Zlyhanie pravice a mediálna hystéria proti predsedovi parlamentu pánovi Dankovi

Posledná dekáda januára 2017 sa nesie v znamení inaugurácie nečakaného víťaza prezidentských volieb v USA a mediálnej štvavej hystérie bulvárnych médií. Mediálne lynčovanou obeťou sa stal Andrej Danko, predseda parlamentu Slovenskej republiky. Za touto nechutnou politickou kauzou je špinavý diskreditačný boj, kde voči pánovi Dankovi vystupujú opozičné politické strany a predovšetkým osobnosti z politickej scény – Igor Matovič za stranu OĽANO a Richard Sulík za stranu SaS. Na stranu rôznorodého svetonázorového zlepenca sa postavili aj liberálne hnutia kultúry smrti, bulvárne médiá, na prekvapenie aj portál O médiách Miroslavy Kernovej, Hana Fábry a okruh ľudí okolo nej pripomínajúci skôr sektu. Surové a oplzlé urážky znevažujúce ľudskú dôstojnosť a urážky toho najprimitívnejšieho druhu tak vykvitli v mediálnom priestore a na sociálnych kráse vo svojej hanebnej majestátnosti. Voči tejto znevažujúcej kampani sa neohradil ani prezident Andrej Kiska, ktorý sa zvykne teatrálne pozastavovať nad stavom morálky. Prehliada urážanie nevinného človeka. Andrej Danko nakoniec pred touto lúzou zrušil svoj fcb účet.

Príčinou tejto hystérie malo byť udelenie vojenskej hodnosti kapitána predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. Treba pripomenúť, že Danko nie je jediný vrcholný predstaviteľ štátu, ktorý bol z titulu svojej politickej funkcie ako ústavný činiteľ povýšený v rámci vojenských hodností. Do funkcie generála bol onoho času vymenovaný aj Ladislav Pitner a vysokú vojenskú hodnosť dostal aj prezident Michal Kováč. Richard Sulík ako aj Igor Matovič vsadili na mentálnu obmedzenosť svojich voličov a zneužili ich na diskreditáciu vlády a vládnej moci, keďže ich politické strany sa nemôžu dostať k moci slušnou a pragmatickou politikou a víziami predostretými voličom.

Na prekvapenie jediný portál, ktorý k tejto veci priniesol hodnotný článok, je portál komunity militantných ateistov a sekulárnych humanistov – Humanisti.sk, na ktorom prispievateľ pán Janík, niekdajší predseda Spolku slovenských spisovateľov, v článku Hodnota hodností vysvetľuje zákuliesie udeľovanie hodností. Citujem:

Môj niekdajší šéf na ministerstve kultúry, riaditeľ odboru umenia, spisovateľ a prekladateľ Jozef Kot sa rád bavil na tom, že skončil základnú vojenskú službu ako desiatnik, čiže poddôstojník. Bolo to úsmevné, lebo vtedy sa každý absolvent vysokej školy skôr či neskôr stal dôstojníkom Československej ľudovej armády. S výnimkou nevojakov, teda ľudí, ktorí mali zo zdravotných dôvodov, ale najčastejšie z protekcie tzv. modrú knižku, aby sa vyhli v tom čase povinnej základnej vojenskej službe.

Študenti vysokých škôl totiž popri štúdiu absolvovali vojenskú prípravu, preto na vojenčinu nastupovali hneď ako poddôstojníci s osobitým štatútom (slobodník absolvent, desiatnik absolvent, čatár absolvent). Ich postavenie bolo zvýraznené aj na uniformách – mali zlaté gombíky ako dôstojníci a hodnosť na náplecníku mali olemovanú zlatými kovovými prúžkami, nazývanými koľajničky. Na moje prekvapenie som začal vojenskú službu ako čatár absolvent, čo súviselo s prospechom na vysokoškolskej vojenskej katedre.

Jednoznačne treba zdôrazniť, že absolventov vysokých škôl sa vôbec netýkali hodnosti ako rotný, rotmajster, nadrotmajster, podpráporčík, práporčík a nadpráporčík, ktoré boli určené vojakom z povolania bez vysokoškolského vzdelania a bez veliteľských funkcií. Absolventov vysokých škôl z osobitnej poddôstojníckej hodnosti čatár absolvent automaticky povyšovali do prvej dôstojníckej hodnosti podporučík. Po skončení vojenskej služby nás už len z času na čas pozvali na príslušnú vojenskú správu podľa bydliska, aby nám oznámili, že sme boli povýšení – postupne do hodností poručík, nadporučík a kapitán. To bola najvyššia hodnosť pre absolventov vysokých škôl, ktorí neboli vojakmi z povolania. Profesionálni vojaci pokračovali do hodností major a podplukovník. Hodnosti plukovník a generál boli viazané na konkrétne vysoké funkcie v armáde.

