Vtieravá falošná dilema sekulárneho humanistu

Vážený člen o.z. Prometheus podsúva verejnosti falošnú dilemu. Citujem:

Na margo blížiaceho sa výročia Novembra 1989: Ako kresťania sme uvítali pád komunistického režimu, ale nepredpokladali sme taký ďalší vývoj, k akému došlo. Ako sa ľudovo hovorí, namiesto čerta prišiel diabol. Dopady štvrťstoročného pôsobenia liberálnej demokracie sú z kresťanského hľadiska devastačné: kríza viery a morálky, demografická kríza a kríza rodiny, narušené vzťahy a najmä narušené vedomie toho, čo je dobré a čo zlé. Kostoly sa vyprázdňujú, zato väznice, útulky a psychiatrické liečebne sú preplnené.

Falošná dilema je argumentačným klamom, ktorý rečník alebo pisateľ používa s cieľom manipulovať poslucháča/čitateľa. Cieľom tohoto zavádzania – falošnej dilemy – je navodiť dojem, že problém má len dve alebo viac riešení (obmedzený počet) tam, kde tých riešení je viac, celá škála alebo nekonečný počet.

Nostalgicky zasnívaný sekulárny humanista “starky” tak posúva čitateľa k presvedčeniu, že za socializmu bolo lepšie a bolo by teda lepšie prijať aj to socialistické zlo za cenu, že by sa socializmus vrátil. A že zmena v roku 1989 bola zlom.

Riešením problémov dneška nie je návrat do ateistickej diktatúry spred roka 1989, ale riešenie čiastkových problémov s nástojením na dodržiavaní demokratických zásad a ľudskej dôstojnosti každého človeka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s