Antikonšpirátor Benčík o ateistickom extrémistovi Blahovi a tiež o vlastenectve

Krátka upútavka na rozhovor s blogerom Benčíkom:

Poslanec za Smer-SD sa prezentuje ako bojovník proti extrémizmu, dokonca sa prednedávnom podujal, že bude svojimi humorne ladenými komentármi na Facebooku „prevychovávať“ Mariana Kotlebu. Je tiež iniciátorom vzniku parlamentného výboru proti extrémizmu. Čo hovoríte na túto aktivitu poslanca Blahu?

Na jednej strane akékoľvek zásadné stanovisko proti neonacizmu, extrémizmu a fašizmu, samozrejme, prijímam kladne. Cením si teda aj tieto aktivity pána Blahu. Podpísal aj iniciatívu Stop fašizmu, ktorú som podpísal aj ja. Svojím spôsobom som vlastne spolupracoval aj s jej tvorcami. Na druhej strane pán Blaha uznáva Che Guevaru, Fidela Castra, vychvaľuje režim na Kube a nadáva na Ameriku. Tá má, samozrejme, tiež svoje chyby, ale šíriť okolo USA len negatívne názory, nekriticky chváliť Rusko a Putina a nazývať ukrajinských vlastencov neonacistami je trochu za čiarou. Svojím spôsobom ľavicový extrémista kritizuje pravicový extrémizmus. Inak pán poslanec Blaha a najmä jeho stranícky šéf či minister vnútra mali v otázke imigrantov vyhlásenia, ktoré boli na nerozoznanie od rétoriky Kotlebovej strany. Toto mi prekáža, lebo je to celkom bizarné.

Vyskytuje sa podľa vás v parlamentnej SNS nacionalizmus?

Nacionalizmus ako taký nikdy nie je zdravý, zdravé je vlastenectvo či patriotizmus. Je to úplne iná kategória. Jedna vec je byť hrdý na svoj národ a na svoju vlasť, druhá vec je, keď to skĺzne do šovinizmu a nenávisti k iným národom.

 

Viac tu: Bloger Benčík udrel do kotlebovcov ako ešte nikto. Chcem, aby ľudia videli aj ich odvrátenú tvár, vraví pre PL

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s