Českí ateisti z KSČM šíria hoax o jezuitoch

Príležitostne sledujem sekulárno-humanistický konšpiračný portál OV KSČM Frídek-Místek. Tá stránka je učebnicou argumentačných klamov. 13.01.2014 uverejnili tzv. jezuitskú prísahu. Okrem iného sa v nej uvádza:

…slibuji, že nebudu mít své žádné vlastní názory, že uposlechnu každý príkaz od svých nadrízených, že pujdu kamkoli do sveta a udelám cokoli, o co budu svým predstaveným nebo papežovým agentem požádán, že budu vyvolávat války – tajne nebo otevrene – a že budu bojovat proti protestantismu, že budu delat vše pro to, abych odstranil protestantismus ze sveta, at jsou to lidé z jakékoli sekty a jakéhokoli veku. … Dále prísahám a prohlašuji, že kdykoliv se naskytne príležitost, vyprovo-kuji válku, skryte nebo otevrene proti všem heretikum, protestantum a liberálne smýšlejícím lidem tak, jak je mi narízeno, abych je vykorenil a odstranil z tváre celé zeme. Abych nešetril nikoho s ohledem na vek, pohlaví nebo stav…

… a budu tyto odpadlíky vešet, upalovat, nicit ohnem a pohrbívat zaživa, varit, likvidovat, stahovat jim kuži, škrtit je, párat jim bricha a tehotným ženám párat luna, zabíjet jejich ne-mluvnata tím, že je budu vrhat hlavou proti zdi, abych je roztríštil o zed za tím úcelem, abych znicil naveky toto zlorecené pokolení…

V prípade, že to nebudu moci delat otevrene, pak to udelám tajne. Budu tajne používat jed a otrávených nápoju, škrcení a škrticích provazu, tenkých ocelových dýk nebo kulek bez ohle-du na postavení, vážnost, pocty, úctu, hodnost, dustojnost nebo autoritu cloveka nebo lidí, bez ohledu na jejich životní podmínky, verejné ci soukromé, kdykoliv mne k tomu vyzve agent pa-peže nebo vedoucí Bratrstva svaté víry, Tovaryšstva Ježíšova.”

Text sa šíri internetom cez antikatolícke kanály.

Môj kamarát z netu friedo na požiadanie k veci napísal, citujem:

antijezuitska propaganda od 16. storocia. Od Monita Secreta byvaleho jezuitu az po dielo z roku 1689, Foxes and Firebrands protestantskeho fanatika Roberta Wareho, vsetko su to vymysly, polopravdy a celolzi vyplyvajuce zo strachu z “tajomneho” radu:)

Nenávisť voči katolíkom, ktorú v sebe živia sekulárni humanisti, dosahuje intenzitou podobné hodnoty ako nenávisť fašistov voči židom. Je to iracionálna nenávisť, ktorej výsledkom je páchanie kultúrnej samovraždy.

3 thoughts on “Českí ateisti z KSČM šíria hoax o jezuitoch

 1. Veľký podiel viny majú predovšetkým tí, ktorí podobné podvrhy a zmes lži s pravdou zákerne vymýšľajú (pretože oni vedia, že klamú a to je v takomto prípade ohavné).
  Avšak v probléme sú aj tí, ktorí takýmto podvrhom radi uveria, pretože takým podvrhom získavajú domnelý “dôkaz” o akejsi správnosti svojho nenávistného postoja voči určitej skupine veriacich ľudí.
  Ak však nejaký ateista uverí bez dôkazu takejto lži, diskvalifikuje sám seba a nemá vôbec žiadne právo vyčítať nábožensky veriacim ľuďom, že uverili bez dôkazu nejakej ich špeciálnej náboženskej náuke.
  A ak nejaká náboženská náuka nevzbudzuje v nikom nenávisť voči žiadnej skupine ľudí, tak je určite morálne lepšia než niektoré ateistické blúznenia, ktoré vzbudzujú nenávistné pudy

  Like

 2. V česko-slovenskom virtuálnom priestore (aj v skorších dátumoch) je tzv. jezuitská prísaha uverejnená aj inými subjektami, napríklad aj tu – http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=print&sid=9134
  _
  A myslím si, že všetci tí, čo v domnelej istote, že ten dokument nie je podvrh, ho zverejňujú, tak by mali predovšetkým na políciu podať trestné oznámenie pre podozrenie z podnecovania k spáchaniu trestnej činnosti. Veď podľa § 424 Trestného zákona existuje trestný čin – “Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti” ktorého skutková podstata je naplnená, ak sa niekto vyhráža jednotlivcovi alebo skupine osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, … ALEBO PRE ICH NÁBOŽENSKÉ VYZNANIE.

  Like

 3. Ak tí zverejňovači (Grano Salis, OV KSČM FM…) sú si nejak istí o pravosti toho “jezuitského” dokumentu a trestné oznámenie nepodajú, tak sú potom spoluzodpovední za prípadnú páchanú trestnú činnosť, o ktorej sa v dokumente píše, či nie?
  _
  Ak však ten dokument nie je pravý a oni ho napriek tomu zverejňujú akoba bol pravý, tak sa okrem iného dopúšťajú trestného činu OHOVÁRANIA, pretože podľa paragrafu 206 ods. 1 Trestného zákona sa dopustí trestného činu OHOVÁRANIA ten, kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý môže značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov…
  _
  Domnievam sa teda, že tí, ktorí zverejňujú takýto dokument akoby bol pravý a pritom nepodali trestné oznámenie, sú v problémoch tak-či-tak. Čo myslíte?

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s