Ateistov pred démonmi chráni sprej za cca 2 eurá. Vážne…

O ateistoch je známe, že nepotrebujú boha a neveria na nadprirozdené mocnosti. No ale aj ateisti majú nezriedka iracionálny strach. Odtiaľ je len krôčik k paranoidnému strachu a podozrievaniu. Keďže mnohí ateisti pripúšťajú existenciu víl, škriatkov, duchov a duší zo záhrobia, podnikavci prišli so sprejom proti strašidlám.

Zuzana Hanusová o tom píše na bráne konzervatívneho denníka Postoj. Citujem:

Nie, nie je to vtip. Všímavá čitateľka nám poslala fotku neuveriteľného produktu s názvom SauBär – sprej proti strašidlám. Pravdepodobne má ísť o produkt, ktorý má pomôcť rodičom ako akési placebo pre ich deti, ktoré majú extrémny strach večer zaspať alebo sa boja tmy a všelijakých prízrakov.
To, že deti sú zaujímavým cieľom pre propagáciu všakovakých výmyslov firiem, je známe. Takáto absurdita tu však ešte zrejme nebola. Seriózna a obľúbená sieť drogérií DM ponúka túto malú zelenú fľaštičku medzi bežnými detskými kozmetickými produktmi.

Na etikete je celkom vážne napísané – s prírodným extraktom z levandule odstraší všetky strašidlá a príšery. Návod na použitie: Sprej nastriekajte pod posteľ a do tmavých kútov izby. Dermatologicky testované. Vyrobené vo Švajčiarsku.

Za cenu 2,19 eur dostanete tento zázračný elixír účinný na všetky príšery. Ide o akési homeopatikum pre deti s panickým strachom zo strašidiel. Dá sa pochopiť, že zúfalí rodičia volia zúfalé riešenia. Je však asi rozumnejšie poradiť sa s odborníkom, ako behať s levanduľovým sprejom po kútoch detskej izby a klamať deťom, že to naozaj zaberá a vlastne im tak len potvrdzovať, že tie strašidlá, ktorých sa tak desia, skutočne existujú. 

Pani Hanusová nie je jediná, ktorá krúti hlavou nad takýmto placebom. A internetové stránky cítiace zaujímavú tému, sprej proti strašidlám rozoberajú zo všetkých strán. Napr tu:

Máte doma strašidlá? Strach detí je skutočný – akceptujte ho!

Neviem, odkiaľ Zuzana Hanusová zohnala obrázky tých sprejov. Mne vyhľadávač ponúkal len spreje na vlasy, reťaze či UV sprej na akúsi párty. No brána kreatívnych ľudí – Sashe.sk ponúka návod, ako si taký sprej vyrobiť svojpomocne.:

Štvorročný Alex si vypočul od starších detí príbeh o krvavej Mary, ktorá okrem toho, že má hororový zjav vťahuje deti do zrkadla a zostanú tam “navečnosť”. Jehonočný strach nie a nie odísť. Uprostred noci vždy uprosí staršiu sestru aby mohol spať s ňou v jednej posteli. 

Tak sme mu vyrobili účinný sprej proti bubákom, ktorý odpudzuje strašidlá a inú chamraď, háveď a čvargu.

Prežívate obdobie strachu a nočných môr spolu s vašimi deťmi a chvíľami máte pocit, že Mary sa k vám nadobro nasťahovala? Mávate ráno krvou podliate oči od únavy a dolámaný chrbát, pretože ten malý “prďola” opäť okupoval vašu postel?

Tu je náš návod na antibubákový sprej:

– Plastová fľaštička s rozprašovačom

– destilovaná voda

– levanduľová silica

Do destilovanej vody nakvapkajte levanduľovú silicu (max. 1% obsahu) a potraste. Vodu každý týždeň vyrobte čerstvú (snáď ju ani tak dlho nebudete potrebovať) alebo namiesto vody a silice použite kvetovú levanduľovú vodu (tá má životnosť niekoľko mesiacov). Levanduľa má ukľudňujúce účinky a lepšie sa zaspáva… atď

Celý návod aj s efektnou nálepkou zadarmo si môžete stiahnuť z portálu Sashe.sk

b-N264656_5313_20140802_98684

Premýšľam, že by som aj ja  začal vyrábať spreje pre dospelých ateistov proti strachu z kresťanstva. Cena by samozrejme bola vyššia, lebo ateisti sa riadia zdravým rozumom a nízka cena by bola podozrivá. Mohlo by to konečne posunúť riešenie financovania cirkví. Cirkev by mohla mať výlučné právo na výrobu týchto sprejov a zo zisku financovať svoje aktivity. Taká pani Čarnogurská, CSc , čerstvá držiteľka titulu Veľvyslankyňa humanizmu, ktorá sa definuje ako ateistická intelektuálka a súčasne verí na duchov mŕtvych, ktorí aktívne pomáhajú svojim živým príbuzným, by potrebovala denne aspoň vedro tohoto elixíru proti duchom. A keď sa tak zasnívam a predstavím si susedné ateistické Česko, ktoré sa vrhlo na ezoteriku, šamanizmus, veštenie a bludy od výmyslu sveta, tak by boli nevyhnutné denné cistrernové dodávky tohoto “duchocídu”.

Odkedy ľudia prestali veriť v Boha, sú ochotní uveriť kdeakej hlúposti. A to je priestor pre obchodníkov so strachom. Tak som si náhodou spomenul na agentúru kotiteľov duchov v rovnomennom filme 🙂

8wTx.krotitelia_duchov.jpg

Inak viete,  že komédia o lovcoch duchov bola nakrútená už pred viac ako 30 rokmi?

Spomínam si na svoju mladosť, keď som priskoro čítal Prostonárodné povesti od Dobšinského. Niektoré príbehy boli pre mňa vtedy také hrôzostrašné, že som si pri čítaní zakrýval dlaňou jedno oko a druhým som ten strašidelný príbeh čítal pomedzi prsty. Aby som tú hrôzu nevstrebával plnými dúškami. Dodnes nemám rád horové filmy. Zaiste obdivujem umenie režisérov a hercov a celých filmových štábov uchopiť ľudské city a vyvolať v nich ilúzie vedúce takmer k infarktu.

Kresťanstvo vyhnalo démonov  a duchov zo studničiek a tôní. Odhodlane bojovalo s poverami majúcimi korene v pohanstve. Kresťanská téza o usporiadanom a spoznateľnom diele Stvoriteľa podnietila rozvoj poznania a moderná veda má kresťanské korene. Mohí otcovia rôznych vedných oborov sú práve kňazi, mnísi, rehoľníci, veriaci.

A v roku 2017 idete živiť vo svojich deťoch strach kupovaním levanduľových sprejov proti strašidlám.

Radosť bude vládnuť v ateistickej krajine.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s