Sekulárny humanizmus smrdí stalinizmom a konšpiráciami.

Meno Jána Paradu medzi ateistami je pojmom. Zúrivý antikatolík pôsobí predovšetkým ako príležitostný bloger na stránkach spájaných s iným (anonymným) ateistom – Adamom Romanom – na bráne Humanisti.sk. Snaží sa pôsobiť dojmom múdreho človeka. Za touto škrupinkou sa však skrýva rozporuplná osoba iba sotva zvládajúca svoju zúrivosť, ktorá ním začne mávať v okamihu, keď je dotlačený argumentami pred jasný dôkaz jeho vlastného omylu. Parada nerád polemizuje o svojich názoroch. O to radšej intriguje, prekrúca a uráža.  Ak sa sním pokúsite viesť dialóg, rýchlo narazíte na jeho argumentačný strop, kde sa zmení na stelenenú nenávisť. Má radšej poklonkovačov, dokonca aj z radikálnych náboženských siekt.

Ján Parada sám seba rád predstavuje ako stúpenca zdravého rozumu, bojovníka proti konšpiráciám, antikomunistu, liberála, grinpísaka, potratnadšenca a stúpenca všetkého, čo ubližuje Cirkvi a katolíkom. Pozrime sa teda bližšie na rozpory, ktoré zo súčasného sekulárneho humanizmu robia protirečivé hnutie nenávisti a nehumánnosti.

Rok 1989 je považovaný – právom – za prelomový rok. Skončila diktatúra ateizmu, neslobody a pošliapavania základných ľudských práv režimom. 17. november sa právom stal štátnym sviatkom pre jeho osudový význam. Slováci vtedy zvrhli jeden z najobludnejších spoločenských systémov, ktorý sa definoval podobnými charakteristikami, ako sa dnes radi charakterizujú sekulárni humanisti. Komunistický režim sa tváril, že je zriadením zdravého rozumu, bojuje proti tmárstvu a kapitalizmu. Nečudo, že tento deň si komunisti a (a)sociálni demokrati neradi pripomínajú. Je totiž pripomienkou ich vlastného zlyhania. Kým bývalý komunista a principiálny ateista pán premiér Rober Fico považuje Nežnú revolúciu iba za štátny prevrat, sekulárni humanisti idú ešte ďalej a organizujú nostalgické spomienkové podujatia s cieľom glorifikovať komunistických pohlavárov a ateistický totalitný režim. 17. novembra 2016 preto zorganizovali v Bratislave protestné zhromaždenie s názvom „17. november 1989 – Podvod storočia“. Na ňom predseda radikálnej komunistickej strany VZDOR-SP, vysokoškolsky vzdelaný pán Stanislav Pirošík odpálil bez povolenia červenú dymovnicu, za čo bol následne zadržaný a umiestnený do cely predbežného zaistenia. Zhromaždenie pod názvom „17. november 1989 – Podvod storočia“ organizovali Vzdor – SP, KSS, Front ľavicovej mládeže a DAV. Strana Vzdor sa nezabudla poďakovať svojim priateľom a podporovateľom v boji proti demokracii. Menovite  Komunistická strana Slovenska, Front ľavicovej mládeže, DAV DVA, ÚSVIT, Klub komunistov Slovenska, Humanisti.sk, Marxistická alternatíva, Levá perspektíva, Svaz mladých komunistů Československa, Vzdor-hnutí práce, Népi front a MIKSZ z Maďarska.

vzdor

Dobre si všimnite, že medzi podporovateľmi komunistických extrémistov je aj kontroverzný portál Humanisti.sk, úzko spojený s Jánom Paradom, o ktorom bola reč. Ak si myslíte, že ide o ojedinelé poblúdenie a spojenie spolku militantných marxistických ateistov Humanisti.sk, vyvediem vás z omylu.

Poučenie číslo jedna:

Máme dočinenie s organizovanými a zjednocujúcimi sa neokomunistickými združeniami, ktoré koordinnujú svoje aktivity s podobnými teroristickými združeniami pôsobiacimi v zahraničí. Ich cieľom je vybudovať diktatúru komunistického typu. Stalinského komunistického typu, v ktorej človek bude pozbavený práv na slobodu názoru. Títo ľudia budujú silný štát – to je ekvivalent pre fašizmus. Tvrdia o sebe, že sú proti fašizmu – zväčša však ani nevedia definovať, čo to ten fašizmus je.

