Ohováranie Jána Čarnogurského sekulárnymi humanistami je konečne trestné

Pán Ján Čarnogurský sa odvážne hlási k Rímsko-katolíckej cirkvi. Za svoje politické postoje bol prenasledovaný a súdený. V roku 1989 ako väzeň svedomia sa dostal na slobodu a o niekoľko dní bol už šéfom svojich väzniteľov. Ján Čarnogurský bol ikonou Novembra 1989 aj boja proti mečiarizmu. neúspešne kandidoval na prezidenta Slovenskej republiky, bol predsedom vlády a dnes sa opäť aktívne zasadzuje za slobodu slova a suverenitu našej krajiny. Pacifista. mierotvorca, antikomunista, demokrat. To, že nie je antikomunistický extrémista, dokazuje aj jeho vyvážený vzťah a postoj k bývalému prezidentovi Husákovi. Napr. v článku Husák bol húževnatý bojovník.

Svojimi postojmi mnohokrát dráždi, provokuje. No v každom prípade jeho názory nemožno odbiť alebo prehliadať. Sú to postoje racionálneho mysliaceho človeka. Aj preto, že mu ateisti a politickí nepriatelia nevedia oponovať, skúšajú to intrigami a ohováračskými kampaňami. Klebetami, dnes moderne sa tieto verejne šírené a zdieľané klamstvá poškodzujúce vybrané cieľové osoby nazývajú hoaxy.

Pán Čarnogurský má svoju internetovú stránku, akože inak nazvanú po ňom – Ján Čarnogurský.

V roku 2012 na nej uviedol podrobnosti týkajúce sa klamstva p jeho rodine, ktorej cieľom je jeho zneváženie. Článok sa volá “Vrany sa zlietajú“:

V textoch kolujúcich na internete sa objavuje aj tvrdenie, že naša matka Kristína bola neverná svojmu manželovi, nášmu otcovi s Gustávom Husákom a dokonca že mojím otcom je Gustáv Husák. Samotné toto tvrdenie môže pochádzať iba od primitívneho autora. Aj primitívny autor však toto tvrdí anonymne a neodváži sa zverejniť svoje meno a adresu. Vlastne by bolo možné kývnuť rukou nad takými tvrdeniami. Sú ľudia, ktorí sa takto ukájajú, nuž čo s nimi. Ale takéto tvrdenia urážajú česť mojej matky. Naša matka porodila päť detí, starala sa o nás, keď otec bol vo väzení. Všetci sme dostali vysokoškolské vzdelanie. Bola nášmu otcovi vernou manželkou a nám všetkým celoživotnou oporou. Tvrdenia na internete urážajú jej česť a preto nad nimi nekývnem iba rukou. Vyzývam autora týchto tvrdení, nech oznámi svoje meno a adresu. Ak svojim tvrdeniam verí, nemá sa čoho báť. Ale oznamujem mu, že podám proti nemu žalobu o ochranu dobrého mena mojej matky a budem požadovať veľa peňazí. Aj keby súdne konanie trvalo dlho, autor tvrdení ho prehrá a súd ho odsúdi na vysokú náhradu. Až do smrti bude potom žiť iba zo životného minima, pretože všetko ostané mu strhne exekútor. Budem strážiť, aby mu exekútor neodpustil ani cent. Tak nech sa prihlási.

Článok pochádza z 21.06.2012. O pár dní neskôr diskutér s nickom Furrst-Hron hoax šíri na blogovisku Pravdy – 06.07.2012. Je zaujímavé, že blogovisko Pravdy ponecháva takéto klebety ako príspevky v súlade s pravidlami diskusie, hoci ja som na blogovisku prišiel o všetky komentáre aj o tri samostatné blogy. V mojich komentároch a ani textoch neboli urážky a ani osobné útoky. Citujem anonymného blogera s hoaxom o pánovi Čarnogurskom:

