Ján Parada: Keď neviem, tak aspoň pošpiním oponenta!

Mienkotvorný ateista Ján Parada mi opäť venoval blog. Koľká to pozornosť od tohoto pána označujúceho sa za sekulárneho humanistu! Jeho posledný text písaný žlčou má názov Hanebný katolík z Trnavy pokračuje v klamstvách. Pred desiatimi dňami mi venoval pozornosť článkom “Keď katolík bránij Hitlera“, kde sa pokúsil ma onálepkovať stigmou fašistu a rasistu. Jeho nenávistný pokus zneužiť utrpenie židov v koncentračných táboroch na zneváženie názorového oponenta si už povšimli aj ľudia z okolia antifašistického aktivistu pána Jána Levoslava Benčíka:

Vrátim sa ale k vášmu prípadu: ok, problém je to v tom, že niekto (Ján Parada) s mediálnym dosahom zrejme, vás dajme tomu zosmiešnil vytrhávaním vecí z kontextu.

Pánovi ateistovi Paradovi som odpovedal na rovnakej úrovni – článkom na blogu. Jeho názov “Podľa čoho poznáte zúfalého sekhumanistu? No že všade vidí fašistov.”  ho popudil viac, ako dôsledná oponentúra. Tú už nestrávil a reagoval tak ako reagoval.

Rozoberme si niektoré jeho tvrdenia.

Manipuluje s verejnou mienkou, ako keby sa držal nejakých návodov dajme tomu z príručky s príznačným názvom „Katechizmus katolíckeho klamára“ (KKK)

Ján Parada má zvláštny koníček – vymýšľa “odborné” slovné spojenia a je nimi tak nadšený, že ich začal používať v hojnom počte v nádeji, že sa stane nesmrteľným a jeho jazykové nezmysly sa stanú klišé. Katechizmus katolíckeho klamára je jeho vymyslenina a je to účelový blud. Podprahovo podsúva názor, že akýkoľvek katechizmus, predovšetkým Katechizmus katolíckej cirkvi, je knihou nehodnou úcty a čítania. Klasický tzv. osobný útok – Argumentum ad hominem.

“…spôsob, akým informuje verejnosť o svojich starostiach s ateistami, vytvára dojem, ako keby naozaj pracoval podľa nejakých smerníc a odporúčaní pre šírenie klamstiev.”

Opäť argumewntačný klam dovolávajúci sa anonymnej autority. Navyše ide o konšpiračné tvrdenie podsúvajúce názor o možnom sprisahaní a existencii akéhosi manuálu a tajných smerníc.

Šíri klamstvá podobným spôsobom, ako to robia ľudia, ktorí sa v súčasnosti nazývajú „konšpirátori“

Takže nálepky fašista a rasista na mne nedržia, skúsil pán Parada ma onálepkovať etiketou “konšpirátor”! 🙂 Má to jeden háčik. V predchádzajúcej vete sa sám usvedčil z konšpirácií. Zlodej kričí: “Chyťte zlodeja!”

Kedysi ľudia vymýšľali rôzne rozprávky pre dospelých ľudí, napríklad ako nejaký boh nechal uspať Adama, „prvého muža na svete“, a z jeho rebra vyhotovil Evu, „prvú ženu na svete“. To sú rozprávky, ktoré sú súčasťou náboženských predstáv

Argumentačné klamy – klamná analógia a nejednoznačnosť pojmov
Rozprávka je krátky prozaický, zriedkavo – veršovaný útvar, spravidla vymyslený príbeh, ktorý má za cieľ poučenie a pobavenie čitateľov alebo poslucháčov. Rozprávka má za cieľ poučenie a pobavenie čitateľov alebo poslucháčov, preto sú spravidla nadčasové a mimo konkrétny priestor… (Zdroj: Wiki)
Biblia: ” obsahuje Bohom zjavené pravdy, a že je Bohom inšpirovanou normou života a viery. Ústrednou témou samotnej Biblie je Boh a Jeho vzťah k ľuďom, k celému ľudstvu a svetu.” (Wiki)

