Liberál Lintner podporil hazard v Bratislave

Citujem z jeho fcb:

Lubomir Lintner

18 február, 10:42 ·

 Na fb sa “rozbehla” aktívna diskusia k nerešpektovaniu petície skupiny občanov Bratislavy k zákazu hazardu na území hlavného mesta. Nedá mi k tej téme nereagovať. Nejdem rozoberať aktuálnu motiváciu tých, ktorí nepodporili petíciu, hoci letmý pohľad hovori o skupine naSMERovaných poslancov. Na druhej strane chcem konštatovať, že ten výsledok vítam. Už vlani v marci, keď ma “petičiari” pred volebnou miestnosťou oslovili som si uvedomil meno jedného z protagonistov petície p. Chromíka. Charakterizujú ho aktivity, ktoré sú spojené so slovom ZAKÁZAŤ. Predtým to boli interrupcie, teraz hazard. Vládna koalícia zasa zakáže v parlamente vizuálne pomôcky. Hoci napríklad pokiaľ sa týka tých vizuálnych pomôcok, tak tí, čo poznajú, čo je workshop, tak ani jediná prezentácia sa nezaobíde bez grafiky na slidoch alebo teraz už vlastne priamo z počítača v powerpointe. Ale zrejme koalícia si povedala, že v parlamente je to aj tak iba mlátenie prázdnej slamy, takže načo nejaká grafika či vizuálne pomôcky. Ale späť k hazardu. Takže ten ZÁKAZ mi prekáža. V Bratislave mal byť navyše celoplošný. Nepoznám jediné hlavné mesto na tejto planéte, kde by neboli herne. Tu nejde len o našincov, tu ide aj o zahraničných turistov. Zákaz raz, taký, raz onaký! Privítali sme slobodu, ale sloboda je o zodpovednosti.A tam treba hľadať aj riešenia sociálneho dopadu gemblerstva. Takže riešme tento aspekt, ale neriešme to zákazmi. A ešte ekonomika. Pri prerokovávaní tejto petície nikto z jej inicitátorov a ani primátor Nesrovnal, nepovedali, ako chcú nahradiť 3 milióny eur výpadku, ktoré išli do bratislavského rozpočtu práve z herní.

Okrem toho, čo si nikto z iniciátorov zákazu neuvedomuje, že hazard je spojený s človekom už desaťtisíce rokov. Archeologické nálezy spred 40 000 rokov dokazujú, že vtedajší človek si už vtedy rád zahral. Bola to hra, kde sa využívali objekty podobné kockám vyrobené z členkovej kosti psa alebo ovce. Kocky boli všeobecne najhranejšia hra v tej dobe, potvrdzujú to aj nálezy z Cheopsovej pyramídy v Egypte, v gréckych Thébach a aj v ruinách rímskeho mesta Pompeje. Najdôveryhodnejšie informácie o prvých kartových hrách nám poskytuje zmienka o hre podobnej pokru už v roku 969 p.n.l., keď vtedajší čínsky cisár Mu-tsung si zahral istú hru so svojou ženou na nový rok. Hazard zohral svoju rolu aj v budovaní histórie. Približne v roku 1000 p.n.l. sa králi Nórska a Švédska nevedeli dohodnúť diplomatickou ani vojenskou cestou na správe územia Hissing. Dohodli sa teda, že spor vyriešia zahraním si kociek. Nórsky kráľ po dvoch kolách hodov vyhral a územie spadlo pod správu Nórska, ktorému patrí dodnes. Tým historickým exkurzom len chcem poukázať, že zákazom hazard od človeka neodlúčime. Vzniknú iné možnosti. Hazard neprestane. Preto je lepšie to mať pod kontrolou.

Veľmi divná arguemtácia liberála.

Lintnerovi vadia zákazy. Potom by ako liberál mal byť aj proti zákazu fašizmu, zákazu vjazdu, zákazu predbiehania…

Ekonomika. Bolo teda správne zakázať otroctvo? Veď otrokári prišli o peniaze. A rovnako má výpadok z príjmu aj pasák, ktorému utečie prostitútka. A že je tu hazard desaťtisíce rokov? To je tu aj prostitúcia a vyvražďovanie.

 

Súvisiace odkazy:

https://www.postoj.sk/21376/bratislava-hlasuje-o-hazarde-aktualizujeme-

https://www.facebook.com/Hlasovali-za-hazard-v-Bratislave-1915805398655320/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s