Bude ateistka Hanka Fábryová tiež stíhaná štátnou akciovkou za extrémizmus?

Zdá sa, že prenasledovanie ľudí za názor naberá na obrátkach a dosahuje groteskné formy aj rozmery. Pripomeňme si výroky poslancov za stranu ĽSNS, pre ktoré majú problém:

Stanislav Mizík (ĽSNS)
Pani ministerka je v klube priateľov Izraela, to je štátu, ktorý vznikol terorom extrémistických skupín.

Pán Dostál nosí židovskú hviezdu toho istého štátu, ktorý predvádza extrémistickú politiku voči Palestínčanom, a tým ich vháňa do osídel moslimských extrémistov.

Každý normálny Európan, kresťan či ateista, musí mať strach pred satansko-pedofilným dielom diabla, to je islamským náboženstvom. (Z rozpravy o návrhoch zákonov ministerky Lucie Žitňanskej)

Milan Mazurek (ĽSNS)
Pani ministerka s vašou láskou k Izraelu. Nie je Izrael štátom, kde ešte stále legálne a reálne existuje apartheid? … Palestínec v Izraeli nie je rovnocenný k Židom. A pán Dostál, hovorili ste o konšpiračných teóriách a fašistickom zákone, a označovaniu zahraničný agent. Potom vláda Spojených štátov amerických a vláda štátu Izrael, ktorý je vám tak blízky, sú fašistické a konšpiračné. (Z rozpravy o návrhoch zákonov ministerky Lucie Žitňanskej)

V žiadnom ich výroku nieto myšlienky, za ktorý by mali byť odsúdení. Ostrakizovaním kotlebovcov za každú cenu, dokonca aj za vymyslený antisemitizmus, dosiahnete iba nárast ich preferencií. Kotlebovci v súčasnosti – ako politická strana – spĺňajú kritériá demokratickej strany, ich výroky nie sú žalovateľné a ak ich niekto za ich nežalovateľné výroky žaluje, de facto im nahráva voličov. Tí totiž majú sklony sympatizovať s prenasledovanými. Najmä nespravodlivo prenasledovanými – politickými oponentmi. Toto naháňanie čarodejníc viedlo ku kotlebofóbii, chorobnej nenávisti, podporovanej ľavicovými, marxistickými aj pravicovými liberálnymi politikmi. Túto prehnanú nenávisť podporujú mienkotvorné médiá a aj náš prezident Ticho. Výsledkom je nárast sympatií.

Citujem z fcb profilu ateistky slečny Fábryovej:

Moj priatel Kamil Kandalaft uz roky trpezlivo vysvetluje (na fb niekedy aj netrpezlivo, co chapem:)): “Rozkazom číslo 2 zakázali pod hrozbou až trojročného väzenia presunúť akékoľvek zviera či rastlinu mimo Západný breh. Rozkaz číslo 50 zakázal dovoz alebo publikovanie novín bez povolenia úradníka určeného miestnym veliteľom. Rozkaz 101 zakázal zhromaždenia viac ako desiatich ľudí bez armádou povolenej žiadosti s menným zoznamom účastníkov. Zavádzal tiež inštitút „cenzora“ a na jeho základe bolo zakazované aj mávanie palestínskou vlajkou. Rozkaz 158 stanovuje, že každá studňa, postavená bez povolenia miestneho veliteľa, bude skonfiškovaná. Rozkazy 818, 1015 a 1039 regulujú pestovanie okrasných rastlín Palestínčanmi, zakazujú sadenie ovocných stromov a niektorých druhov zeleniny bez izraelského povolenia.”

hana-fabry-status

http://poleblog.sk/stat-uplatnujuci-vojensku-diktaturu-nie-demokraciou/

Ak tie nevinné výroky kotlebovcov na adresu Izraela si zasluhujú trestanie, ako naložíte s názorom tejto ľavicovej aktivistky? Lebo ak sú výroky kotlebovcov antisemitizmom, tak antisemitizmom je aj status tejto dámy.
Ak to takto pôjde ďalej, tak tu nielenže stratíme akúkoľvek slobodu prejavu, ale budeme chcieť byť všetci fašistami a extrémistami – lebo sa ukazuje, že fašistami sú dnes predovšetkým ľudia normálni, premýšľajúci a uvažujúci.

Nemožno z Izraela urobiť posvätnú kravu, ktorú nemožno pranierovať. Prejavom záujmu priateľa je práve vecná a slušná kritika. Ak je čosi na štáte židovskom zlé, nemôže byť prejavom nenávisti na toto zlo poukazovať. A to ani v tom prípade, ak na to poukazujú kotlebovci.

Nie, nie som volič kotlebovcov. Mám na to dôvod. Táto strana naviazala na seba temné sily, ktoré pestujú v sebe myšlienky nenávisti voči iným ľuďom. No vytesnenie týchto pánov z ĽSNS bolo to najhoršie politické rozhodnutie, počínajúc ateistom Chmelárom cez nášho prezidenta Kisku až končiac…vlastne stále nekončiac. Začali ste ľudí vychovávať k udavačstvu, namiesto toho, aby ste pestovali kultúru dialógu. Namiesto dialógu pretláčate cenzúru, nálepkovanie, kontrolu nad tým, čo si ľudia majú myslieť.

V mnohých veciach s Hanou Fábry nesúhlasím. No jej názory majú hlavu aj pätu a premýšľam nad nimi. Hana Fábry nie je fašistka a výroky kotlebovcov – tie citované – rovnako spĺňajú kritériá slobody slova. To, čo musí desiť každého slobodomyselného človeka, je šírenie strachu za prejavený názor. A to už fašizmus je.

Tiež si prečítajte: http://www.jetotak.sk/ludskeprava/izrael-cez-ruzove-okuliare

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s