TvojOponent na svojej stránke, kde z ľavej strany umiestnil ako svoju ikonuAdolfa Hitlera

Ján Parada má na mysli hlavičku môjho blogu Neznaboh, ktorý som tematicky venoval ateizmu. Na modrom pozadí je v strede názov blogu NEZNABOH a pod ním upresňujúce motto “Ateisti! Na slovíčko!”. Na oboch stranách sú realistické prvky. Na ľavú stranu som dal premýšľajúceho Hitlera ako zástupný symbol zdravého rozumu, o ktorom už dnes vieme, kam viedol. Na opačnej strane je detail sochy nachádzajúcej sa vedľa Dómu sv Mikuláša v Trnave. Vedľa tohoto tzv. Hrubého kostola sa nachádza najstaršia sakrálna stavba na území Trnavy – kostnica. Ten detail na mojom blogu predstavuje pominuteľnosť ľudskej slávy a poznanie preahujúce ľudské generácie. To, čo sa ľudstvu javí v istej dobe ako moderné či priamo nadčasové, sa s odstupom času môže ukázať ako nesprávne, spiatočnícke či tragické. Adolf Hitler tu reprezentuje tých, čo sa oháňajú zdravým rozumom a pohŕdajú všetkými naokolo. Pozerá akoby už z miinulosti, možno záhrobia, ale vníma večnosť myšlienok kresťanstva, proti ktorým bojoval v rámci jeho ideológie národného socializmu. Je to však potrebné vnímať iba očami, nie slovami. Je to obraz, ktorý má oslovovať podvedomie človeka.
Parada teda úmyselne zavádza, že je to moja ikona. Nie je to ikona, ale skrytý odkaz. Pre chápavých.
Parada, netrápte sa s tým! 🙂

Jeho priateľ Martin Poliačik je v šoku. Citujem:

‚Pán Sulík, som liberál a Váš volič. Po udalostiach posledných mesiacov, zavŕšeným týmto blogom už nie

… tak nemôže ísť o nikoho iného, len o Martina Poliačika, poslanca NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS).

V texte som urobil chybu a skomolil som meno pána Poláčka na Poliačika. Došlo tým k zámene mien. Či to bol niekoho úmysel alebo nie, ťežko tvrdiť a mňa to ani nezaujíma. Pritom o neho nejde – ten článok bol totiž upútavkou na blog Richarda Sulíka. Takže čitateľ po kliknutí na odkaz sa dostal priamo na originál text. Z diskusie je ale jasné, že dotyčného pána Poláčka si Poliačikom zamenili viacerí. Parada si ale vypichol len jedného – mňa. Lživo tvrdí, že išlo o úmysel poškodiť pána poslanca Poliačika.  Poliačik je tu bezvýznamná postava – o neho nešlo.
Parada robí zo somára komára. Alebo robí búrku v pohári vody. Preháňa, zavádza.

Katolík z Trnavy sám seba 24. januára 2017 opísal, že je „bezvýznamný frfloš z webu“.

S nadsázkou som prízvukoval, že nie som politik, ani kňaz, ani aktivista. Som bloger, nikto z davu, obyčajný veriaci človek s množstvom ľudských chýb a pochybení. Ako to aj uvádzam v úvode mojej apologetickej brány TvojOponent-Obrana kresťanstva.

O takýchto bezvýznamných frflošoch som sa bližšie vyjadril v článkuKonšpirácie ako nové náboženstvá. Spočiatku sú bezvýznamní ako túlavý Ježiš. Dnes nevieme posúdiť, aký význam budú mať dnešní bezvýznamní frfloši v budúcnosti. Bezvýznamným sa javil aj Adolf Hitler.
Podľa sčítania z roku 2011 je na Slovensku 3 347 277 katolíkov (členov Rímskokatolíckej cirkvi). Zatiaľ, našťastie, si katolíci nevšímajú bezvýznamného frfloša z Trnavy, ktorý používa prezývku TvojOponent. Ešte nemá na ľudí vplyv. Ale to sa môže zmeniť, tak ako sa to zmenilo pri pôvodne bezvýznamnom Hitlerovi.

