Mienkotvorné médiá opäť šíria hoax o pápežovi

Je naozaj lepšie byť ateistom, ako tvrdí pápež František?

23.02.2017 pápež František vo svojej kázni predniesol, citujem:

Co je to pohoršení? Pohoršení znamená říkat jedno a dělat druhé, tedy obojaký život. Dvojakost ve všem. Někdo říká: »Jsem silně katolicky založený. Chodím na mši, patřím k tomu či onomu sdružení…« Můj život však není křesťanský, nedávám spravedlivou mzdu zaměstnancům, sdírám lidi, dělám nečisté obchody, recykluji peníze… vedu dvojaký život. Mnozí katolíci jsou takoví a působí tak pohoršení. Kolikrát jen jsme ve svém okolí, ve čtvrti slyšeli říkat: »Než být takovýmto katolíkem, tak to je lepší být ateistou«. Toto je pohoršení, které ničí a sráží dolů. Děje se tak denně, stačí sledovat televizní noviny nebo číst tisk. Noviny podávají spoustu skandálů a dělají skandálům velkou reklamu. A skandály působí destrukci.

Ako vidíme, pápež netvrdí, že je lepšie byť ateistom ako pokryteckým katolíkom, ako sa nám to snažia predniesť médiá. Hovorí, že takéto úsudky majú často iní ľudia, keď sú konfrontovaní s pokryteckými katolíkmi. Čo následne nevedie k obráteniu ateistov…(Citát z brány Hlavných správ, ktoré mnohí považujú za portál šíriaci dezinformácie. Nona tomto príklade je vidieť, že dezinformácie šíria rôzne iné médiá vypĺňajúce mediálny priestor a tešiace sa z nálepky sekulárne).

Brána Dobré noviny použila zavádzajúci titulok:

Radšej byť ateistom, než pokryteckým katolíkom, myslí si pápež František

A do článku vložila zavádzajúcu koláž, ku ktorej autorstvu sa aj hlási:

hoax-dobre-noviny

Podobne zavádzajúci titulok uverejnili aj Webnoviny. Citujem:

Lepšie byť ateistom než pokryteckým katolíkom, vraví pápež

A pokračovali manipulovatívne upraveným citátom:

Koľkokrát sme už počuli ľudí hovoriť: ‘Ak toto má byť katolík, potom je lepšie byť ateistom’,” uviedol pápež na súkromnej omši vo svojom sídle.

Webnoviny vynechali nasledujúcu časť, ktorá jeho výrok posúva do úplne inej významovej roviny:

Citujem z brány Radio Vatikán:

Toto je pohoršení, které ničí a sráží dolů. Děje se tak denně, stačí sledovat televizní noviny nebo číst tisk. Noviny podávají spoustu skandálů a dělají skandálům velkou reklamu. A skandály působí destrukci.

Ukážka vplyvu hoaxu na sekulárnych čitateľov:

konečne normálny (Neregistrovaný)
pápež.Pokrytcov medzi katolíkmi je 95%,ktorí slepo veria tomu,čo im farári kážu. Ver a budeš spasený. Ale jeden z apoštolov povedal,že viera-to sú činy.A ešte jednu vec nevedia katolíci. Keď spáchaš 2x ten istý hriech,farár ti ho už nemôže odpustiť,rozhodovať sa bude o tebe pri poslednom súde.
tak (Neregistrovaný)
tieto slova by som od papeza nikdy necakal.alebo ved nech upozornuje na pokryt.katolikov alebo nech povia aj všetci farari ako sa byval.komunisti zacali prežehnavat a zacali chodit do kostola,preco papež nehovori ako su prenasledovani krestania vo svete.hovori o utrpeni ludi krajin kde je vojna ,chudoba a co chudoba vo vychodnej Europe alebo chudoba v azii kde je budhizmus .
vsetci (Neregistrovaný) su deti božie .
pokrytecký ateista (Neregistrovaný)
Papá, a čo s pokryteckým ateistom?
mozno (Neregistrovaný)