Medzi podporovateľmi komunistických extrémistov je okrem kontroverznej ateistickej brány Humanisti.sk aj antikapitalistické hnutie DAV DVA, ktoré si dalo za cieľ rehabilitovať komunistické myšlienky. O zločinoch komunizmu sa na ich stránke nedočítate. Za pozornosť zaiste stojí výber osobností tohoto hnutia:

KTO SME:

Tomáš Bóka, Dávid Diczházy, Gabriela Hlivjáková, Juraj Janošovský,

Tomáš Klimek, Marek Kopilec, Ladislav Michalek, Lukáš Perný, Noro Potočák,

Eduard Stančík, Jozef Smatana, Miroslav Hazucha, Peter Šidlovský

SPOLUPRACUJÚ:

Dušan Deák, Branislav Fábry, Karol Krpala, Martin Kráľ, Igor

Melicher, Angie Oravcová, Iveta Diczhazyová,  Igor Lacko, Roman Michelko,

Michal Frič, Karol Ondriaš, Milan Antal, Marek Juhár, Marek Jankovič,

Boris Demovič, Pavel Micheal Josífek, Ivan Lulják,

Dagmar Gregová, Václav Jelínek, Rastislav Cankov, Štefan Buchta, Juraj Prostinák,

Sonka Valovič, Marek Kancír, Renáta Ryníková,

a mnohí ďalší.

Medzi prispievateľmi okrem vychýrených komunistov ako Fajnor, Ondriáš, Pirošík nájdete aj Ľuboša Blahu. Ano toho Blahu, ktorý sa pozastavoval nad tým, že ho nazývajú neoboľševikom a kládol si rečnícku otázku, či by tiež mohol za túto nálepku žiadať odškodné ako za urážku. Ľuboš Blaha teda svojou angažovanosťou podporuje extrémistov usilujúcich o rozvrat demokratického zriadenia a súčasne ten istý Ľuboš Blaha je predsedom novovzniknutej komisie pre extrémizmus – tomu sa povie cap záhradníkom! V súvislosti s Ľubošom Blahom si neodpustím ešte jednu perličku. Pán Blaha robí záštitu nad udeľovaním ocenení Humanista roka a Veľvyslanec humanizmum, ktoré každoročne udeľuje združenie “slovenských eštébakov” Prometheus. Podpredsedom toho združenia je priamo bývalý náčelník ŠtB…

Autori a diskutéri

Adam Hlavačka // Adam Šipkovský // Alena Paľová // Alexander Riabov // Alex Velitš // Aleš Hubert // Andrej Palacko // Angie Oravcová // Anonym Laco // Anton Smataník // B.kiss // Boris Demovič // Boris Figeczký // Branislav Fábry // Branislav Jurný //Claudius // Cyril Sekerka // Dagmar Gregová // Dušan Deák //Dušan Vučković // Dávid Diczházy // Eduard Stančík // Filip Galamboš // Igor Melicher // Iva Fašinová // Ivan Lulják // Iveta Diczhazyová // Jalal Suleiman // Jaroslav Košela // Josef Skála //Jozef Smatana // Julián Bosák // Juraj Janošovský // Karol Fajnor //Karol Krpala // Karol Ondriaš // Ladislav Hohoš // Ladislav Hvižďák// Ladislav Michalek // Ladislav Novomeský // Lucia Burdová //Lukáš Perný // Marek Jankovič // Marek Juhár // Marek Kopilec //Martin Bavolár // Martin Kráľ // Martin Malo // Martin Perduk //Martin Rolinek // Martin Seidl // Martin Zeleňák // Matej Kotian //Matej V. // Michaela Žilková // Michal Dieneš // Michal Frič //Michal Kravčík // Michal Mauser // Mirko Amage // Miroslav Hazucha // Mária Hanes // Noro Potočák // Pavel Michael Josífek //Pavol Lupták // Peter Ondrejka // Peter Papánek // Peter Plančík //Peter Černák // Petr Taubinger // Radovan Bučko // Rastislav Cankov // Redakcia // Roman Michelko // Sonka Valovič Sazama //Stanislav Pirošík // Tibor Moravčík // Tomáš Bóka // Tomáš Daněk// Tomáš Dugovič // Tomáš Klimek // Tomáš Koloc // Tomáš Martinčok // Viktor Albert // Vizion // Vladimír Gejdoš // Vladimír Manda // Václav Jelínek // Václav Špíral // Ústřední rada SMKČ //Ľuboš Blaha // Štefan Hronček // Štefan „Exocet“ Buchta

