Multikulti verzus sekularizmus

Ateisti sa hrdia tým, že chcú sekulárnu spoločnosť.
Logickým dôsledkom sekularizmu je multikultúrna spoločnosť.
A ateisti tomu prikyvujú, že áno.
No naraz multikulturalistom prekáža nosenie burky alebo krížikov, turbanov, vyučovanie náboženstva a podobne. Sekulárni humanisti nechápu, o čom je multikultúrna spoločnosť. Je o tom, že každý občan má právo vyznávať svoju kultúru a prípadný uvoľnený kultúrny priestor obsadzovať na základe evolučných princípov. Bez použitia násilia. Každý jednotlivec aj skupina má právo vyjadrovať svoj názor slovom, obrazom alebo aj obliekaním. Je to prejavenie názoru.
Sekulárni humanisti nemajú právo zasahovať do obliekania študentov na školách – je to totiž prejav vyjadrenia určitých hodnôt a názorov, na čo študenti majú právo.
S multikultúrnou spoločnosťou prichádza aj rozmanitosť názorov na sexualitu a spolužitie. Ak sa multikultúrna spoločnosť hlási k rozmanitosti, táto rozmanitosť musí byť odrazená aj v zákonoch. Ak napr. islam má mnohoženstvo – multikultúrna spoločnosť to musí rešpektovať a dovoliť ho.
A sekularisti nesmú proti tomu namietať – je to mimo sféry ich dosahu. V multikulturnej spoločnosti musia byť dovolené všetky možné pohľady na vstup do manželstva, vrátane detských sobášov – lebo sú to kultúry, kde je to normálne a bežné a sekularistov do toho nič nie je.
Burky nesmu na školách zakazovať. Rovnako moslimovia maju pravo na modlitebne – ak chce byť západná civilizácia multikulturna – musí táto multikulturna spoločnosť zohľadniť nároky na modlitebne na školách. Moslim má mať právo na modlenie 5x denne a multikulturna spoločnosť mu to musí umožniť a sekulárnych humanistov do toho nič nie je – majú na to právo a je to odlúčené od štátu.
Multikulturna spoločnosť prinesie viac pracovných síl – napríklad moslimovia požadujú osobitné koridory k pokladniciam iba pre moslimov – lebo predavačky a ani zákazníci moslimského vyznania sa nesmú dotýkať bravčového mäsa. Ak chceme byť multikultúrnou spoločnosťou, musíte im to povoliť – inak pošliapete multikulturnosť.
Moslimov dráždia kríže – tu sa ateisti aj moslimovia zjednotia a keďže chcete byť multikulturnou civilizáciou, aby moslimovia neboli diskriminovaní – kríže sa buď zahalia alebo odstránia. A sekulárnym humanistom to môže byť jedno.
Sekulárni humanisti nesmú nahliadať do náboženských textov moslimov a musia akceptovať, ak moslimské deti budú chcieť poznať radikálne formy islamu – je to multikultúrnosť a sekulárnym humanistom to aj tak môže byť jedno.
Väčšina moslimov nie sú teroristi. Väčšina – to je menej ako 50% moslimov sú teroristi. V multikultúrnej spoločnosti sa teroristické útoky dejú bežne. Chceme byť predsa nasledovať príklad vyspelej západnej civilizácie? Chceme – tak musíme podporiť moslimov na SK, aby páchali nejaké tie atentáty. Lebo aj na západe to tak je. Chcete byť predsa multikulti?
V multikulturnej spoločnosti majú právo na materinský jazyk ako štátny každý občan bez ohľadu pôvodu a počtu – teda právo používať národné jazyky musia mať všetky národy. Že tých jazykov sú tisíce? Nevadí – natlačíme tisíce návodov vo všetkých jazykoch, nie ako teraz v 14i jazykoch. Chcete predsa multikulti spoločnosť. Len neviem, ako to vyriešite s LGBT – tí chcú multikultúrnu spoločnosť, no moslimov LGBT uráža…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s