Zaujimave citanie…Sudruzka Frnova je to Bullshit ????
ján čarnogurský je husákov syn! je to mladý husák!
v roku 1943, keď nemci prehrali bitku pri stalingrade, bolo jasné, že ťahajú za kratší koniec a prehrajú. /komunisti na slovensku mali dobré vzťahy s HSĽS preto vedenie KSS tu nebolo zlikvidované ako v čechách, dokonca boli pozvaní na zájazd ” s wehrmachtom” na dobyté časti ukrajiny aj husák ,aj šmidke, aj novomestský, aj clementis, a za tieto priateľské vzťahy s HSĽS boli vlastne po vojne väznení a popravovaní. tie ich dišputy s čatlošom a šaňom machom sa konávali v bývalej kaviarni štefánka v BA./ v tejto dobe išla kristína čarnogurská, ktorá vtedy už mala syna ivana s vtedajším poslancom NR a arizátorom paľom čarnogurským, orodovať za svojho muža, aby pokiaľ prehrajú vojnu nebol odvlečený na sibír a ich rodina perzekvovaná, ale aby ich komanči chránili tak, ako gardisti komančov dovtedy. husák starý žid a kanec, sľúbil, že to vybaví, ale musí mu podržat …keďže kristína dovtedy obrezaného ešte nemala, súhlasila s týmto pre obox výhodným obxodom a z tohto spojenia vznikol 1.1.1944 syn ján. preto je vlastne položid a pologardista vo svojej podstate však iluminát s neskrotnou túžbou ovládať a manipulovať! jeho papierový otec pavol, keď sa dozvedel, že vyxoval žida, tj 1992 sa obesil.preto vlastne majetok v trenčianskej “židovskej uličke” /v tom čase bolo v tn 22 tis. obyvateľov, z toho pred deportáciami 4 000 židov”/sa dnes po reštitúciax naxádza café u JÁNA, a vpodstate väčšinu týx reštituovanýx budov vlastní ján= husákov vnuk! tieto majetky hoci boli arizované, týmto spôsobom aj tak ostali v židovskýx rukáx! preto sa v reštitúciax neišlo pred rok 1948! preto je husákov vnuk v spojení s hrbáčkom sis-mafia a mal byť zabitý nájomným vrahom, ktorého si najal tobiáš loyka vlastník rašeliny quido dokedy ho o to nepripravili/ hodnota náleziska cca 11 mld SK/. preto bez probémov získal aqapark tatralandia v exekučnom konaní,
Fürst-Hron

A vzápätí mu pritakáva akási AnkaF s avatarom v duchu komunizmu:

Samozrejme, že Viem, pán F.H., o hlasoch z Čiech, ktoré tvrdia, že pán Čarnogurský je synom Gustáva Husáka. Neexistujú však žiadne podklady pre toto tvrdenie. Je to len tvrdenie.

Zlomyseľnú klebetu šíria na nete rôzni debatníci. Napríklad na Topkách akýsi senkovic:

Aj aj som čítal spomienky nejakého vedúceho redaktora slov. novín, že JUDr. Ján Čarnogurský je synom G. Husáka. Malo sa to stať, keď bol starý Čarnogurák v base a G. Husák ho u manželky mal “zaskočiť”. Je to pravda, vie to nieklto potvrdiť ?

A nick AndreTab mu rovnako pritakáva v pozícii hodnoverného svedka – zaiste samozvaného:

je to fakt, a preto aj mohli “nepriatelia” rezimu, Carnogurskovci, vystudovat vysoke skoly, a posobit v zahranici…

V roku 2016 túto zlomyseľnú klebetu šíril aj ateista z portálu Humanisti. Nezeverejním jeho pravé meno. Stačí len jeho internetový nick – Lemmy:

Čo hovoríš na to, čo sa o Čarnogurskom píše: „…rodina Čarnogurských, pôvodní židovskí privandrovalci z Poľska, ktorí pred usídlením v Malej Frankovej konvertovali na rímsko-katolícku vieru.“ „Pavol Čarnogurský bol ako poslanec Slovenského snemu tak vyťažovaný deponovaním cenností a židovských majetkov, že ich rodinný priateľ Gustáv Husák (Čechmi vyhlásený za buržoázneho nacionalistu a väznený za presadzovanie autonómie Slovenska) ho v neprítomnosti zastúpil v manželských povinnostiach a k synom Ivanovi a Pavlovi mu splodil ich brata Jána.“

Upozornil som ho, že sa dopúšťa ohovárania zo zlomyseľných pohnútok. No ako to už s ateistami chodí, reagoval povýšenecky a podráždene:

Ach, aký si ty len hlúpy človek. Už dávno je to na rôznych weboch, tak nerob zo seba hlupáka.
komentare.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
disqus.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
sport5.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Kto z tých, čo to napísali, boli nejako postihnutí? A kto podal na teba žalobu za ohováranie Rastislava Škodu? Nikto!!! Tak sa preber z toho šoku!   Ty si len taký slizký katolícky had, nič viac. Keď ty ohováraš, rozširuješ špinu o druhých, tak je to podľa teba OK, ale keď sa ťa niečo opýtal, a šliapnem na tvoje slepé kuracie oko, tak hneď útočíš ako tvoj ideologický kolega, katolík Kotleba, ktorý ďakuje bohu za to, že sa dostal do parlamentu. Ale ty mlčíš! Lebo ste jedna banda!

Lemmy si však uvedomil riziko možného súdneho postihu a možných povedzme to jemne – finančných ťažkostí a tak o pár mesiacov neskôr nakoniec tento hoax verejne odsúdil. Text sa nachádza na bráne Humanisti.sk, má názov  “Konšpiračné bludy: Bill Clinton je syn Winthropa Rockefellera a Mark Zuckerberg je vnuk Davida Rockefellera

Nie je to žiadna novosť, vymýšľať si o ľuďoch klamstvá. Máme podobný nechutný prípad aj na Slovensku, keď nejakí anonymní diskutujúci, napríklad niekto s časťou IP adresy 178.40.22…, Petrick alebo Rexzákerne ohovárali Jána Čarnogurského, že jeho otcom je Gustáv Husák.

Nasleduje citát z článku Jána Čarnogurského “Vrany sa zlietajú“, ktorý končí výzvou Jána Čarnogurského, aby sa títo podliaci prihlásili. Citujem opäť Lemmyho:

Neprihlásia sa. Podliaci, bezcharakterní a zákerní ľudia sa vyžívajú v anonymite. Len tá im umožňuje páchať zločiny podobne, ako sa páchajú zločiny pri davových psychózach, v dave.

Píše sa rok 2017 a príbeh má pokračovanie. Citujem z fcb pána Čarnogurského:

Rudolf Vasky a Martin Daňo ma náhodne stretli pred súdom v Bratislave a mali tému. Na svojom internete zmontovali takmer dvojhodinovú reláciu o rodine Čarnogurských. Začalo to starou pesničkou o Husákovi ako o mojom otcovi, potom o mojom skutočnom otcovi že organizoval vraždenie Židov a habanie ich majetku , o mojom bratovi. Viaceré údaje čerpali z článkov v Rudom práve – Pravde z februára 1988, keď ma komunisti chceli očierniť – cez môjho otca – pred Sviečkovou manifestáciou. Vtedy všetci poprední českí disidenti, na čele s Václavom Havlom, poslali otcovi solidarizačný list.
Podobné klamstvá uverejnil denník Práca dňa 9. januára 1991. Otec podal proti denníku aj proti podpísanému autorovi žalobu o poškodzovanie dobrého mena. Súd sa ťahal dlho, ale v roku 1995 Okresný aj Krajský súd v Bratislave zaviazali Prácu aj autora Alfréda Béma ospravedlniť sa a Béma zaviazali zaplatiť nemajetkovú ujmu 50 000.- Sk.
Na odvolacom pojednávaní Bém povedal, že článok bol nepravdivý a prosil nás, aby sme mu odpustili zaplatenie 50 000.- Sk. Zaplatenie sme mu odpustili. Denník Práca uverejnil ospravedlnenie dňa 26. júna 1995. Píše sa v ňom okrem iného : „ ….ukázalo sa, že listy, týkajúce sa skutkových tvrdení ohľadne p. Pavla Čarnogurského sú nepravdivé a sledovali zneváženie jeho mena a jeho osoby v očiach verejnosti…“
Denník Práca je v archíve Univerzitnej knižnice v Bratislave.
Link na list českých disidentov a na ospravedlnenie v Práci pripájam :
http://jancarnogursky.sk/clanky/122/vrany-sa-zlietavaju-i
Vaský a Daňo preberajú ŠtB-ácke praktiky. Za komunizmu sa ŠtB snažila dehonestovať svojich odporcov tým, že rozširovala o nich klamstvá, aby ich vo verejnosti očiernili. O Václavovi Havlovi vtedy noviny písali, ako spolupracoval jeho otec za vojny s nacistami, Ludvíkovi Vaculíkovi (autorovi manifestu Dvetisíc slov) pri domovej prehliadke zhabali súkromné fotografie a potom ich uverejňovali s dehonestujúcim textom a ďalšie podobné. Video s klamstvami starého muža o mojom otcovi sa objavilo na internete, keď som kandidoval za prezidenta. Vtedy som tomu nevenoval pozornosť a urobil som chybu.
Proti všetkým zúčastneným na videu podniknem právne kroky, ale nebudem ich oznamovať dopredu. Peter Osuský dal Vaskému facku a prokuratúra Vaského sťažnosť zamietla. Žiaľ, neviem, či sa mi Vaský dostane na dosah ruky.
Takže tak.

Martin Daňo reagoval:

Martin DanoKrasne nieco – Carnogursky pise…. Tesime sa, ze Carnogursky poda na nas s Vaskym zalobu – konecne v case, ked jeho moc uz . Teraz sa pred sudom ukazu uplne ine fakty ako vtedy ked ovladal Slovensko. Pravna prax podobne pripady pozna 🙂 vid Kauza advokat Blaha vs Novy cas v kauze Duckeho zmenky 🙂 sud nie je viazany predch rozsudkami. Blaha najprv vyhral a potom pre to iste prehral v spore s exministerkou Petrikovou, ktora kauzu opatovne vytiahla v Narodnej rade 🙂to bude parada vyjrat nad Carnogurskym – hoc iba raz aj ked predpokladame, ze ziadnu zalobu nikdy nepoda 🙂
Martin DanoPan Carnogursky – poslite nam rozsudky na info@tskzetak.sk alebo ich zverejnite tu

Sebavedomie Daňa je väčšie ako zmysel pre slušnosť:

Martin DanoTak ešte môžem písať sem, tak skpírujem: “Doktor Čarnogurský hľadá môj dátum narodenia – už na mňa chystá žalobu ten starý “ŠTBák” 🙂 Pošlite mu, že som ssa narodil 4.11.1976, moj telefon +421903638012, martin@martindano.com a sud mi moze dorucovat elektronicke predvolanky, lebo som si to aktivoval este pred dvoma rokmi. Aj dnes mi policajti dorucili elektronicku postu do schranky 🙂 A že sa všetci tešíme ako vyspovedáme celú Čarnogurskú rodinu a pár židovských rodín mu napíšte tiež a že možno aj iné veci bude musieť podstúpiť 🙂 Na historický súdny proces (dúfame, že deduško vydrží) sa tešia už aj naši advokáti p.s. čo sa týka vaského – údaje ma na stránke www.rudovasky.com

Tu sa na scénu vracia náš známy klebetník Lemmy z portálu Humanisti a referuje o súdnom rozsudku za ohováranie pána Čarnogurského. V tejto chvíli si ateista Lemmy už konečne uvedomil, že klebetenie má svoje hranice a postihnuteľné nie je len vyhrážanie sa. Citujem:

K článku: Konšpiračné bludy: Bill Clinton je syn Winthropa Rockefellera a Mark Zuckerberg je vnuk Davida Rockefellera.
V článku som spomenul aj zákerné ohováranie Jána Čarnogurského. Nedávno toto ohováranie zneužili proti Čarnogurskému aj Martin Daňo, ktorý neúspešne kandidoval na primátora mesta Humenné a Rudolf Vaský, známy podnecovaním na vraždenie ľudí (politikov).
Padlo asi prvé rozhodnutie v tejto veci.
Rozsudok Okresného súdu Bratislava 1 (12C 7/2017-34) zo 14. 2. 2017 o vymazaní relácie „Takže tak! Husákov syn Čarnogurský, Opitá sudkyňa vs GINN vs Daňo vs Vaský“

GINN napísal(a):

UZNESENIE

Okresný súd Bratislava I v právnej veci navrhovateľa: Ján Čarnogurský, proti odporcom: 1) GINN.PRESS, IČO 42414075, 2) Martin Daňo, 3) Rudolf Vaský, o nariadenie neodkladného opatrenia, takto rozhodol:

Súd nariaďuje toto neodkladné opatrenie:

Odporcovia v 1., 2. a 3. rade sú povinní odstrániť video „Opitá sudkyňa a Husákov syn“ z webového sídla www.takzetak.sk a odstrániť toto video zo sociálnej siete YouTube do troch dní od obdržania neodkladného opatrenia.

Odporcovia v 1., 2., a 3. rade sú povinní spoločne a nerozdielne zaplatiť navrhovateľovi náhradu trov konania v celom rozsahu.

Gratulujem pánovi Čarnogurskému k víťazstvu nad lžou a nenávisťou.

Aktualizácia 04032017:
Po uverejnení textu uznesenia o povinnosti odstrániť urážlivé video s youtube sa priaznivci pánov Daňa a Vaského uchýlili nie len k vulgárnym komentárom a vyhrážkam, ale zašli tak ďaleko, že si opakovane vytvorili falošný FB profil s mojím menom a fotografiou. Pod touto falošnou identitou pridávajú na mojej FB stránke komentáre, ktorými urážajú nie len mňa, mojich rodičov a moju rodinu, ale aj sledovateľov mojich stránok, ktorí vyjadrujú svoje názory slušne a kultivovane. Všetkým tým, ktorých títo “ľudia” atakovali a urazili sa za toto nedorozumenie ospravedlňujem. Po páde komunizmu sme všetci súčasťou nasledujúceho zápasu proti tým, ktorí spievajú „Č-S-S-R obnovíme“ a chcú tak urobiť roxorovými tyčami. Vyhráme aj tento zápas.

Aktualizácia 25,04,2017:
Martin Daňo ma predbehol, keď oznámil, že exekútor mu zablokoval účty. Áno a je to takže tak. Súd uložil GINN.Pressu, Daňovi a Vaskému stiahnuť z internetu video Opitá sudkyňa a Husákov syn. Oni to dobrovoľne neurobili tak som odovzdal vec exekútorovi. Zvolil som exekútora, ktorý s nimi už mal skúsenosť. Video nestiahli ani na výzvu exekútora preto on im bude ukladať pokuty. Pokuty idú v prospech štátu. Aby sa nemohli vyhýbať ich plateniu, exekútor im zablokoval účty. Teraz čítajte dobre. Zablokoval aj účet GINN Pressu, na ktorý zbierajú dobrovoľné príspevky vo svoj prospech. Takže tí, ktorí im odteraz budú posielať peniaze, nech vedia, že ich peniaze exekútor použije na platenie pokút za Daňa a GINN Press. Za Vaského zatiaľ nie, pretože on má trvalé bydlisko v USA a súd mu musí doručovať zásielky do USA. Ale veď na Vaského to počká. Daňovi ku štyrom doterajším exekúciám pribudne piata. Opäť pripomínam, že týmto to nekončí.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s