Ak je fašistom Mazurek, je ním aj Parada

 

Kotlebovci a sekhumanisti ťahajú za jeden povraz

Záver roka médiá priniesli kauzičku ostrakizujúcu členov parlamentnej strany LSNS. Páni Mazurek a Mizík sú mediálne lynčovaní za ich výroky, ktoré antifašistickí strážni psi označili za protižidovské. Čo kotlebovci prehlásili?

Najťažší výrok predniesol pín Mazurek. Citujem z denníka Sme:

“…podľa ktorého v Izraeli funguje apartheid, kde Palestínec nie je rovnocenný Židom. „Islam je viac než náboženstvo, je to krutý, odporný a neľudský politický systém,“ vyhlásil.

Médiá vybičovali precitlivenosť spoločnosti na antisemitské výroky až do nepríčetnosti. Akákoľvek vznesená kritika na oficiálnu politiku Izraela alebo židovských politikov, umelcov či aktivistov tak spúšťa až nepochopiteľnú hystériu. Mazúrek teda vyfasoval pokutu a povinnosť sa ospravedlniť. Je taký postoj k slobode slova správny?

Ján Parada zverejnil na svojom blogu upútavku na článok Naša polícia sa ani Boha nebojí… spolu s citátmi článku. Vybral snáď úmyselne mierne myšlienky, hoci v článku sa nájdu aj ostrejšie, než vyslovil pán Mazurek. Citujem teda z článku:

Pre Palestínčanov v Izraeli je rovnosť iná, je to apartheid. Členovia vlády pravidelne navrhujú deportácie alebo odňatie občianstva palestínskych občanov Izraela, vrátane poslancov parlamentu. Do roku 1966 pre Arabov v Izraeli platilo stanné právo. Desiatky zákonov diskriminujú palestínskych občanov Izraela. V momente, keď ako Izrael označíme aj okupované územia, “rovnosť” sa vyparí úplne.

Mazurek povedal miernejšie výroky než blogerka Barbaora Weberová. Napriek tomu Mazurek je stíhaný a odsudzovaný. Ján Parada propaguje antisemtskejšie výroky, než vyslovil pán Mazurek, no Ján Parada nie je trestne stíhaný, hoci zdravý rozum a rovnosť pred zákonom by radili, že Parada by mal pykať a minimálne sa ospravedlniť.

Je ale možné, že v prípade pána Mazureka dochádza k zneužitiu práva a štátnych orgánov na stigmatizáciu a podnecovanie k perzekúcii za slobodne vyslovený názor len preto, aby sa démonizoval politický oponent. V tom prípade sa ale nečudujme nárastu popularity kotlebovcov. Náš prezident už dávno nie je považovaný pospolitým ľudom za reprezentanta krajiny, ale len neschopnú bábku dosadenú na truc Ficovi.

Je to zvláštne, ale Parada a Mazurek sú vlastne jedna krvná skupina. Obaja zastávajú rovnaké postoje k utrpeniu Palestínčanov. No kým jeden je považovaný za fašistu, druhý za tzv. sekulárneho humanistu. Neprávom. Buď sú obaja sekulárni humanisti alebo obaja antisemiti a fašisti.

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s