Sekulárny humanista zbavený ľudskosti alebo cynizmus správcu portálu Humanisti.sk

V roku 1938 sa v Nemecku rozhorelo násilie voči židovskému obyvateľstvu. Tzv. Krištálová noc bola vtedajšou mocou podnieteným rabovaním a ničením židovských modlitební, synagóg a obchodov. V Nemeckej ríši – teda aj na okupovaných územiach vrátane Rakúska a Čiech – bolo zničených alebo poškodených 1200 sakrálnych stavieb a 7500 podnikateľských – prevažne obchodov. Pri tomto vzplanutí hnevu zahynulo 91 osôb. K nim treba prirátať aj vlnu samovrážd, ktorá nasledovala po Krištálovej noci.

Na jeseň v roku 2016 sa pútnické miesto Živčák stalo terčom útoku nezámych podpaľačov. Citujem z Diskusného fóra:

Najskôr niekto rozbil dve okná na kaplnke Kráľovnej pokoja. O niekoľko dní zasa podpálil kaplnku Božieho milosrdenstva, ktorá zhorela aj s obrazom. Išlo o „prvé zastavenie“ Krížovej cesty smerom od Turzovky. Nasledovalo ďalšie rozbité okno na jednej z kaplniek. Naposledy – z piatka 23. na sobotu 24. septembra chcel niekto dokonca podpáliť nový kostol P. Márie Matky Cirkvi. Dejú sa tu hrozné veci,“ hovorí správca farnosti Ivan Mahrík. (na obr.)“Páchateľ polial zrejme benzínom bočné vchodové dvere do nového chrámu. Oheň sa však nerozšíril, keďže dvere sú kovové. Nahlásil som to Biskupskému úradu v Žiline.”
Škoda je najmä na tej zhorenej kaplnke Božieho milosrdenstva. Ide o viac ako 5-tisíc eur,“ vraví. Podľa jeho slov za týmito činmi stojí zrejme človek, ktorý nemá úctu k posvätným veciam, nenávidí náboženstvo a je v ňom veľká zloba.

Čo na to Lemmy?

Reagoval typicky nenávistným spôsobom: “Bol to asi katolík!” – napísal. Jeho postoj k náboženskému prenasledovaniu kresťanov a predovšatkým katolíkov je taký fašistický.  Porovnateľný s nenávisťou nacistov voči židom.

Posledný útok na pútnicke miesto Živčáková je spred štyroch dní. Ako informujú fcb stránky tohoto kostola na Živčáku, neznámy páchatelia rozbili sošky Panny Márie… Rovnako ako za nacizmu ani za liberalizmu nieto počuť kritických a odsudzujúcich hlasov z úst našich vládnych činiteľov. Toto ticho je zlovestnou predzvesťou blížiacej sa antichristianizácie.

A sekulárni humanisti mlčia, ba čo viac, priživujú sa na tomto hyenizme škodoradosťou.

15078540_2037461023146920_6684820930501549905_n

Zdroj: https://www.facebook.com/zivcakovahora/posts/2037461119813577

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s