Kontroverzný portál Humanisti.sk umožňuje týmto komunistickým extrémistom blogovanie na svojich stránkach. (Mne to neumožnili).
17.09.2016 zverejnili propagačný článok  Kultúrno-politický magazín DAV – Zbierka na prvé číslo. ktorý je reklamou na ich nulté číslo. Humanisti.sk tak priamo podporujú extrémistov z ľavého spektra.
25.10.2016 na tom istom portále Humanisti.sk DAV DVA oslovuje čitateľov o peňažné dary. Nebudem sa v tejto chvíli zaoberať tým, či majú povolenie na finančnú zbierku – ako by to už u katolíckych aktivít robil Parada . Zaujali ma ich kanály, ktoré zverejnili. Je medzi nimi aj odkaz na archív. Hádajte kde! Je to na lokalite Slobodného vysielača! Tomu sa hovorí škandál! Je zjavné, že ani tvrdým stúpencom zriadenia, kde bude všetko zadarmo a bez práce, kapitalistické peniaze nesmrdia.
Posledný článok na portále Humanisti.sk je zo 04.01.2017 a má názov  Pridaj sa! – Výzva koordinátora sekcie pre praktickú činnosť. Jeho stručný obsah by sa dal vyjadriť príslovím “Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.

O čom sa však nedočítate na stránkach Humanisti.sk, je priam neuveriteľná správa. Miláčik sekulárnych humanistov – DAV DVA – uzavrel registrované partnerstvo s výkvetom domácej konšpiračnej scény. Brána O médiách prináša túto zvesť už 03.12.2016 v článku Zem a Vek, Slobodný vysielač, Hlavné správy a podobní sa spojili. Citujem:

Proputinovské, konšpiračné či weby, ktoré podnecujú nenávisť k menšinám, si vytvorili spoločnú platformu, ktorú nazvali Asociácia nezávislých médií.

Zástupcovia Zem a Vek Tibora Rostása, rádia Slobodný vysielač, Hlavné správy, Medzičas, DAV DVA a Na palete Pavla Kapustu* sa stretli 12. 11. 2016 v Bratislave, aby spoločne založili Asociáciu nezávislých médií (ANM).
Hoci si asociácia dala do názvu slovo médií, s médiami tieto firmy nemajú nič spoločné. Sú to weby s neserióznym, klamlivým, podvodným, konšpiračným alebo propagandistickým obsahom, či politicky angažovaným

V roku 2015 sa Parada zamýšľa nad obľúbenosťou alternatívnych médií a došiel k takémuto záveru. Citujem:

Odpoveď (na otázku “Prečo  časť  ľudí za socíku sledovalo alternatívné médiá a prečo ich sleduje aj dnes?” – vložka TO) …je veľmi jednoduchá. Za socializmu počúvali alternatívu tí, ktorí snívali o likvidácii totality.
Dnes počúvajú alternatívu tí, ktorí snívajú o likvidácii demokracie.

Dovolím si ešte jednu definíciu alternatívnych médií – opäť z klávesnice Paradu. Citujem:

Neustále kuvikajú o tom, že tu nie je demokracia, že EÚ je zlá, a podobne.

Medzi odkazmi na bráne Humanisti.sk nájdete aj odkazy na alterantívne weby a dokonca aj na kníhkupectvo s alternatívnou literatúrou nazývajúce sa – ALTERNATÍVA. Jednoduché odpovede na zložité otázky sú populizmom.
Portál Humanisti.sk svojim pôsobením dáva priestor temným silám, ktoré usilujú o rehabilitáciu totalitných systémov, sú priateľské ku konšpiračným webom a majú nutkavú potrebu ospravedlňovať žločiny páchané v mene marxizmu. Pritom napĺňajú aj definíciu podľa Paradu – napríklad akcie spriatelených hnutí s portálom Humanisti.sk, teda komunistických extrémistov. Počul už niekedy Parada o občianskej vojne v Kolumbii? A nielen tam – to je dôsledok budovania ľavicového raja na Zemi.