Opäť argumentačný klam:
Argument poukazujúci na dôsledky.
Tvrdí, že z presvedčenia alebo teórie vyplývajú (údajne) neprijateľné dôsledky a z toho vyvodzuje, že musí byť mylná.

Katolík z Trnavy s prezývkou TvojOponent by mohol aspoň pri spovedi povedať kňazovi, že to on je ten TvojOponent. Hádam by mu kňaz dohovoril, že klamať je hriech.

Ján Parada má možnosť reagovať pod mojimi článkami. Mne to pod textami na bráne Humanisti.sk nedovolili. Ak rozpoznal v mojom článku nejaké protirečivé tvrdenie alebo nepravdu – mohol ma na to upozorniť. Neurobil tak. V skutočnosti Paradovi nejde o diskusiu, ale znevažovanie ľudí s iným ako jeho názorom. Nepravdivé tvrdenie totiž nemusí byť zákonite klamstvo, ale aj omyl. Parada to dobre vie, no vedome napísal článok tak, aby čitateľov vmanipuloval do presvedčenia, že vo svojich článkoch úmyselne klamem. Je to veľmi nehygienický prístup pána ateistu Paradu. Ostrakizuje za iný názor.

Dokáže katolík z Trnavy zahodiť svoju obľúbenú príručku? Myslím na ten jeho nešikovný „Katechizmus katolíckeho klamára“.

TvojOponent nepoužíva smernice na manipulácie s čitateľmi. Konšpiračné tvrdenia Jána Paradu už naberá znaky paranoji.

Napríklad na stránke AC24.cz uverejnili 27. januára 2017 článok Bývalý kozmonaut NASA Dr. Edgar Mitchell: Vláda vás klame, mimozemšťania zabránili vojne medzi Ruskom a USA.

Argumentačný klam: Podsunutý kvalifikujúci jazyk. Parada vnucuje názor, že moje články sú rovnakou manipuláciou s čitateľmi ako zmieňované články na konšpiračných weboch a samozrejme, každý to musí vidieť. Citujem:

Samozrejme, nezmysly by sme sa inde, v serióznych novinách, nemali dozvedieť.

Parada má pre vás jednoduchú radu – uznajte, že Parada je seriózny bloger a humanisti.sk serióznou bránou a potom musíte mu dať za pravdu, že TvojOponent je konšpirátor 🙂

Ján Parada zaštituje  svoj znevažujúci blog autoritou a tak dáva svojim klamstvám punc vysoko intelektuálnej úrovne. Hovorí sa tomu aj dovolávanie autority. Citujem:

Edmund Burke v knihe Thoughts on the Cause of the Present Discontents(Úvahy o príčinách súčasnej nespokojnosti, 3. vydanie, 1770, Londýn, tlač J. Dodsley, in Pall-Mall, na strane 106) napísal túto myšlienku:

„When bad men combine, the good must associate; else they will fall, one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle.“

V preklade:

„Keď sa zlí ľudia spájajú, aj dobrí sa musia združovať, inak zahynú, jeden po druhom, čo by bola poľutovaniahodná obeta v hanebnom boji.“

Edmund Burke vraj povedal alebo napísal aj túto vetu:

„The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.“

V preklade:

„Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič.“

Mne sa nepodarilo zistiť, či Burke naozaj niekedy vyslovil alebo niekde napísal aj túto druhú myšlienku o zlých ľuďoch v úprave so slovami „…the triumph of evil…“, ale obe myšlienky sú výstižné.

Edmund Burke, na ktorého sa Parada odvoláva, je považovaný za otca konzervativizmu 😀

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s