudia chcú v čosi dúfať. Reinkarnácia je tak blud pre ustráchané ateistické bytôstky.

Skúsme sa zaoberať však iným pohľadom na nesmrteľnosť a to len pohľadom ateistu.
Posmrtný život pre ateistu je pochopiteľne neprijateľný, lebo taká viera ráta s nesmrteľnou dušou. Ak nieto nesmrteľnej duše, v ktorú ateisti neveria, nemožno ani rátať so životom po smrti.
Lenže ak nieto duše, potom aj naše vedomie je len ilúziou hmoty. Teda z pohľadu ateizmu neexistujeme – to je len ilúzia hmoty. Čo je ale potom naše vedomie, ktoré vnímame?
Je to ilúzia, sebaklam. Ateisti sa tu môžu vytešovať, že nemôžu zomrieť a majú pravdu – totiž ani nežijú. Bez duše nieto života – len ilúzie života. Život je len prejav neživej hmoty v rámci nekompromisných zákonov gravitácie, mechaniky a chémie.
Môže potom ateista byť nesmrteľný?
Môže. Ale najprv si musíme pre pochopenie vysvetliť, čo je naše ego.
Naše ego je ilúzia hmoty s históriou a pamäťou prináležiacou konkrétnym časo-priestorovým súradniciam.
Ak by v budúcnosti vašu pamäť spojili s vedomím akejkoľvek bytosti, budete ten istý ateista ako teraz. Stačí len nahrať na “disk” mozgu všetky vaše spomienky a stotožníte sa s nimi – hmota vytvorí ilúziu vašej existencie. Ba čo viac – môžete byť súčasne aj vo viacerých telách – ak sa podarí nainštaľovať vaše spomienky do viacerých mozgov súčasne. A nemusia to byť len ľudské mozgy – kľudne môžete byť súčasne aj v človeku, aj v zabehnutej prašivej suke, aj v kurati, ktoré si dáte na obed. Z filozofie ateizmu toto všetko vyplýva – no ateisti sa to boja domyslieť do dôsledkov.
Ateisti sú zvieratá a na piedestál človečenstva sa pasovali len prisvojením si náboženskej filozofie. Nechcú totiž padnúť medzi zvery. Považujú to za poníženie ich evolučného statusu. Iba boh povýšil človeka nad ostatné tvory. Bez boha človek ako osobitná forma cicavca nie je ničím iným a viac, ako stavovec – zviera.
Stavovce a aj iné formy života majú rovnako vedomie a cítia bolesť, radosť, majú túžby. Prečo by mal byť človek z pohľadu ateizmu výnimkou? Vaše ego je len ilúzia hmoty.
Môže ateista prežívať v počítači? Ak vytvoríme počítač, ktorý bude mať schopnosť prepojenia pamäte s citmi a sebauvedomenia, tak ateista môže existovať aj v počítači. Bez boha je ego ateistu vyjadriteľné obrovským súborom núl a jednotiek. Ateista teda môže mať potenciál nesmrteľnosti a to tak, že sa zachovajú všetky jeho spomienky a zachovajú sa napríklad na nejakom HDD. Inštalácia takých spomienok sa bude rovnať reinkarnácii. Vzkrieseniu, znovuzrodeniu.

Významný fyzik Hawking (nie je ateista, ale agnostik) tvrdí, že nás (vás) čaká digitálna nesmrteľnosť a mozog môže žiť aj bez tela:

Popredný fyzik uviedol, že „mozog človeka je ako program v mysli, ktorý funguje ako počítač“. Zároveň doplnil, že je „teoreticky možné kopírovať mozog do počítača a tak udržať formu života aj po smrti,“ píše britský denník Daily Telegraph. Podľa Hawkinga však dnešné technologické kapacity na tento plán zatiaľ nestačia.

Digitálna nesmrteľnosť znamená, že nebudete potrebovať zachovať nič z vášho tela, aby ste žili – iba vaše spomienky, pomocou ktorých sa identifikujete s nejakým príbehom. Príbeh – to je to správne slovo – to je vaša identita. Vnímanie toho príbehu je z pohľadu časo-priestorových súradníc jedinečné, no z pohľadu celku nič výnimočné. Je to porovnateľné s kópiami toho istého CD s vašimi fotografiami. Každé CD je jedinečné, no na každom CD je to isté – a môže to byť aj na ďaľších jedinečných CD – to isté. Tie isté fotografie, filmy, piesne.

Ak neexistuje nebo pre staré počítače, neexistuje potom nebo ani pre stavovce. Ani tie bezsrsté opice – ateistov.. Nebo je výmysel hmoty, aby sa táto bránila ilúzii pocitov spojených s nepríjemnou odozvou v hmote. Je to všetko len klam, ilúzia.

Ak boha nieto, všetko je dovolené. Niet morálky, ale len dohody. Niet zločinu, ale len prejavu hmoty voči inej hmote. A bez boha nie je ani genocída ničím iným, len pemenou hmoty v jednej forme a tvare na iné formy.

Ak jete mäso, zabíjate (priamo alebo nepriamo) rovnako cítiace bytosti ako ste vy všetci a preto z pohľadu ateizmu – ktorý nemá morálku – je zabíjanie ľudí rovnako pozbavené drsných kritérií morálky kresťanstva – zabíjanie ľudí v ľubovoľnom počte, čase, za ľubovoľných okolností – je úplne v súlade so zákonmi hmoty, zachovania energie a hmoty. Niet potom dôvod považovať holokaust za amorálny tam, kde nieto morálky. Niet viac hore ani dolu, niet viac morálne čierne ani biele. Sú len vstupné dáta, ktoré nám evolúcia hmoty ponúka ako čosi príjemné a nepríjemné. Akou logikou potom zdôvodníte sadistovi bažiacemu po krvi, utrpení a smrti druhých, že zabíjať je nesprávne? Veď pre neho je to príjemné. Kde niet boha, niet priestoru na výčitky svedomia, toho balvanu duše (sic!), okov a reťazí slobody jednotlivca. Liberalizmus je hnutím za oslobodenie individuality v zmysle, že žijeme len raz. Tak prečo si neužívať? Prečo by si nemohol užívať vrah, pedofil s vaším dieťaťom alebo sadista a sexuálny násilník s vašou frajerkou? Otázka morálky padá spolu s existenciou boha (jeho odmietnutím) a stáva  sa len zdrapom papiera, slovom vypovedaným do vetra. Ak boha nieto, všetko je dovolené!

Do zabíjania, do vraždenia, do znásilňovania, do splyňovania miliónov židov, cigánov, homosexuálov, vrahov, bastardov a nezabudnite, že raz prídete na rad aj vy. Až budete stáť tvárou tvár rozpálenej vápennej jame s hlavňou na zátylku, spomeniete si predsa na ten ľahký filozofický problém – ak boha nieto, ako to, že som? Veď v tom okamihu prvotnej príčiny padajú všetky ateistické tézy, zákony zachovania hmoty a energií. A ako párajúci sa sveter sa odvíjajúcim vláknom bavlne bude rúcať celý hodnotový filozofický nesystém.

Ono aj ten váš ateizmus môže byť len klam. Niet dôkazu, že nie. Ba práve naopak – kresťanstvo celý váš ateizmus ilúzií prekrýva a v každom okamihu vám dáva možnosť vrátiť sa k zmyslupnosti bytia.

Lebo boha pravdepodobne jesto.

 

 

 

 

 

iných

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s