Aj ateista Zolo Mikeš má boha

Zolo Mikeš zverejnil na Azete komentár, kde sa zamýšľa nad zmenou vierovyznania moslimov žiadajúcich o azyl v EU.
V článku Kresťanstvo alebo ateizmus – dajme moslimom si vybrať:
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
uvádza viacero protirečení. Napr.:

Európa je istý čas už, chvalabohu, sekulárna… a kúsok predtým tvrdí, že “Nezačne takýto konvertita raz toho nášho Boha – úplne oprávnene – nenávidieť? Nezačne nenávidieť kresťanov, ktorí ho k tejto voľbe dohnali? ”

Ateista Zolo Mikeš klame – tak ako všetci ateisti, ktorých poznám – že v sekulárnej Európe kresťania nútia moslimov vstúpovať do Cirkvi.
Zaujímavosťou je, že ateista Mikeš v téme o moslimoch sa zmieňuje o “kresťanskom” bohu ako o “našom”, teda aj ateistickom (z pohľadu Mikeša) bohu. Keď si to Parada prečíta, tak ho aj rozdrapí od jedu. Mikeš má boha a hrdo k nemu dáva privlastňovacie zámeno, ktorým si ho privlastňuje   

Zolo Mikeš tvrdí, že moslimovia budú nenávidieť kresťanského boha preto, lebo museli prijať kresťanstvo, aby ich nevrátili do vojnových zón. A tak navrhuje moslimom ateizmus. Nuž natíska sa otázka, či takýto moslim nebude teroristom z toho istého dôvodu – že si zachránil život iba pre nanútenú voľbu prijať ateizmus.

Zolo Mikeš požaduje, aby moslim, ktorý sa vyhlási za ateistu, bol automaticky považovaný za nadmoslima v porovnaní s podmoslimo, ktorý zostane moslimom… a tak takýto moslimský ateista bude mať právo byť uprednostneným pri udelení azylu. Mikeš klame – lebo každý, kto uteká z vojnovej zóny, dostáva azyl a vracaní sú migranti do krajín, kde vojna už nie je. Ateista Mikeš teda píše taľafatky, troluje.

Zolo Mikeš navrhuje moslimom ateizmus ako medzistupeň ku kresťanstvu. Vraj aby prešli od jedného boha k druhému kresťanskému cez ateizmus. Mikeš netuší, akú blbosť napísal. Je to niečo podobné, akokeby vegetariánovi, ktorému sa zhnusili sójové rezne a chcel by cestoviny s rukolou, ponúkal ako medzijedlo bravčovú klobásu. Moslim konverziou na kresťanstvo nebude veriť na iného boha, ale toho istého, abrahámovského. Moslimovia veria aj na panenstvo Márie, prechovávajú úctu ku Kristovi. Odlišujú sa v niektorých vieroučných názoroch a najmä odlišným postojom k hriechu, odpusteniu.

Ďalej ateista Mikeš píše, že: …Veď Európa je istý čas už, chvalabohu, sekulárna. Aj preto v nej vládne mier.”
Ani to nie je pravda. V Európe nie je mier preto, že je sekulárna. Veď aj Čína je sekulárna a koľko vojen má za sebou a s akými počtami obetí? A čo sekulárny Sovietsky zväz? A čo sekulárne USA, ktoré vedú vojny po celom svete? A mohli by sme sa zamýšľať nad príčinami vojen a zistíme, že náboženstvo nebolo príčinou žiadnej veľkej vojny v novodobých dejinách a aj v tých starších bolo náboženstvo zneužité, no nebolo hlavnou príčinou. Ba práve naopak – vidím Cirkev ako mierotvorcu.

Zolo Mikeš napísal komentár s množstvom protirečení. Argumentačne slabý. Jeden z najhorších komentárov, aký som čítal. A samozrejume – diskusia nie je dovolená. Veď Mikeš by nechcel vyzerať ako posledný idiot.
V roku 1995 ako 26 ročný novinár na “voľnej nohe” chcel žalovať viceprezidenta VTV Izáka, lebo ten ho obvinil z nečestného správania. Úmysel podať žalobu zdôvodnil, citujem:
“Uvedomil som si, že po inkriminovaných výrokoch pána Izáka môžem mať naozaj problémy pri hľadaní zamestnania v novinárskej branži tak doma, ako aj v zahraničí. Aj z tohto dôvodu zvažujem možnosť podať na pána Izáka žalobu,” dodal Z. Mikeš
www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pán Mikeš je biedou novinárskej brandže. Aj preto dnes ľudia siahajú po alternatívnych médiách. Lebo títo mikešovci, blahovci a weisenbacherovci z médií vypĺňajúcich verejný priestor urobili stoku. Mikešove “chvalabohu, že sme sekulárny štát” sa mu tak môže vypomstiť. Lebo sekulárny ateista, mohamedán a či moslimský ateista nebudú mať zábrany prejsť pánovi novinárovi na voľnej nohe kamionom po hlave. Lebo žiaľ už nie sme kresťanským priestorom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s