A títo vlci ľudskosti zaodievajúci sa do pláštika humanizmu sa neostýchajú k znevažovaniu, osočovaniu a ostrakizovaniu všetkých tých, ktorým nedokážu dôstojne a presvedčivo oponovať. Ako to dokázal Parada v článku venovanom mne ako bezvýznamnému frfľošovi z webu –  Keď katolík bráni Hitlera. Ten článok je znôškou lží a osobných útokov. Je to zlepenec povytŕhaných výrokov z kontextu z diskusií, z ktorých mnohé sú iróniou a sarkazmom. Parada má veľké šťastie, že v tom článku nespomína moje skutočné meno – tiež ma tu mnohí pod plnou identitou poznajú. Čelil by žalobe.

Parada opäť dokazuje, že sekulárny humanizmus je extrémistickým hnutím nenávisti a klamstva. Korene sekulárneho humanizmu sú marxistické, praktiky nečestné a ciele zavrhnutiahodné. Parada sa pokúsil o zúfalý pokus – podobne, ako za čias nacizmu ľudia udávali svojich oosobných nepriateľov gestapu, či za čias vlády jednej strany udávali rovnako zo zištných a zlomyseľných dôvodov svojich kolegov a neprriateľov štátnej bezpečnosti, tak aj Parada sa rozhodol proti mne poštvať verejnú mienku dúfajúc v moje stíhanie políciou len preto, že som mu oponentom. Použil argumentáciu Hitlerom – čo sa dnes celkom jasne rozlišuje ako argumentačný klam.
(Na článok budem samozrejme reagovať)

3 thoughts on “Sekulárny humanizmus smrdí stalinizmom a konšpiráciami.

  1. […] Sekulárny humanizmus je pokračovaním organizovaného komunistického antikatolicizmu. Sekulárny humanizmus má marxistické korene. Sekulárni humanisti podporujú radikálne komunistické strany. Sekulárny humanizmus má politické krytie v marxistických extrémistoch v strane Smer. Sekulárny humanista Luboš Blaha podporuje združenie radikálnych komunistov DAV DVA DAV DVA podporuje výtržníctvo extrémistov zo strany komnistických radikálov VZDOR. Predsedom komisie NR SR proti fašizmu je boľševický extrémista Ľuboš Blaha. Boľševický extrémista Blaha robí záštitu nad odovzdávaním ocenení Humanista roka. Ceny Humanista roka a Veľvyslanec humanizmu sa udeľujú za šírenie antikatolíckej propagandy. Ceny za šírenie antikatolíckej propagandy udeľuje združenie Prometheus, ktoré sa predstavuje ako jediná organizácia združujúca ľudí s ateistickou vierou. Na čele združenia Prometheus je eštébak Hrádecký. Podpredsedom združenia Prometheus je bývalý náčelník OS ŠtB právnik Baťala. Medzi ocenenými je veľa eštébákov vedených v registroch v rôznych kategóriách. V minulom roku ľavicové komunistické združenia a tzv. alternatívne médiá vytvorili alianciu. Jej súčasťou je aj DAV DVA, Slobodný vysielač, Zjme aj vlek, Hlavné správy. neznaboh.wordpress.com  […]

    Like

  2. […] Medzi prispievateľmi okrem vychýrených komunistov ako Fajnor, Ondriáš, Pirošík nájdete aj Ľuboša Blahu. Ano toho Blahu, ktorý sa pozastavoval nad tým, že ho nazývajú neoboľševikom a kládol si rečnícku otázku, či by tiež mohol za túto nálepku žiadať odškodné ako za urážku. Ľuboš Blaha teda svojou angažovanosťou podporuje extrémistov usilujúcich o rozvrat demokratického zriadenia a súčasne ten istý Ľuboš Blaha je predsedom novovzniknutej komisie pre extrémizmus – tomu sa povie cap záhradníkom! V súvislosti s Ľubošom Blahom si neodpustím ešte jednu perličku. Pán Blaha robí záštitu nad udeľovaním ocenení Humanista roka a Veľvyslanec humanizmum, ktoré každoročne udeľuje združenie “slovenských eštébakov” Prometheus. Podpredsedom toho združenia je priamo bývalý náčelník ŠtB… Celý zoznam prispievateľov tu. […]

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s