Kde sú hranice ateistického hyenizmu? Alebo Ján Parada zneužíva tragédiu kresťanov na šírenie ateizmu.

11.decembra agentúry priniesli smutnú zvesť o tragédii v Nigérii, kde sa počas biskupskej vysviacky preborila strecha rozostavaného kostola a usmrtila asi dvesto ľudí. Človek by povedal, že táto smutná udalosť nebude dôvodom antikresťanskej polemiky. No sekulárny humanizmus zase dokázal prekonať laťku bezcitnosti a hyenizmu.

church-collapses.png

Ján Parada na portále Humanisti zverejnil článok s názvom

Korene náboženského zlo. Za zlo môžu ľudia

Píše v ňom:

Čo mňa pri úmrtiach zaráža, je nepoctivá náboženskosť. Tak ako teraz pri úmrtí ľudí v kostole v Nigérii.

Ešte aj pri veľkej tragédii nábožní ľudia nemajú hanbu v tele. Uvažujú, že by sa mali pomodliť, aby ľudí, ktorí zahynuli v kostole, prijal boh. Hovoria tiež tým, ktorí sú oslovení s prosbou o pomoc: „Boh vám žehná (boh ti žehná)!“

Je to veľmi smutné, žalostné, bolestivé, že ešte aj v 21. storočí žijú nábožní ľudia, ktorí majú zvrátený náboženský postoj k tragédiám.

Prečo by sa ľudia mali modliť, aby mŕtvych (asi skôr mŕtve duše; z náboženského pohľadu) prijal boh? A ktorý boh? Keď je mnoho bohov, v ktorých verili alebo aj ešte dnes verí mnoho ľudí.

Čo si asi myslí katolík? Zomreli, lebo nevyznávali jedinú pravú, rímskokatolícku vieru?

Čo si asi myslí moslim? Zomreli, lebo neboli moslimovia?

Čo si asi myslí hinduista? A čo by si mohol myslieť niekto, kto verí v antických bohov, či už gréckych alebo rímskych.

Bohovia dopustili túto tragédiu? Ktorí?

Alebo jeden jediný (monoteistický) boh? Ktorý? Židovský, kresťanský, moslimský? Katolícky, evanjelický, pravoslávny, jehovistický, biblický boh?

Prečo nábožní (veriaci v boha/bohov) veria v boha, ktorý z nejakých neznámych dôvodov dopustil úmrtie toľkých ľudí? Viem, otázka je čiastočne zbytočná, pretože ani dve svetové vojny, ani koncentračné tábory smrti, nemali zásadný vplyv na fakt, že ľudia naďalej ostali v nejakej náboženskej forme. A počet nábožných vo svete narastá.

Keď sa niečo dobré stane, veriaci ďakujú bohu.

Keď sa stane niečo zlé? Veriaci majú zrazu rôzne výhovorky. „Boh to dopustil.“ „Je to božia vôľa.“ „Nepoznáme božie úmysly.“ „Božie cesty sú nevyspytateľné a jeho úmysly nepochopiteľné.“

Považujem to za zvrátené, za veľmi cynické a neľudské, ak si nejakí ľudia namýšľajú, že aj smrť ľudí v kostole má nejaký hlbší (náboženský) význam. Aký? Na chválu boha? Toho krutého zločinného boha, v ktorého veríte, že vás až tak miluje, že vás kántri ako dobytok na jatkách?

Zvrátená božia láska! Zvrátená božia milosť!

Ale v skutočnosti nie je žiadna božia láska a milosť, to je len výplod bujnej fantázie zvrátených ľudí.

Jána Paradu najviac nezaráža škodoradosť ateistov tešiacich sa z nešťastia. Ateistu Jána Paradu najviac poburuje modlitba za duše obetí. Ateista Ján Parada netuší, prečo sa títo ľudia modlia, nepozná hodnotové rámce veriacich, no vie, že to, čo robia je zlé a poburuje ho to. Jánovi Paradovi nestoja za zmienku desaťtisíce kresťanov prenasledovaných po celom svete, vypaľované kostoly, vyháňanie kresťanov z domovov. Ateista vie len to, že za to môže boh, v ktorého neverí a poburujú ho rituálne prejavy spoluúčasti. Ateista Ján Parada sa nepozastavuje nad zákazom zverejňovania šťastných tvári ľudí postihnutých downovým syndrómom tak, ako to zakázalo sekulárne Francúzsko. Ateista Parada vie len to, že je zase príležitosť kopnúť si do RKC a vyhoniť si svoje ateistické ego až k orgazmu.

Podľa Jána Paradu sú trúchliaci pozostalí zvrátení ľudia.

My to vieme tiež – Ján Parada je bezcitná cynická ľudská hyena.

 

http://www.vanguardngr.com/2016/12/uyo-church-building-collapse-gov-udom-survived-200-dead-service/

church-collapses.png

One thought on “Kde sú hranice ateistického hyenizmu? Alebo Ján Parada zneužíva tragédiu kresťanov na šírenie ateizmu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s