Práve som si pozrel internetovú stránku Ozbrojených síl Slovenskej republiky a v systéme hodností nastali len drobné kozmetické zmeny, zrejme vyplývajú z amerikanizácie v rámci nášho členstva v NATO. Pripomeňme, že predseda Národnej rady Slovenskej republiky je protokolárne druhý najvyšší ústavný činiteľ na Slovensku (formálne poradie významu je prezident, šéf parlamentu, premiér; reálne poradie dôležitosti je premiér, šéf parlamentu, prezident). Keďže povýšenie druhého najmocnejšieho muža v štáte do hodnosti kapitána dokázalo vyvolať hysterický rozruch v našich médiách, vrátane verejnoprávnej Slovenskej televízie, ktorú musíme na základe zákonnej povinnosti financovať koncesionárskymi poplatkami, tak som začal byť oneskorene veľmi hrdý na svoju hodnosť kapitána. Zrejme si ju začnem uvádzať popri dosiahnutých akademických hodnostiach. Veď aj literárny a filmový James Bond je večný kapitán, aby sa zdôraznilo, že je navždy mladý a nikdy nestarnúci. Inak by už z neho medzičasom bol admirál, čo je námornícky ekvivalent generála. Nehovoriac o tom, že by už bol dávno mŕtvy.

Na tomto mieste je vhodné uchovať aj vyjadrenie Richarda Sulíka, nádejného kandidáta na vysokú funkciu parlamentu, ktorá z neho urobí ako z ústavného činiteľa jedného z veliteľov našej armády – a to dokonca napriek tomu, že on a ani jeho brat v tejto štvavej kampani znevažujúcej ľudskú dôstojnosť, pán Matovič, nikdy neabsolvovali vojenský výcvik (!!!). Vyjadrenie Richarda Sulíka je možné klasifikovať ako argumentačný klam, keď objektívne fakty majú menší vplyv na utváranie verejnej mienky,ako apelovanie na city a osobné názory. Teda citujem z fcb nevojaka Richarda Sulíka:

TERAZ TO DÁVA CELÉ ZMYSEL
V prípade vojnového konfliktu by DESIATNIK Danko bol v prvej línii a musel bojovať. Avšak KAPITÁN Danko bude vo velení a keďže nemá žiadne skúsenosti, tak bude zastrčený v teplej a bezpečnej kancelárii a tam si bude bozkávať výložky. Tomu sa hovorí ZBABELEC.
A ten Glvač to je ďalší ……. (doplňte si čo chcete). Kritizuje Kisku, že komu dal štátne vyznamenania a on potajomky rozdáva hodnosti. Paškovi, Ficovi, Dankovi. Nech nás boh chráni, keby títo dôstojníci mali čomusi veliť, ak by došlo ku konfliktu. To si budeme všetci vo vlastnom záujme želať, aby predsa len boli zašití v teplej a bezpečnej kancelárii.

Dáva to zmysel iba vtedy, ak pochopíme rozloženie síl na politickej scéne a zarátame do sekulárnej kultúry aj bulvarizáciu politiky. Povýšenie Andreja Danka je totiž logickejšie, ako vymenovanie pána Fedora do funkcie ministra obrany napriek tomu, že mal modrú knižku.

Bezpečnostný analytik Jaroslav Naď pre Nový čas vysvetľuje, že:

“…na systémové povyšovanie vojakov v zálohe existujú jasné pravidlá, ktoré závisia od špecializácie odslúženého času, vzdelania či odslúženého veku. „V prípade povyšovania politikov ide o symbolický akt, na ktorý má minister právo. Na druhej strane ide o úplne nesystémový krok, ktorý vojaci nevnímajú pozitívne a nemal by byť politicky zneužívaný,“ dodal Naď.”

Kto všetko má u nás vojenskú hodnosť? Pán premiér Fico je podplukovník. Pán Maďarič je plukovník. Béla Bugar je podporučík. Paška je plukovníkom. Nevojak Ladislav Pittner to dotiahol až na Generála. Ak si dobre spomínam, tak aj nebohý prezident Michal Kováč sa tešil z nejakej hodnosti, no nedopátral som sa k akej.
Skutočnosť, že mediálna hystéria sa upriamila iba na jedného z nich, Andreja Danka, dáva oprávnený predpoklad, že je za ňou zlý vypočítavý úmysel poškodiť človeku a toho v očiach verejnosti znevážiť.

A čo Ty, čitateľ? Akosi na tom? Tiež nenávidíš, lebo nenávidia všetci a k tej nenávisti si vyzývaný médiami vypĺňajúcimi verejný priestor, alebo už konečne myslíš?

Pristihnutie politika pri klamstve je skutočnosťou hodnou pozornosti, lebo táto skutočnosť môže takého politika v očiach verejnosti diskvalifikovať. Pán Matovič aj pán Sulík opäť dokázali, že je pre nich mimoriadne príťažlivé niesť sa na vlne populizmu,  argumnentačného gýču, podnecovanej politickej nenávisti, diskriminácie vybraných osobností. Leštenie si vlastného ega hlúpou a nepremýšľajúcou lúzou čo by voličskou základňou liberálov je behom na krátke trate. A títo molodci nemusia dobehnúť ani k voľbám. Nenávistné prostredie, ktoré Sulík a Matovič pomáhajú budovať, je totiž podhubím, z ktorého vyrastajú psychopati so spasiteľským komplexom ochotným pre pokrútené ideály vraždiť , zabíjať a spôsobovať bolesť iným. Udalosti posledných dní mi dávajú za pravdu.


Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk

Reklamy

2 thoughts on “Zlyhanie pravice a mediálna hystéria proti predsedovi parlamentu pánovi Dankovi

  1. Plný súhlas s blogom.Sulík a Matovič počítajú s tým, že je čím ďalej menej ľudí ktorý absolvovali ZVS a poznajú VZ. Do práporčíckej hodnosti v zálohe povyšujú len technických pracovníkov, lebo práporčícke hodnosti boli technického smeru.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s