Sa dockame ze povie netreba byt katolikom

a tak (Neregistrovaný)
gender Fero konečne vyšiel z farbou von-on,tvrdý ateista sa dal zvoliť za vrchného politruka v tej tmárskej S.R.O. len a len preto,aby ju zrušil a všetkými svojimi výrokmi a konaním na tom tvrdo maká a je zaujímavé,že takéhoto neznaboha ešte neodstrelil nejaký skutočný veriaci,proti ktorím tak tvrdo tento argentínsky buznamilovník bojuje dňom i nocou
Vesna (Neregistrovaný)
Aká neočakávaná sebakritika od papá Ferka. On predsa vie o najvrchnejšom pokryteckom katolíkovi najviac. Nemyslela som si, že by zvrhlíka Borgiu na pápežskom stolci niekto mohol prekonať. A ajhľa! Stalo sa a papá Ferka už asi neprekoná nikto. Borgia aspoň nerozkladal katolícku cirkev a nevydával bezbranné poslušné veriace ovečky do spárov islamskej militantnej doktríny.
AnalSuchánek (Neregistrovaný)
My máme inú skúsenosť ako “pápa” Feri: Lepšie je byť úžerníkom a potom robiť trebárs aj anjela na Hradnom vŕšku!
Rovnako závádza aj brána HN, ktorá nedávno zneprístupnila sekciu blogov a umožnila blogovať len TOP blogerom ako pán Kňažko alebo pán Mihál. Bána HN má so slobodou slova problémy už dávnejšie. Teda presnejšie správcovia HN brány hrubo porušujú slobodu slova a cenzúrujú príspevky. Jedným zo zakázaných blogerov bol a je pán Seman. ateista, ktorý pravdivo informoval o sekte jehovistov (mimochodom na čele ktorej je na Slovensku eštébák). Citujem:
Podobne ako Webnoviny aj HNonline.sk oklieštili výrok pápeža do podoby, kedy bol posunutý jeho význam tak, aby pobúril čitateľa.
Nikoho asi neprekvapím citátom nadpisu z brány Pluska, ktorá patrí medzi top-suterén na slovenskom mediálnom trhu:
Pápež František opäť šokuje: Odvážnym vyhlásením zaskočil aj ateistov!
Podobný zavádzajúci text zverejnila aj brána Noviny.sk. Portál Parlamentné listy: Slová pápeža, po ktorých mnohým spadne sánka: Lepšie byť ateistom než pokryteckým veriacim. Brána aktualne-spravy.eu: Lepšie byť ateistom než pokryteckým katolíkom, vraví pápež. TVNoviny: Zásadné vyhlásenie pápeža Františka: Lepšie byť ateistom než pokryteckým veriacim … A tak by sme mohli pokračovať ajajajáj…
Aj bloger marianno z Pravdy uvádza vec na pravú mieru:
Britský Guardian, Independent,  americký Washington Post, agentúra Reuters , atď. Mimochodom, všetky tieto a ďalšie médiá, ktoré sa k tomu pridajú, sa tak oficiálne začleňujú do gangu, platformy ,,fake news“, proti ktorej tak urputne, pokrytecky bojujú.
Portál komunity bojovných ateistov nezostal nič dĺžny povesti komunity ľudí plných nenávisti voči katolicizmu a rovnako šíri hoax živený bulvárom. Na prekvapenie zdieľaním príspevku tzv. teológa Miroslava Kocúra. Keby len tak tento “kocúrik” vedel, že sa dostal na portál komunity vyzývajúcej k vraždeniu kňazov…
ateistisk-hoax-o-papezovi
Podráždený Kocúr nezostal tiež dĺžny svoje podráždenej povahy a podráždene reagoval na poznámku, že šíri hoax:
Pan novinar neprekruca, ale rozumiem, ze sa to zle cita: Parole chiare che riportano ognuno alla vita di tutti giorni: «Quante volte abbiamo sentito», ha aggiunto Francesco, «nel quartiere e in altre parti: “Ma per essere cattolico come quello, meglio essere ateo”. È quello, lo scandalo», che «distrugge», che «butta giù». E «questo succede tutti i giorni: basta vedere il telegiornale o guardare i giornali. Sui giornali ci sono tanti scandali, e anche c’è la grande pubblicità degli scandali. E con gli scandali si distrugge». A ano, mozeme riesit kolko je statisticky formalnych katolikov, ktori konajü tak ako to vystavuje kritike Frantisek. Tak to mozeme kvantifikovat v duchu vyrokovej logiky. Kazdy formalisticky a povrchny katolik by mal skör byt ateistom. Teda ak to, co vystavuje ako katolik na obdiv – formalne clenstvo v cirkvi a isty subor ukonov, ktore povazuje za katolicke – prestane robit a teda by sa mal stat radsej ateistom – mal by “prestat chodit do kostola”. lebo je lepsie nechodit do kostola ako tam chodit a zit dvojitym zivotom. do akej miery chcel Frantisek tymto vyrokom motivovat krestanov k uprimnemu zivotu podla ich viery a do akej miery ich vyzval aby sa z nich stali ateisti je asi trochu mimo. A preto je fakt lepsie byt ateistom ako takymto krestanom. A je prekrucanim Frantiskovho pososlstva obvinit novinarov z prekrucania vyrokov. Lebo je lepsie byt dobry clovek ako zly…
 Včera o 10:39

Svojej povesti nezostala dĺžna ani spoločnosť Prometheus, združenie slovenských eštébákov. I keď ono samo sa definuje ako združenie slovenských ateistov. Len slovenskí ateisti ním opovrhujú. Odkaz je z ich fcb a je zdieľaným odkazom z novinky.cz

hoax-prometheus-papez-ateisti

Ateisti sa tešia predčasne. Skutočnosť, že je lepšie byť ateistom, ak sa človek, aj katolík, správa ako neznaboh, je dôkazom, že medzi ateistami je také správanie úplne bežné. Lebo v komunite katolíkov a cirkvi je také správanie hriechom. Kocúr sa mýli, ak tvrdí, že taký katolík by vôbec nemal chodiť do kostola. Cirkev je totiž spoločenstvo veriacich a hriešnych ľudí. Nie dokonalých. Prekonať hriech, i častokrát si ho len uvedomiť, je nesmierne ťažké. A ťažšie je konať skutky nápravy a povedať to povestné – prepáč, ospravedlňujem sa. Pápež mobilizuje silu vo veriacich, aby nachádzali odvahu opustiť hriech a žiť v súlade s ideálom kresťanstva. Ten ideál je nedosiahnuteľný, no napriek tomu je hodné sa o to smerovanie uchádzať a nezísť z cesty tak, ako k tomu vyzýva akýsi poblúdený kocúrik a bulvár médií.

Zdá sa, že portál Hlavné správy je považovaný za propagandistický a dezinformačný kanál predovšetkým preto, že ponúka čiateľom iný pohľad na mainstream zarábajúci na hlúposti dôverčivých čitateľov. Pristihnutie mainstreamu pri klamstve je fakt, ktorý toto médium robí v očiach čitateľa nedôveryhodným.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s