Aj prominentný člen o.z. Prometheus podnecuje k nenávisti voči mohamedánom

Július Voskár je bývalý učiteľ a prominentný člen o.z. Prometheus. Aj on prehliadol, že dáma, ktorá nakrútila protiislamské video, je ateistka. A tak sa zviezol na modernej a právej valiacej sa vlne verejnej diskusie o islame.

islamofobia-voskara

 

Skutočnosť, že prvá verejná diskusia na Slovensku o pálení Koránu u nás bola spustená počinom sekulárnej humanistky, si zasluhuje pozornosť. Potvrdzuje to totiž domnienku, že sekulárny humanizmus je podobne ako komunizmus alebo nacizmus extrémistickou ideológiou šíriacou nenávisť a netoleranciu.

2 thoughts on “Aj prominentný člen o.z. Prometheus podnecuje k nenávisti voči mohamedánom

 1. Som pacifista, ale svojim názorom na náboženstvá sa netajím. Teatrálne vystupovanie veriacich ani ateistov sa mi nepáčia, mali by to byť intímne záležitosti občana. Problém mladej slečny je jej individuálnym problémom, tak ako je aj môj vzťah k náboženstvám, ktorý som už niekoľkokrát prezentoval a opäť ho píšem:
  Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

  Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
  Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
  Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
  Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
  Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
  Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálne konanie sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.J. Voskár

  Like

  • Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či ateistické učenie..
   Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza o akcii a reakcii a materialistický názor, že hmota je večná, že Vesmír je večný. Keďže katolícky kňaz Le maitre túto mylnú predstavu ateistov zničil teóriou Big Bang, prišli ateisti s teóriou o večnosti hmoty v podobe energie, ktorá pulzuje a striedavo sa rozpína a zase vracia do singularity. Ateisti sa posmievajú názoru o existencii prvotného hýbateľa ako Boha a v rozpore so základnými materialistickými poučkami o zachovaní hmoty a energie nemajú problém prijať za základ ateistickej kozmológie názor, že všetko vzniklo z ničoho, bez príčiny a zmyslu, len tak. A taký názor protirečiaci zákonom akcie a reakcie, príčinnosti všetkého ako aj zákonu zachovania hmoty a energií – nazývajú racionálnym postojom. Hoci je to metafyzická viera ako hovado 😀
   Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Engels, Marx, Hitler, Napoleon, Stalin, Mao, Hodža, Castro, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: že boha nieto, že svet funguje na základe evolúcie a vodcovstva, že len najsilnejší a najpriebojnejší má evolučné právo byť na špici diktujúcim svoje názory, predstavy, ideológie. A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, prezidentov, osobnosti, géniov či generalissimov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé politické strany, politológovia, pseudoodborníci s charizmov. Vypracovali nenáboženské, ideológie, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantné poznanie okrem nich samotných a teda všetky iné ideológie a náboženstvá predstavujú podľa nich nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
   Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé politické strany, mimovládky a hnutia svojich stúpencov, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu zo sociálnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovania do súkromných záležitostí a prirodzených práv a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú ateistické predstavy a dogmy.
   Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky neveriacim človekom.
   Tí čo obhajujú ateizmus nechcú vidieť zlo, ktoré ateistické doktríny prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálne konanie je z pohľadu ateizmu len spoločenská dohoda, ktorá mnôže mať akúkoľvek podobu. A jej charakter určuje predátor, najvplyvnejší jedinec v spoločnosti zbavenej bez boha – na základe vlastného prospechu a svojvôle. Príkladmi ateistickej morálky sú nacizmus s koncentračnými tábormi, komunizmus s gulagmi alebo liberalizmus s interrupčnými klinikami. Stačí sa dohodnúť a všetko môže byť morálne, ak taká dohoda prejde.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s